Od 2014 r. gwarancja pracy, praktyk lub stażu dla młodych bezrobotnych

autor: Karolina Topolska01.07.2013, 07:00; Aktualizacja: 01.07.2013, 08:49
28 proc. młodych Polaków jest bezrobotnych.

28 proc. młodych Polaków jest bezrobotnych.źródło: ShutterStock

Od początku 2014 r. bezrobotni do 25. roku życia będą mogli liczyć na zapewnienie im oferty pracy, praktyk, stażu lub dalszego kształcenia w ciągu 4 miesięcy od zakończenia edukacji lub utraty etatu. Na ten cel, a także na inne formy walki z bezrobociem wśród młodych do Polski ma trafić w 2014 i 2015 r. około 2 mld zł ze środków unijnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • ewer(2013-07-01 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    Co jeszcze wymyślą dla otumanienia ludzi ?
    Ile jeszcze kłamstw,oszustw i łgarstw?
    Czy oni wstydu i honoru nie maja?
    2mln legalnych emigrantów,praca w Polsce na umowy śmieciowe,za najniższą krajową,albo zero pracy-PO peliniarski RAJ

    Odpowiedz
  • Wacek(2013-07-01 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Niech żyje socjalizm!

    Odpowiedz
  • lib(2013-07-01 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    zamiast zabrać się za poprawę stanu gospodarki zmniejszając obciążenia podatkowe i administracyjne społeczeństwo dostanie kolejną porcję politycznej wazeliny na utrzymanie urzędów pracy...

    Odpowiedz
  • bufetowa(2013-07-01 12:57) Zgłoś naruszenie 00

    kto za to zapłaci? Bo tego typu działania nie mają zbyt wiele wspólnego z tworzeniem stabilnych wydajnych i dobrze płatnych miejsc pracy.

    Odpowiedz
  • zzz(2013-07-01 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    A co z resztą narodu? mają zdychać z głodu, czy jak?

    Odpowiedz
  • ja(2013-07-01 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    55+ na przymusowe emerytury i zwolnią się miejsca pracy...

    Odpowiedz
  • Dawny student.(2013-07-01 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    Kto to wymyślił. Nawet prości ludzie wiedzą, że jest to niemożliwe. Jeśli rządzący liczą na głosy w przyszłych wyborach, to już je mają. PO poza sejmem i oczywiście jej członkowie - WSZYSCY! Pozdrawiam marzycieli i namawiam do pamiętania o faktach przy wyborach.

    Odpowiedz
  • z(2013-07-01 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    A co z przedziałem wiekowym 30-50 lat. Jakie programy dla ludzi, którzy podobno mają "zajmować się" demografią ?

    Odpowiedz
  • ws(2013-07-01 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    Wybory coraz bliżej...

    Odpowiedz
  • ja(2013-07-01 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    zaraz zaraz czyli pieniadze na rozwoj mlodych chcecie przeznaczyc na ich wieksze zniewolenie i ujazmienie. brawo komuno

    Odpowiedz
  • precz z polska(2013-07-01 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    będzie praca, staż za 500 zl, ale pieprzony kraj, starym ludziom karzą orać do 67 lat a młodzi nie mają pracy, oto do czego doprowadził ten wredny wałęsa, a obiecywał pracę i godne życie dla każdego, narobił dzieci i on ma się owszem dobrze a my pozosatli daleko od koryta klepiemy biedę

    Odpowiedz
  • MT(2013-07-01 23:09) Zgłoś naruszenie 00

    HA, HA HA.

    Odpowiedz
  • Gość(2013-07-02 23:27) Zgłoś naruszenie 00

    około 2 mld zł ze środków unijnych zostanie wydane na pierdoły pod tytułem jak być kreatywnym bezrobotnym. Gratulacji dla kretynów.

    Odpowiedz
  • dd(2014-01-19 21:17) Zgłoś naruszenie 00

    Walcie się oszuści! Okłamujecie młodych ludzi! Nie ma żadnych staży z UE! Nie można nawet otrzymać lub pobrać ze strony PUP wniosku o przyznanie stażu. Wszystko to odbywa się za plecami po znajomościach. Bo jak można nazwać takie praktyki. Odmawia się ludziom prawa do złożenia wniosku, bo nie udostępnia się urzędowych blankietów. Proponuję wszystkim zainteresowanym, aby pisali wnioski o staże odręcznie i wysyłali do PUP listem poleconym. Tylko tak można im udowodnić, że oszukują, gdyż chętnych do pracy jest bardzo wielu nawet za tak niskie wynagrodzenie.

    Odpowiedz
  • EMILIA(2014-04-02 22:17) Zgłoś naruszenie 00

    NASZ KRAJ JEST NIENORMALNY!!!
    STUDIUJĘ W SYSTEMIE ZAOCZNYM NA STUDIACH MAGISTERSKICH, ZA CO JESTEM UKARANA, BO OD TEGO ROKU ŻEBY DOSTAĆ SIĘ NA STAŻ NALEŻY MIEĆ EDUKACJĘ ZAKOŃCZONĄ!!! ALE PRZYCIĄGACIE MŁODYCH ŻEBY ZOSTALI W TYM KRAJU :/// I JESZCZE CZAS STAŻU KRÓTSZY NIŻ DOTYCHCZAS...
    JAK STUDIUJĘ TO CHYBA LOGICZNE, ŻE WIĄŻĘ SIĘ Z ZAWODEM I UWAŻAM ZA ATUT STUDIOWANIE I KSZTAŁCENIE SIĘ, NA KTÓRE WYDAJĘ NIEMAŁE PIENIĄDZE, ALE NIE ZAMIAST MŁODYM POMAGAĆ, TO UTRUDNIAJCIE I DZIWCIE SIĘ, ŻE WSZYSCY MŁODZI WYJEŻDŻAJĄ NA ZACHÓD...
    KRAJ EMERYTÓW I RENCISTÓW!!!

    Odpowiedz
  • !!!(2014-04-02 22:21) Zgłoś naruszenie 00

    I CIEKAWE KTO W WIEKU 30 LAT MARZY O STAŻU ZA 500 ZŁ, CHYBA NA PAPIER TOALETOWY TO STARCZY... ŻAL!!! ALE RÓBCIE ŁASKĘ STUDENTOM, KTÓRZY MOGLIBY PRAKTYKOWAĆ NABYWANĄ WIEDZĄ I MÓC NP. NAPISAĆ PRACĘ MGR

    Odpowiedz