statystyki

Jak zostać strażakiem

autor: Urszula Mirowska-Łoskot08.12.2015, 18:00
Nabór do PSP jest otwarty. Od 5 grudnia 2015 r. powinien odbywać się zgodnie z zasadami wynikającymi z ustawy i przepisów rozporządzenia. Na razie jednak jeszcze ten drugi akt nie został zatwierdzony przez resort spraw wewnętrznych, został jednak opracowany już jego projekt.

Nabór do PSP jest otwarty. Od 5 grudnia 2015 r. powinien odbywać się zgodnie z zasadami wynikającymi z ustawy i przepisów rozporządzenia. Na razie jednak jeszcze ten drugi akt nie został zatwierdzony przez resort spraw wewnętrznych, został jednak opracowany już jego projekt.źródło: ShutterStock

Osoby zainteresowane służbą w Państwowej Straży Pożarnej muszą wykazać się sprawnością fizyczną i wiedzą

Czy obowiązują jednolite zasady rekrutacji

W ubiegłym roku chciałem wstąpić do jednostki PSP. Jednak zrezygnowałem. Teraz mieszkam w innym mieście i zamierzam starać się o przyjęcie w innej placówce. Czy postępowanie rekrutacyjne wszędzie przebiega tak samo?

TAK

Nabór do PSP jest otwarty. Od 5 grudnia 2015 r. powinien odbywać się zgodnie z zasadami wynikającymi z ustawy i przepisów rozporządzenia. Na razie jednak jeszcze ten drugi akt nie został zatwierdzony przez resort spraw wewnętrznych, został jednak opracowany już jego projekt. Wcześniej o warunkach rekrutacji decydowali komendanci jednostek straży. Jednak ministerstwo postanowiło ujednolicić procedurę, aby wszyscy kandydaci byli oceniani wedle tych samych kryteriów.

Podstawa prawna

Art. 28 ustawy z 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1340 ze zm.).

Czy karany może być strażakiem


Pozostało jeszcze 88% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane