Wójt nie zarobi już na kumulowaniu urlopu. Rekordziści dostawali nawet 40 tys. zł ekwiwalentu

autor: Artur Radwan25.10.2013, 07:16; Aktualizacja: 25.10.2013, 15:41
Pieniądze, podatki

Samorządowcy wciąż gromadzą zaległy wypoczynek, aby mogli odebrać pieniądze po zakończonej kadencji.źródło: ShutterStock

Nawet 40 tys. zł ekwiwalentu za zaległy wypoczynek może otrzymać kierownik urzędu. Mimo że ponownie zostanie wybrany na stanowisko.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Ja(2013-12-12 01:44) Zgłoś naruszenie 00

  Alinka, a nie da się wybrać takiego burmistrza, który wyda ten ekwiwalent na potrzeby gminy? Przecież zyskałby poważanie idąc na urlop by kasy z budżetu nie wyciągać. Jako pracownik, ma obowiązek zaplanować urlop jak wszyscy urzędnicy. Jeżeli nie zaplanował, to nie można mówić, że nie miał jak wykorzystać.

  Odpowiedz
 • alinka(2013-11-16 10:32) Zgłoś naruszenie 00

  cieniasy... burmistrz wolsztyna dostał ekwiwalent za 70 dni, taraz już ubierał kolejne 65 dni

  Odpowiedz
 • u(2013-10-28 07:21) Zgłoś naruszenie 00

  To naruszał przepisy bo powinien korzystać z urlopu, odpocząć, jak tak dużo pracuje, co innego gdyby nie miał funduszy na urlop, małe lub za małe zarobki itp., inni pracownicy za niewykorzystany w jakimś pasującym jemu i jego poplecznikom planie urlopu byli pewnie gnębieni, ciekawe że tyle ekwiwalentu dostał a inni po kilkaset zł co najwyżej, chyba że nie chcieli mu dać urlopu a on/oni chciał, to decydenci powinni siedzieć dla przykładu, mają rację że jak do „Jaśnie” pana tego czy innego ktoś chce się dostać to nigdy go nie ma, w tym czasie załatwia wszelką prywatę z nieruchomościami bo pewnie nachapał się kilku, doglądał swojego majątku, jak coś załatwi to trąbi i piszą o tym wokół a reszty spartolonej lub nie wykonanej, obiecanej roboty to zamiatają pod dywan, ma wszystkich prawie w d., a d. będą nadal wybierać d. piszą, że „Tłumaczy, że przy pomocy Biura Analiz Sejmowych chce przygotować kolejny projekt nowelizacji przepisów” ale zaczym to zrobi i co to w ogóle będzie ?, to może już w RP nie będzie czego kraść, brać, bo różne grupy tzw. jak siebie czasami zwą „estabilishmentu” już wszystko sobie „wzięły”

  Odpowiedz
 • macgiwer(2013-10-25 15:18) Zgłoś naruszenie 00

  Wójt nie chodzi na urlopy??? Tylko jak trzeba z nim porozmawiać osobiście to nigdy nie ma go w urzędzie.Albo jest w terenie i to przez kilka dni,albo na wyjeździe ponoć służbowym.(czytaj wycieczce) za którą dodatkowo wystawi sobie delegację.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane