Pracują, ale pozostają biedni. Kim są polscy pracujący ubodzy?

autor: Karolina Nowakowska30.09.2014, 06:59; Aktualizacja: 30.09.2014, 11:33
Termin "working poor" powstał w latach 80. XX wieku w USA.

Termin "working poor" powstał w latach 80. XX wieku w USA.źródło: ShutterStock

Pracują, ale ich wynagrodzenie nie jest w stanie pokryć miesięcznych wydatków. Pracujący ubodzy to coraz większy problem w większości państw rozwijających się.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • Nauczycielka(2014-09-30 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    MASAKRA CZY JEST W POLSCE ZAWÓD PRZEDSZKOLANKA!!! CHĘTNIE ZGŁOSIŁABYM SIĘ DO TEGO PRZEDSZKOLA, ALE NIESTETY NIE JESTEM PRZEDSZKOLANKĄ TYLKO NAUCZYCIELKĄ WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO. NIECH STRACĄ!!!

    Odpowiedz
  • inżynier z PRL-u(2014-09-30 09:05) Zgłoś naruszenie 20

    Moja córka po studiach magisterskich, od 10. lat pracuje w sądzie; jest urzędnikiem państwowym. Gdyby nie moja pomoc, byłaby nędzarzem. WSTYD i HAŃBA. Urzędnik państwowy!!!

    Odpowiedz
  • Żenada(2014-09-30 09:18) Zgłoś naruszenie 24

    Ale brednie,,, Ja myślę, że tym mianem można okreslić przynajmniej 80% mieszkańców Polski. Zbite majątki na kredyt. Koń by się usmiał... My mamy przychodu około 6000zł netto i tak ciągle trzeba sobie odmawiać i zapomnij o wakacjach. Polisch reality

    Odpowiedz
  • tenod(2014-09-30 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    Masakra jest ze człowiek za złoto robi zło , człowiek jest Bogiem , Człowiek jest wielki .
    Tylko nie rozumie jednego dla czego jak śmierć przychodzi to człowiek pada na kolana i o dał by całe złoto ?
    Dla czego zaczyna modlić się i szukać . Kogo przecież człowiek jesteś bogiem .
    Nic nie macie niczego nie możecie zatrzymać na tej ziemi , tylko pogarszacie swoją sytuacje przez zachowanie .

    Odpowiedz
  • gg(2014-09-30 11:25) Zgłoś naruszenie 11

    W Polsce nie ma przedszkolanek, tylko nauczyciele wychowania przedszkolnego i zarabiają tyle, co pozostali nauczyciele.

    Odpowiedz
  • akka(2014-09-30 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    Nie mam na wypłacenie tych 9 zł za godzinę.Nie pójdę po kolejny kredyt. Pójdziemy ; ja i zatrudnieni na bruk. Jest jeszcze szansa, że zostaniemy przestępcami to będziemy mieli państwowe sanatorium za darmo. Humanizm gdzieś zabłądził.

    Odpowiedz
  • Madafaka(2014-09-30 13:10) Zgłoś naruszenie 30

    Przecież to Rząd dopuścil się tego, że dzisiaj co drugi człowek ma umowę śmieciową. Pozwolił na grzebanie w umowach społecznych przez lichwiarzy pracodawców. Oni jakby mogli to najlepiej gdyby człóowiek pracował u niego za darmo.

    Odpowiedz
  • delux(2014-09-30 13:56) Zgłoś naruszenie 02

    Ja jeżdząc na patrolu interwencyjnym,przez 12 godzin jako kwalifikowany pracownik ochrony z ostrą bronią,gdzie narażam swoje życie i zdrowie,lapiąc złodzieji ,szarpiąc się ze pijakami ,lumpami,dostaję 9,5 zł brutto...

