Pracują, ale pozostają biedni. Kim są polscy pracujący ubodzy?

autor: Karolina Nowakowska30.09.2014, 06:59; Aktualizacja: 30.09.2014, 11:33
Termin "working poor" powstał w latach 80. XX wieku w USA.

Termin "working poor" powstał w latach 80. XX wieku w USA.źródło: ShutterStock

Pracują, ale ich wynagrodzenie nie jest w stanie pokryć miesięcznych wydatków. Pracujący ubodzy to coraz większy problem w większości państw rozwijających się.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • KRK(2015-12-20 14:07) Zgłoś naruszenie 40

    Jeśli pracujący jest biedny to na emeryturze już będzie nędzarzem, a jeszcze mu ustawą nie pozwolą dorobić do emerytury, to niepokojące . Panowie sejmowi - szlachta człowiek musi dorobić by utrzymać dom czy opłacić podatek od własności, ale nie może zawiesić emerytury bo to praca okresowa - dorywcza. Zakaz dorabiania na emeryturze nic tu nie pomoże - przejdą na czarno.

    Odpowiedz
  • Zausz firme(2015-10-02 07:09) Zgłoś naruszenie 01

    Najbiedniejsi som polscy przedsiębiorcy, bo muszom płacić zós i inne podatki, a także roszczeniowym pracowniką pensje.

    Odpowiedz
  • ubogi pracownik z NY(2014-10-03 07:52) Zgłoś naruszenie 00

    Kuzyn dostał Zielona Kartę i pracuje za najniższą płace w NY...a to 30$ za godzinę ( 15$ dostają ci na czarno).

    Nie jest to wiele bo i w USA i w Polsce trudno przeżyć za 4 tys pensji.
    Tyle że za tygodniówke ma opłacony czynsz, rachunki, ciuchy i cos z nowoczesnej elektronki która i tu i tam jest za grosze

    Odpowiedz
  • Morder(2014-10-02 13:42) Zgłoś naruszenie 31

    Również jestem Urzednikiem Panstwowym w Warszawie moja pensja to 1600 zł nettto wynajem mieszkania (pokoju 850 zł. rachunki miesięczne 350 zł. jedzenie 300 zł.) zostaje mi 100 zł. I !!! Jak zakładać rodzine gdzie kupno mieszkania z Czego Pytam się???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • i gdzie są prawa człowieka?(2014-10-02 08:16) Zgłoś naruszenie 20

    To nowy typ niewolnictwa. Dawniej pan musiał utrzymywać niewolnika, teraz daje się pieniądze. Za mało, żeby się wyrwać z tego zaklętego kręgu. Tyle, żeby tylko nie umrzeć z głodu, bo by nie było komu pracować.

    Odpowiedz
  • mika(2014-10-01 19:43) Zgłoś naruszenie 50

    Lublin, 24 lata stażu, Urząd Wojewódzki-1800 zł

    Odpowiedz
  • kuron(2014-10-01 17:21) Zgłoś naruszenie 24

    Wystarczyło ćwierć wieku by doprowadzić Polskę i Polaków do nędzy. Dziękujemy wam panowie walęsa, mazowiecki, bielecki, balcerowicz, buzek itd.
    Z kraju pełnego fabryk, hut, stoczni, przedsiębiorstw produkcyjbych zrobiliście kraj montowni, marketów, banków i ... bieda-zupek zwanych kuroniówkami.
    Gdzie jest majątek zbudowany rękoma naszych ojców?
    Zaoraliście Polskę, a Polaków skazaliście na emigrację.

    Odpowiedz
  • cudo(2014-10-01 15:55) Zgłoś naruszenie 00

    Jak się nie podoba to na skargę do Pana Boga.

    Odpowiedz
  • cde(2014-10-01 06:42) Zgłoś naruszenie 30

    jaki Rz,ad ,Taka bieda

    Odpowiedz
  • zgred(2014-09-30 23:24) Zgłoś naruszenie 02

    Wincyj rynku! Nie znata się chamy! To dobre jest, jak jest! Prezes doktor Goliszewski wam chamy wytłumaczy!

    Odpowiedz
  • zgred(2014-09-30 23:20) Zgłoś naruszenie 01

    Co na to prezes doktor Goliszewski?

