Koniec czekania na podwyżki. Mundurowi walczą o zaległości w sądach

autor: Bożena Wiktorowska17.07.2014, 07:28; Aktualizacja: 17.07.2014, 09:45
Zasady złożenia pozwu zbiorowego

Zasady złożenia pozwu zbiorowegoźródło: DGP

Policjanci, strażacy, pogranicznicy i funkcjonariusze Służby Więziennej mają dość czekania na podwyżki. Od pięciu lat ich wynagrodzenia są zamrożone. Dlatego postanowili skorzystać z procedury pozwu zbiorowego. Łącznie może chodzić o 150 tys. mundurowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (43)

  • tf(2014-07-17 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    A za co podwyżki? Może po tych paru latach tzw. służby powinni spróbować iść do normalnej pracy i porównać jak było im "źle"

    Odpowiedz
  • krol(2014-07-17 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    Ogromny szacunek dla mundurowych za walkę ze złodziejstwem.Wszyscy napadajacy na nich i jątrzący powinni sie przylączyć i walczyć o swoje,a nie potulnie siedzieć pod stołem i robić laske za 5 zł/godz.

    Odpowiedz
  • mlc(2014-07-17 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    Do tf: To może sam/a spróbuj służby. Bo ja właśnie należę do tych co zrezygnowali z lekkiej Twoim zdaniem służby na poczet "ciężkiej tyry" i nie żałuję nawet jak pomyślę, że zaraz byłbym na emeryturze (gdybym dożył). Chwała Wam Wszyscy Dobrzy Policjanci za to, że dajecie radę. I jabeć hejterów, którzy w dpuie byli i gwóno widzieli!

    Odpowiedz
  • markus(2014-07-17 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    a co maja zrobic tysiace ludzi co pracuja od wielu lat bez podwyżek w sektorze prywatnym? złozyc pozew zbiorowy?
    mundurowi powinni zrozumieć,że pieniądze nie rosną na drzewach, na ich pensje składają podatki ludzi pracujących za grosze w sektorze prywatnym, wiec porównując proporcjonalnie , mundurowi żyją jak pączki w maśle, jak niektórzy mówią sami - poszli do służy tylko po to aby mieć stałą pensję.

    Odpowiedz
  • Gremio(2014-07-17 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Pozwy nie zostaną rozpatrzone bo same Sądy zastrajkują !!! Podwyżek pensji nie było od Suchockiej !!!

    Odpowiedz
  • billgun(2014-07-17 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    To lenie wszystko maja za darmo i jeszcze im malo ...zapraszam do normalnej pracy na etacie ,zobaczycie jak wyglada prawdziwa praca i poznacie smak stawki godzinowej

    Odpowiedz
  • Sprawiedliwy(2014-07-17 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie 5 lat w od 01.07.2012 r wojsko i policja dostali po 300 zł podwyżki pozostałe służby od od 01.01.2013r rownież po 300zł

    Odpowiedz
  • elka(2014-07-17 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam że dobrze robią funkcjonariusze,w całej Europie mundurowi opłacani są z budżetu danego państwa ,tu jest wina rządu który powinien wytłumaczyć dlaczego nie otrzymają podwyżek lub nie obiecywać,a praca w służbie więziennej nie jest lekka ,przepracowałam w niej 30 lat w bezpośrednim kontakcie ze skazanymi,ale ktoś musi to robić !

    Odpowiedz
  • Zygmunt(2014-07-17 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli dostaną podwyżki to biedny Sienkiewicz zamiast dylematu, czy do wódeczki bardziej będą pasować ośmiorniczki, czy też jagnięcina będzie musiał wybierać między golonką a schabowym. Czy to ładnie ze strony gliniarzy tak bardzo deklasować swojego szefa. Zastanówcie się jeszcze.

    Odpowiedz
  • al(2014-07-17 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Żeby tym te mordy powykrzywiało co piszą negatywne komentarze. Nie macie żadnego pojęcia o jakiejkolwiek służbie.
    Dzięki nam istnieją prywaciarze a wy macie pracę. To nie nasza wina, że was oszukują. Służba cywilna i mundurowa to ciężka i odpowiedzialna praca. Pracujemy za marne grosze. Ja pracuję w Służbie Cywilnej za 1370 zł netto i mam 2 lata do emerytury. Czy to jest wynagrodzenie adekwatne do wyższego wynagrodzenia. Najwięcej odzywają się ci co nie mają kompletnie żadnego pojęcia o tej pracy. Uważacie, że najlepiej żeby nie było służby więziennej i innej a mafia was okradała. Ojej, jak to wy się napracujecie u tych prywaciarzy. Weźcie się za porządną robotę i nie piszcie bzdur. JESTEM ZA WSZYSTKIMI SŁUŻBAMI I POPIERAM POZEW ZBIOROWY !!!

    Odpowiedz
  • AS(2014-07-17 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    bardzo dobrze napisane al. Ja też zwracam się do tych co pracują prywatnie, nie macie zielonego pojęcia co to praca w służbach, a skoro jesteście tacy mądrzy to zapraszam do pracy w służbach, tylko że jak potrzeba pracowników to nikt nie chce pracować za takie pieniądze. A praca w 8 godzinach to od lat już tylko mit. Ja proponuję, żeby również wystąpić o wypłatę za nadgodziny.
    I nie dość że nam nie płacą uczciwie, to jeszcze musimy wysłuchiwać pala..tów, którzy mają tylko pretensje o wszystko i do wszystkich.

    Odpowiedz
  • Fiks(2014-07-17 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    A w skarbówce bryndza na wieki wieków...

    Odpowiedz
  • loger(2014-07-17 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem pod wrażeniem. Cekawe co z urzędnikami? Wielu z nich kombinuje jak związać koniec z końcem, a o kolacji za 1400 zł mogą tylko pomarzyć. Pozwu zbiorowego się nie spodziewam.

    Odpowiedz
  • jtd(2014-07-17 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    Wiadomo kto niszczy po cichutku Państwo i tego sie nie zapomni nigdy. Podziękujemy jeszcze nie raz. Koniec dymania

    Odpowiedz
  • zx(2014-07-17 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    I bardzo słusznie.POlska dzisiejsza to taki kraj że można zyskac cokolwiek jak się "drze ryja" i to głosno.Jak ktoś siedzi potulnie jest dymany do bólu

    Odpowiedz
  • dosyc(2014-07-17 15:54) Zgłoś naruszenie 00

    wystąpmy wszyscy, pracownicy sanepidów już od 7 lat nie dostali ani grosza podwyżki tzn. tej ustawowej inflacyjne. WYJDŹMY WSZYSCY NA ULICE, DOSYĆ TEGO OKRADANIA NAS, PRACOWNICY SANEPIDÓW DO BOJU, PRZESTAŃCIE SIEDZIEĆ CICHO BO TRAKTUJĄ NAS JAK ...

    Odpowiedz
  • kripo(2014-07-17 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    "NIEZAWISŁY " SĄD WYDA W TEJ SPRAWIE " NIEZAWISŁE ORZECZENIE " !!! PANOWIE MUNDUROWI WG.POLITYKÓW ORAZ DYSPOZYCYJNYCH DZIENNIKARZY PRACUJECIE,WIĘC JAK WSZYSTKIM PRACUJĄCYM PRZYSŁUGUJE WAM PRAWO DO STRAJKU ...

    Odpowiedz
  • olo(2014-07-17 23:07) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie jest sprawa wypłaty zaległych nadgodzin dla strażakow przeciez ta sprawa nie została uregulowana ta kwesita ciągle jest otwarta Co z tymi nadgodzinami przypominam związkom o tej zaległej nie doprowadzonej do końa sprawie

    Odpowiedz
  • z(2014-07-18 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    do kripo o to chodzi ze mundurowi nie maja prawa do strajku

    Odpowiedz
  • Robol(2014-07-18 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    Mundurowi walcza o zległe podwyższki- czyli im coś się należy bez względu na efekty ich pracy ??? Czyli komunistyczne - czy się stoi, czy się leży - podwyżka się należy. To robój w biały dzień. Mają tyle przywilejów, że jeszcze mają czelność upominać się o podwyżki. Niach przejdą na kodeksowy system zatrudnienia, to wtedy porozmawiamy i nie ma znaczenia czy państwowo czy prywatnie. . W moim zakładzie na pytanie o podwyższkę pada odpowiedź: jak ci się nie podoba to zmien pracę. Mam 35 lat pracy i nie mam możłiwości odejścia na "zasłużoną" emeryturę po "ciężkiej służbie" jak mundurowi. Więc chętnie zamienie się z tymi pokrzywdzonymi co kierują sprawę do sądu. Za tą ich podwyżkę i za pozew zapłącę ja - podatnik. Ale żeśmy wolność wywalczyli !!!
    Do Al - masz 2 lata do emerytury - jakiej po 15 latach pracy i pewnie z tej ciężkiej służby wątroba ci wysiadła. Jak ci tak źle to rzuć tą służbę i weź się do zwykłej roboty. Wtedy poczujesz smak życia. Zawsze najwięciej krzyczą i robią zamieszanie ci co mają najlepiej by tego nie stracić. Ot cała prawda.

    Odpowiedz