statystyki

Facebook inspiruje PIP do kontrolowania pracodawców

autor: Tomasz Zalewski11.02.2015, 07:19; Aktualizacja: 11.02.2015, 08:04
Facebook

Przeglądaniem Facebooka zajmują się rzecznicy prasowi.źródło: ShutterStock

Państwowa Inspekcja Pracy śledzi w internecie spontanicznie tworzone czarne listy pracodawców. Informacje na nich zawarte mogą być podstawą do kontroli przedsiębiorców.

Prawie 1/3 wszystkich kontroli inspekcji pracy jest przeprowadzana na podstawie skarg. Nieprawidłowości są też ujawniane podczas porad, po które przychodzą do inspekcji zatrudnieni. Informacje o nierzetelnych przedsiębiorcach coraz częściej są też publikowane w sieci.

– Nie możemy być obojętni na to zjawisko – mówi Danuta Rutkowska, rzecznik prasowy głównego inspektora pracy. – Facebook może uzupełniać naszą wiedzę o nowych, groźnych dla pracowników zjawiskach. Dlatego kierownictwo PIP postanowiło monitorować tzw. czarne listy pracodawców na tym portalu i interweniować w przypadkach zagrożenia zdrowia i życia – dodaje.

Jak się dowiedzieliśmy, przeglądaniem Facebooka zajmują się rzecznicy prasowi działający w poszczególnych okręgowych inspektoratach pracy.


Pozostało jeszcze 54% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane