statystyki

W sądzie łatwiej wykazać pracę w szczególnych warunkach

autor: Marek Opolski23.07.2015, 09:01; Aktualizacja: 23.07.2015, 09:26
Zdaniem sądów podobnie pomocniczy charakter dowodu z zeznań świadków czy z przesłuchania stron dotyczy sytuacji, gdy ubezpieczony zamierza podważyć tym dowodem treść świadectwa pracy.

Zdaniem sądów podobnie pomocniczy charakter dowodu z zeznań świadków czy z przesłuchania stron dotyczy sytuacji, gdy ubezpieczony zamierza podważyć tym dowodem treść świadectwa pracy.źródło: ShutterStock

Osoby, które nie mają zaświadczeń potwierdzających taki rodzaj zatrudnienia, mogą je udowodnić również w inny sposób. Szczególnie ważne są zeznania świadków.

Osoby, które w trakcie kariery zawodowej wykonywały pracę w szczególnych warunkach, mogą przejść na wcześniejszą emeryturę, emeryturę pomostową lub ubiegać się o ustalenie rekompensaty (dodatku do kapitału początkowego obliczanego w momencie przyznawania emerytury z tytułu ukończenia powszechnego wieku emerytalnego). W poprzednim numerze tygodnika Ubezpieczenia i Świadczenia omówiliśmy, w jaki sposób osoby ubiegające się o to świadczenie mogą udowodnić taką pracę w postępowaniu przed ZUS. W tym artykule przedstawimy możliwości, jakie przysługują tym osobom w postępowaniu odwoławczym od niekorzystnej decyzji organu rentowego.


Pozostało jeszcze 91% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane