Koniec bezterminowych umów czasowych. Rząd zapowiada walkę z nadużywaniem zatrudnienia na czas określony

autor: Tomasz Zalewski14.01.2014, 07:09; Aktualizacja: 14.01.2014, 08:42
Ograniczenie umów terminowych

Ograniczenie umów terminowychźródło: DGP

Elementem deklarowanej przez rząd walki z umowami śmieciowymi mają być zmiany przepisów kodeksu pracy regulujących zasady zatrudniania na podstawie umów na czas określony.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • bdnarski_andrz@wp.pl(2014-01-30 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    nie powinno być umów śmieciowych, ci młodzi wypracują sobie prawa do emerytury a lata tak szybko lecą, mnie też parę ładnych lat lat uciekło przez takie umowy !!!

    Odpowiedz
  • zmiany są konieczne(2014-01-14 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    POpaprańcy znowu robią z Polaków idiotów.

    Odpowiedz
  • ewa(2014-01-15 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    każda umowa o prace musi byc ozusowiona !Kazdy ma miec kase fiskalna ! Każdy płaci składki emerytalne także po przekroczeniu 111.500 zł !!! Podatek dochodowy po przekroczeniu 111.500 ma być 60 %Wiek emerytalny dla wszystkich bez względu na rodzaj wykonywanej pracy to 65 lat. Takie same zasady przejścia na emeryturę i jej wysoksoc dla wszystkich grup zawodowych w tym mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, wszyscy płacą skladi ZUS w tym mundurowi, wymiar sprawiedliwości, górnicy.

    Odpowiedz
  • MM(2014-01-14 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    a co ze zdolnością kredytową definiowana np. na potrzeby kredytu hipotecznego? W przypadku umowy terminowej jestem uziemiona bo jej nie dostanę

    Odpowiedz
  • JARO(2014-01-14 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    CHE, CHE Z LIBERAŁÓW ZROBIĄ SIĘ SOCJALIŚCI !!! KTO DOPROWADZIŁ DO TAKICH UMÓW JAK NIE NASZ KOCHANY NIEUDOLNY RZĄD PO/PSL !!! DOŚĆ KŁAMSTW OBŁUDY PIARU I CHAMSTWA ORAZ KOLESI DOŚĆ

    Odpowiedz
  • mta(2014-01-14 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    Długi okres wypowiedzenia bywa często bardzo niekorzystny dla pracowników.
    Zmiana przepisów na fali wzburzenia to niespecjalnie dobry pomysł, bo potem każdy może tego żałować.

    Odpowiedz
  • Marlena(2014-01-14 13:20) Zgłoś naruszenie 00

    Niech budżetówka zabierze się pierw za własne koryto ja pracując tam 5 rok mam co pół roku nową umowę - czasem z miesięczną przerwą bo przecież po drugiej umowie musieliby dać umowę na czas nieograniczony. PARANOJA!!!

    Ostatnią umowę sama sobie wydłużyłam o pół roku -z dniem porodu... :) bo inaczej na dzieci mogłabym sobie pozwolić chyba po 60siątce... i w ten sposób pracy już nie mam... ******* polityka prorodzinna

    Odpowiedz
  • Amigos(2014-01-14 14:06) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zobaczą koszty księgowości przy działalności gospodarczej i obowiązki sprawozdawcze, to raz dwa wrócą na umowy cywilnoprawne.

    Odpowiedz
  • Seer(2014-01-15 18:04) Zgłoś naruszenie 00

    PO jest jak Psi****** dużo mówi...

    Odpowiedz
  • przywrócić stare(2014-01-14 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego nie przywróci sie "starych" zasad??? .
    Wtedy staż to był miesiac lub trzy miesiące i potem umowa na czas nieokreślony. Przynajmniej pracodawcy nie kombinowali, a pracownicy mogli planowac swoje zatrudnienie. I kolesiostwa i nepotyzmu nie było. Teraz to dzieją się już tylko cuda, które spychają nas na samo dno. Fachowca sie nie docenia, bo trzeba zatrudnić brata, siostrę, i to od razu na kierownicze stanowisko mimo, że nic nie potrafią. Dawniej aby dojść do wysokiego stanowiska, trzeba było najpierw zdobyc doświadczenie zawodowe na kolejnych szczeblach od najniższego do najwyższego. Ale za to taki dyrektor to już był fachowiec. A teraz? Tylko gorzko zaśmiać sie można... Dlatego mamy to, co mamy: płacz i zgrzytanie zębów.
    Dlaczego zepsuto to, co dobrze funkcjonowało???

    Odpowiedz
  • POrażka(2014-01-19 22:16) Zgłoś naruszenie 00

    Ha! Przed wyborami się wzieli za śmieciowe umowy! Co wcześniej nie było problemu, że dopiero teraz, o WSPANIAŁOMYŚLNI chcą coś dla nas zrobić?
    I co zrobią: pogadają sobie, znowu się pokłócą i będzie dalej jak jest, czy może będzie jeszcze gorzej? Rząd nasz to świnie, chcące się nachapać jak nawięcej - to każdy wie, ale PO najbardziej nienawidzę, bo od '11 roku od kiedy zacząłem pracę, jest coraz gorzej. Obiecywali, że podatki nie wzrosną, a wszystko drożej wraz z nimi. Zobaczcie sami czy lepiej Wam się żyje dzięki nim. I spytajcie studentów jak pracują, 90% robi na śmieciowych umowach za gorsze.

    Odpowiedz