Koniec czekania na podwyżki. Mundurowi walczą o zaległości w sądach

autor: Bożena Wiktorowska17.07.2014, 07:28; Aktualizacja: 17.07.2014, 09:45
Zasady złożenia pozwu zbiorowego

Zasady złożenia pozwu zbiorowegoźródło: DGP

Policjanci, strażacy, pogranicznicy i funkcjonariusze Służby Więziennej mają dość czekania na podwyżki. Od pięciu lat ich wynagrodzenia są zamrożone. Dlatego postanowili skorzystać z procedury pozwu zbiorowego. Łącznie może chodzić o 150 tys. mundurowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (43)

  • adijoss@poczta.fm(2015-03-09 13:06) Zgłoś naruszenie 10

    popieram chłopaków w mundurach,
    sam jestem jednym z nich ,,,
    irak ,afganistan,itd itd obecnie jeden z zasyfiałych aresztów, łatwo nie jest ale też nikt nie obiecywał że łatwo będzie skoro sie należy to czemu nie, jesli nie my to kto inny dostanie, Frankowicze? z jakiej racji??
    popieram pozew

    Odpowiedz
  • MIETEK(2014-11-26 19:14) Zgłoś naruszenie 10

    POZEW ZBIOROWY POLICJANTÓW TO BARDZO DOBRY POMYSŁ DLACZEGO NIE MÓWI SIĘ O TYM GŁOŚNO W MEDIACH. POPIERAM

    Odpowiedz
  • Rog(2016-01-25 15:27) Zgłoś naruszenie 10

    A o wojsko nikt się nie upomni brak związków zawodowych.

    Odpowiedz
  • to nie jest kraj dla pracujących ludzi(2014-07-25 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    Pracownicy urzędów od 7 lat nie mieli nawet REWALORYZACJI w stosunku do inflacji.
    A co dopiero mówić o podwyżkach.

    Odpowiedz
  • AGATA(2014-07-20 18:07) Zgłoś naruszenie 00

    PRACOWNICY WOJEWÓDZKICH INSPEKTORATÓW OCHRONY ROŚLIN I NASIENNICTWA -od 2008 r nie dostaliśmy ani grosza bo Wojewodów ogranicza zamrożenie płac. Młodzi ludzie po studiach zarabiają 1200 zł. to mniej jak kolacje naszych wybranych posłów. Gratuluję mundurowym samozaparcia Pracownicy WIORIN też powinni złożyć pozew sądowy i w najbliższych wyborach podziękować za współpracę takim rządzącym ca się sami najadają a Polakom odpowiadają mamy KRYZYS. Skoro nie potrafią poradzić sobie z kryzysem to tym "panom" DZIĘKUJEMY

    Odpowiedz
  • litosci(2014-07-19 15:18) Zgłoś naruszenie 00

    a co z pracownikami budżetówki nie będącymi pracownikami służby cywilnej tak jak pracownikami sanepidów, za nimi już kompletnie nikt się nie wstawia, oni nawet nie mają nikogo porządnego w rządzie do ich reprezentowania, zgroza,

    Odpowiedz
  • franc(2014-07-22 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    Jest rzeczą oczywistą,że rząd ma zdecydowaną większość społeczeństwa w d... Już kiedyś pewien rzecznik rządu proroczo powiedział, że rząd się wyżywi. I tak jest kropka w kropkę. Obecny poszedł jeszcze dalej bo żywi też swoich ludzi a nadto perfekcyjnie skłóca ze sobą poszczególne grupy zawodowe. A każdy powinien walczyć o swoje a nie wieszać psy na innych !!!

    Odpowiedz
  • abc(2014-07-23 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    Pracownicy sanepidów również od 5 lat nie mieli podwyżki - nawet waloryzacyjnej. Pensja, która nie wzrasta to relatywnie maleje - coraz mniej można za nią kupić.

    Odpowiedz
  • Czytelnik(2014-08-03 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    To ludzie idźcie popracować do policji jak uważacie, że jest to łatwa i przyjemna praca wszyscy co piszą tu takie głupoty niech zwrócą uwagę ile zarabiają policjanci na zachodzie. Każda osoba, która tu krytykuje policję jest ignorantem a jej iloraz inteligencji nie jest zbyt wysoki. Policjanci za wykonywaną na ulicy chodzi mi o prewencję powinni zarabiać na rękę średnią krajową a nie tyle co mają. Masakra co za kraj zmięcie pracę a zobaczycie co to znaczy odpowiedzialność i obowiązki

    Odpowiedz
  • totalna glupota(2014-07-21 17:39) Zgłoś naruszenie 00

    przecież od 5 lat płace zamrożoną mają wszyscy pracownicy budżetówki a nie tylko pracownicy służb cywilnych, pracuję w budżetówce, nie jestem pracownikiem służby cywilnej i też mam zamrożoną płacę, gdzie po 35 latach pracy nawet nie najniższej krajowej, jedynie wysługa lat mnie ratuje, ale to jest paranoja, bo młody pracownik ma wyższą zasadniczą płacę jak my starzy, ponieważ nie ma wysług lat. CHORE PAŃSTWO, ... RZĄD I RZĄDZĄCY, NIE DAJMY SIĘ, BO UMRZEMY Z GŁODU

    Odpowiedz
  • i tyle z tego będzie(2014-07-25 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    I pozew padnie, bo pozew zbiorowy nie może dotyczyc stosunku pracy. Senat (jakże potrzebny - tylko nie wiadomo na co) zrobił taką poprawkę.