    Odpowiedz
  • do Przedszkolanka(2014-09-30 14:58) Zgłoś naruszenie 01

    Przerost ambicji nad formą???/

    Odpowiedz
  • pracująca buedota(2014-09-30 16:28) Zgłoś naruszenie 40

    pytacie kim są pracujący ubodzy, otóż jestem pracownikiem piep... powiatowego sanepidu, gdzie po 35 latach mam 1400 zł netto, jak tu żyć,to nie życie, to wegetacja i to przez tyle lat, a teraz to już dobitnie, bo od 5 lat ani grosza podwyżki i tak dalej ma być, szkoda, ze złapali bombiarza,nienawidzę tych rządzących, począwszy od walesy, oby odcierpiał naszą biedę, za to, że przyczynił się do rozwalenia naszego kraju, za komuny pracownicy byłi rozpieszczani, tylko proszę nie kasować mojego komentarza,

    Odpowiedz
  • l(2014-09-30 17:54) Zgłoś naruszenie 01

    Do tego cieszę się ,że mam pracę bo szwankujące zdrowie nie pozwala mi wyjechać z kraju...i muszę za te marne grosze w polsce b pracować ...to kiedy i jak się dorabiać? ma rację poprzednik...przynajmniej za komuny pożyczkę w zakładzie pracy niskooprocentowaną mi dali i coś mogłem sobie kupić i na wczasy co 2 -3 lata wyjechać lub wysłać dziecko na kolonie...teraz tylko o cwaniakow dbają...kolesiostwo kwitnie...a wykwalifikowane nauczycielki przedszkola muszą szukać pracy w stolicy...ech rządy rządy...

    Odpowiedz
  • bedaki powinni kupic sobie sznur(2014-09-30 17:58) Zgłoś naruszenie 60

    I beda jeszcze biedniejsi. Bo panstwo kreuje polityke prorodzinna wprowadza mnostwo przywilejow dla rodzin wielodzietnych. Kosztem bezdzietnych. Wiec bezdzietne biedaki beda jeszez bardziej okradzione z tych groszy ktore zarabiaja. Placa podatki na armie urzednikow, podatek dla ZUS na emerytury gornikow i mundurowych, maja oddzielnei prywtanie oszczedzac na swoje emerytury, do toego musza wziac kredyt na mieszkanie na 30 lat i utrzymywac banki zagraniczne, placic podatki na szkoly, przedszkola itd itp... i jeszcze wzsyscy pozostali beda miec znizki, a taki biedak w dziurawych butach na piechote do roboty, nic tylko sie powiesic

    Odpowiedz
  • michal(2014-09-30 18:04) Zgłoś naruszenie 32

    jak widac zycie nie rozpieszcza, ja mysle nad zmiana pracy, ciesze sie ze mam troche zgromadzonych oszczednosci na lokatach w Getin co daje mi poczucie bezpieczenstwa

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zniewolona we własnym kraju(2014-09-30 19:44) Zgłoś naruszenie 21

    do michal - się nie ciesz, że masz oszczędności, bo banki sprzedane w prywatne ręce i i w każdej chwili możesz zostać pozbawiony własnych pieniędzy, w tym pierd... zlodziejskim kraju to wszystko możliwe

    Odpowiedz
  • biedota okradziona z własnej godności(2014-09-30 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    do bedaki powinni kupic sobie sznur - za co, a może lepiej niech zrobią tak jak hitler, pod ścianę biedaków i będą mieć jeszcze więcej pieniędzy do grabienia dla siebie

    Odpowiedz
  • nic za darmo(2014-09-30 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    ja pieprzę ten kraj, nie idę na żadne wybory, czy to teraz do samorządu, czy później, chyba, że mi zapłacą i to nie takie ochłapy jak wynagrodzenie tylko dużo więcej, bo nie mam zamiaru nic za darmo zrobić czy to dla samorządu, kraju itp.

    Odpowiedz
  • zxcvbnzxcvbnm,./(2014-09-30 21:36) Zgłoś naruszenie 21

    do 16
    No właśnie, nie idziesz boś głupi. Nic nie kumasz. Tak to cwaniacy będą przy korycie do śmierci i będą cię gnębić, a ty im na to pozwalasz. Potrafili pewnie wmówić ci że kiedy zagłosujesz na nich to będziesz inteligentny. No i masz czegoś chciał. Teraz idź i zmień decyzję jeśli potrafisz.

    Odpowiedz
  • zgred(2014-09-30 23:20) Zgłoś naruszenie 01

    Co na to prezes doktor Goliszewski?

    Odpowiedz
  • zgred(2014-09-30 23:24) Zgłoś naruszenie 02

    Wincyj rynku! Nie znata się chamy! To dobre jest, jak jest! Prezes doktor Goliszewski wam chamy wytłumaczy!

    Odpowiedz
  • cde(2014-10-01 06:42) Zgłoś naruszenie 30

    jaki Rz,ad ,Taka bieda

    Odpowiedz