    Odpowiedz
  • zxcvbnzxcvbnm,./(2014-09-30 21:36) Zgłoś naruszenie 21

    do 16
    No właśnie, nie idziesz boś głupi. Nic nie kumasz. Tak to cwaniacy będą przy korycie do śmierci i będą cię gnębić, a ty im na to pozwalasz. Potrafili pewnie wmówić ci że kiedy zagłosujesz na nich to będziesz inteligentny. No i masz czegoś chciał. Teraz idź i zmień decyzję jeśli potrafisz.

    Odpowiedz
  • nic za darmo(2014-09-30 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    ja pieprzę ten kraj, nie idę na żadne wybory, czy to teraz do samorządu, czy później, chyba, że mi zapłacą i to nie takie ochłapy jak wynagrodzenie tylko dużo więcej, bo nie mam zamiaru nic za darmo zrobić czy to dla samorządu, kraju itp.

    Odpowiedz
  • biedota okradziona z własnej godności(2014-09-30 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    do bedaki powinni kupic sobie sznur - za co, a może lepiej niech zrobią tak jak hitler, pod ścianę biedaków i będą mieć jeszcze więcej pieniędzy do grabienia dla siebie

    Odpowiedz
  • zniewolona we własnym kraju(2014-09-30 19:44) Zgłoś naruszenie 21

    do michal - się nie ciesz, że masz oszczędności, bo banki sprzedane w prywatne ręce i i w każdej chwili możesz zostać pozbawiony własnych pieniędzy, w tym pierd... zlodziejskim kraju to wszystko możliwe

    Odpowiedz
  • michal(2014-09-30 18:04) Zgłoś naruszenie 32

    jak widac zycie nie rozpieszcza, ja mysle nad zmiana pracy, ciesze sie ze mam troche zgromadzonych oszczednosci na lokatach w Getin co daje mi poczucie bezpieczenstwa

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bedaki powinni kupic sobie sznur(2014-09-30 17:58) Zgłoś naruszenie 60

    I beda jeszcze biedniejsi. Bo panstwo kreuje polityke prorodzinna wprowadza mnostwo przywilejow dla rodzin wielodzietnych. Kosztem bezdzietnych. Wiec bezdzietne biedaki beda jeszez bardziej okradzione z tych groszy ktore zarabiaja. Placa podatki na armie urzednikow, podatek dla ZUS na emerytury gornikow i mundurowych, maja oddzielnei prywtanie oszczedzac na swoje emerytury, do toego musza wziac kredyt na mieszkanie na 30 lat i utrzymywac banki zagraniczne, placic podatki na szkoly, przedszkola itd itp... i jeszcze wzsyscy pozostali beda miec znizki, a taki biedak w dziurawych butach na piechote do roboty, nic tylko sie powiesic

    Odpowiedz
  • l(2014-09-30 17:54) Zgłoś naruszenie 01

    Do tego cieszę się ,że mam pracę bo szwankujące zdrowie nie pozwala mi wyjechać z kraju...i muszę za te marne grosze w polsce b pracować ...to kiedy i jak się dorabiać? ma rację poprzednik...przynajmniej za komuny pożyczkę w zakładzie pracy niskooprocentowaną mi dali i coś mogłem sobie kupić i na wczasy co 2 -3 lata wyjechać lub wysłać dziecko na kolonie...teraz tylko o cwaniakow dbają...kolesiostwo kwitnie...a wykwalifikowane nauczycielki przedszkola muszą szukać pracy w stolicy...ech rządy rządy...

    Odpowiedz
  • pracująca buedota(2014-09-30 16:28) Zgłoś naruszenie 40

    pytacie kim są pracujący ubodzy, otóż jestem pracownikiem piep... powiatowego sanepidu, gdzie po 35 latach mam 1400 zł netto, jak tu żyć,to nie życie, to wegetacja i to przez tyle lat, a teraz to już dobitnie, bo od 5 lat ani grosza podwyżki i tak dalej ma być, szkoda, ze złapali bombiarza,nienawidzę tych rządzących, począwszy od walesy, oby odcierpiał naszą biedę, za to, że przyczynił się do rozwalenia naszego kraju, za komuny pracownicy byłi rozpieszczani, tylko proszę nie kasować mojego komentarza,

    Odpowiedz
  • do Przedszkolanka(2014-09-30 14:58) Zgłoś naruszenie 01

    Przerost ambicji nad formą???/

    Odpowiedz