    Odpowiedz
  • skorpi(2014-07-24 14:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jak komuś za mało płacą prywaciarze to niech zmieni prace.

    Odpowiedz
  • Josef(2014-07-25 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Mam dość tego państwa, które jest najbardziej g---nym pracodawcą jakiego można sobie wyobrazić. Od prawie 8 lat ten zas...y pracodawca nawet nie raczył wyrównać wynagrodzeń w stosunku do inflacji. O podwyżkach to sobie można nawet zapomnieć.
    Jak się tylko cokolwiek poprawi z koniunkturą na rynku pracy, tak jak było 5 lat temu, to popi...lę tą państwową robotę, albo wyjade za granicę.

    Natomiast uprawnienia mundurowych w tym kraju, to jakaś paranoja. Jak mam zarabiać grosze i robić do śmierci, bo jakiś 40 letni byczek po 18 latach służby za biurkiem, chce pobierać emeryturę, która jest wyższa niż moje wynagrodzenie. Forsa nie bierze się zniczdego, więc na jego dolce vita na takiej emeryturze pracować musimy my. Dlatego ja, i ty mamy takie małe zarobki, bo sie musimy podzielić, z tymi "emerytami". Wstyd. 70 letni ludzie pracujący na młodych byków, którzy tak się narażali na tej służbie, że aż dreszcze nas przechodzą :).
    Magazynier narażał się na zakłucie długopisem, uuuuuu. A sekretarka gienierała, na poparzenie kawą.
    W USA, gdzie narażenie życia jest realne, takich kokosów jak w tych pokomunistycznych krajach nie mają.
    Możemy sobie porównać ilu policjantów ginie (ale nie dlatego, że sami spowodowali wypadek drogowy), tylko od ataku pistoletem albo nożem? A ilu ginie na budowach, w transporcie czy choćby rolnictwie?
    Tutaj to wynika, że policja jest częścią reżimu (demokracja tu jest fikcją), który ma trzymać sponsorów (czyli nas) za mordę.

    Odpowiedz
  • byly(2014-07-18 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    Nie od 5-ciu lat, a od 6-ciu. Sprawdzajcie informacje rzetelniej zanim je wrzucicie na szpalty.

    Odpowiedz
  • pracująca biedota(2014-07-24 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    WYJDŹMY NA ULICĘ WSZYSCY PRACOWNICY BUDŻETÓWKI, KTÓRZY OD 5 LAT NIE DOSTAJĄ PODWYŻEK CZY TO CYWILNI CZY ADMINISTRACJA PAŃSTWOWA

    Odpowiedz
  • red(2014-08-23 00:48) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie opamiętajcie się ,glina ma 3tyś i jazdę po psychice z bandziorami , żołnierze po kontraktach 13latach służby mają rozwiązywane kontrakty i Armia ma ich w D...! gdzie znajdą prace ? jakieś chore służby ,kontrole , inwigilacje ,podsłuchy , itp przykłady można mnożyć a prywaciarz 30tyś + odliczenia zwroty umorzenia w świetle prawa , król zus kpi z wszystkich i okrada jednym podpisem miliony zł z funduszy ludzie tracą a szpica polityczna ma to w d... !! bo rząd się wyżywi ,kolacje po 1600zł( szarak przeżyje za tyle miesiąc z dziećmi) gdzie ludzie pracowali po45 lat w warunkach szczególnych i mają 850zł . Jaka skala porównawcza -przepaść!!! my znaczymy- jak słowach piosenki -mniej niż zero!!? dla Tuska Kaczora itp
    Gdzie nasze podatki ? które wyjeżdżają za granicę . Nie dajcie się ogłupiać przez artykułu pisane przez speców od kreowania opinii publicznej nie piszcie głupot , wszyscy są potrzebni górnik , gliny szwaczka fryzjer straż ale bez miejskiej , konduktor i inni
    rozgoryczony patriota

    Odpowiedz
  • tuiTam(2014-09-02 21:49) Zgłoś naruszenie 00

    "Wszędzie dobrze gdzie nas niema" ja pracowałem na produkcji i w mundurze i mundur nie jest łatwym kawałkiem chleba. ten się nie dowie kto nie spróbuje.

    Odpowiedz
  • ewer(2014-09-21 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiaj jest 21.09.2014 - polskie nibypaństwo nibyprawa

    Odpowiedz
  • mimi(2014-09-18 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    Pracowałam 10 lat jako cywil,a od paru lat jestem w mundurze.Jak czytam te głupoty że w mundurze jest jak w bajce to robi mi się niedobrze.Tysiące złodzieji jest utrzymywanych prze państwo,mają wszystko podane na tacy,żyją sobie bezstresowo,i myślą tylko jak wyrąbać funkcjonariusza,trzeba mieć ludzie cały czas czuja.Jak się komuś wydaje że to jest żadna praca-to niech się stara dostać do służby-kto mu broni.

    Odpowiedz
  • policjant(2015-07-08 06:44) Zgłoś naruszenie 00

    Poczytajcie czasami nekrologi - porównajcie ile lat mają "cywile" a ile "policjanci" jak ich chowają. Przekonacie się, że niewielu z nich dożyło 63 lat a jeszcze mniej przeżyło 65 lat. I zastanówcie się czym to jest spowodowane i nie ma tam chorób ( w większości) nowotworowych. Taki jest przywilej służby mundurowych i jeśli chcecie go zabrać to zapewniam Was, że z miłą chęcią pozbędziemy się tego przywileju - a kto chce go przyjąć?

    Odpowiedz