statystyki

Urlopy na równoległych etatach są od siebie niezależne

autor: Łukasz Guza27.01.2015, 07:29; Aktualizacja: 27.01.2015, 09:06
Urlopy na równoległych etatach są od siebie niezależne

Urlopy na równoległych etatach są od siebie niezależneźródło: ShutterStock

Czy jeśli przez dwa miesiące w roku będę łączyć pracę w dotychczasowym i nowym miejscu zatrudnienia, mój urlop w drugiej firmie zależy od wymiaru, jaki wykorzystałam w tej pierwszej? Z takim pytaniem zwróciła się do redakcji czytelniczka DGP.

Od 1 marca ma ona zamiar rozpocząć pracę na drugim etacie. Jednak jeszcze do końca kwietnia będzie też zatrudniona u obecnego pracodawcy. Przez dwa miesiące (marzec i kwiecień) będzie więc pracować w dwóch firmach. Ta pierwsza poinformowała podwładną, że wymiar jej urlopu w drugiej zostanie proporcjonalnie obniżony o okres wypoczynku wykorzystany w tej pierwszej.

Taka interpretacja przepisów dokonana przez pracodawcę jest jednak wątpliwa.

– To kwestia problematyczna, bo nie regulują jej wprost przepisy. Wszystko wskazuje, że w takich przypadkach trzeba stosować ogólną zasadę z kodeksu pracy, zgodnie z którą urlop u danego pracodawcy należy liczyć proporcjonalnie do czasu przepracowanego w danym roku kalendarzowym – wskazuje Piotr Wojciechowski, adwokat z Kancelarii Raczkowski Paruch.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane