Koniec bezzwrotnych dotacji na założenie firmy. Bezrobotny dostanie pożyczkę

autor: Marcin Rybicki18.02.2013, 11:05; Aktualizacja: 18.02.2013, 12:57

W tym roku po raz ostatni bezrobotni dostaną dotację z urzędu pracy na założenie firmy. Resort pracy planuje zmiany. Po ich wprowadzeniu bezrobotny dostanie nawet 70 tys. zł pożyczki, którą spłaci w ciągu 7 lat - informuje "Rzeczpospolita".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • BEZROBOTNY ,ZACHODNIOPOMORSKIE(2014-02-07 15:07) Zgłoś naruszenie 10

    uprawnienia sep ,uprawnienia spawacz ,menadzer małego biznesu ,miałem dotacje na firmę 19,500 po 16 miesiącach nie miałem na zus i niema firemki.mam 35 lat 3 dzieci i nie chce mi się żyć w naszej kochanej POLSCE ,A NASZ RZĄD POMAGA CAŁEMU ŚWIATU A NASZ POLAKÓW MA W GŁĘBOKIEJ D U P I E

    Odpowiedz
  • e(2013-02-18 12:34) Zgłoś naruszenie 10

    nareszcie!
    skończą się darmowe pieniądze na działalności, które żyły swoim życiem tyle ile musiały wytrzymać, czyli rok, a za pieniądze były kupowane laptopy dla całej rodzinki

    Odpowiedz
  • a to dobre sobie(2013-02-18 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    Bezrobotny... pożyczkę... ha ha ha !!!
    a pożyczkę za niego spłacą żyranci... ha ha ha, buchachacha...

    Odpowiedz
  • jura(2013-02-18 13:47) Zgłoś naruszenie 00

    zamiast 350 urzedow pracy pomocy w zakładaniu firm ma udzielac BGK z 16 odziałami .Myśle że to najlepszy patent na zabicie aktywności gospodarczej w terenie.Gratulacje dla pomysłodawców.

    Odpowiedz
  • Xenomorph(2013-02-18 15:54) Zgłoś naruszenie 00

    Ot, taki maly detal, ze 90% firmy w Polsce upada w trakcie pierwszego roku dzialalnosci... Banki zacieraja rece, bedzie wiecej dluznikow ktorych bedzie mozna doic do konca zycia.

    Odpowiedz
  • Pawlik(2013-02-18 16:17) Zgłoś naruszenie 00

    Kto bezrobotnemu da pozyczkę na 70 tys .Chyba jaja sobie robią.Kiedyś jak zarabialem 1500zl bank mi nie chcial dac kredytu na 1000zl .Tak tak nie zartuje .Tlumaczyli sie ze umowa na czas okreslony ,ze to, ze tamto.

    Odpowiedz
  • z(2013-02-18 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    A NP. Pakistańczycy zakładają w UK i zatrudniają nawet Polaków bez żadnej pomocy ze strony PUP, UE itd. Po prostu nierealne obciążenia w PL powodują,że nie opłaca się prowadzić "uczciwie" żadnej działalności - stąd traktowanie tych pieniędzy z PUP często jako dodatkowego dochodu dla biorącego...

    Odpowiedz
  • mc(2013-02-18 17:43) Zgłoś naruszenie 00

    Długofalowe działania... przez 2 miesiące... zesram się z wrażenia!!!
    A na te "dotacje" do zwrotu ludzie na pewno się rzucą?!
    Od razu widać, że chcą znowu obciąć kasę, ale żeby tak głupio nie wyglądało.
    Zresztą to i tak bez znaczenia, bo nie urzędy pracy tworzą miejsca pracy, no chyba, że w samym urzędzie dla swoich.

    Odpowiedz
  • Znający bezrobocie(2013-02-20 14:11) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma ofert pracy. Na jedną ofertę przypada ok. 100 bezrobotnych. Jak nie ma to nie ma, nawet dla tych z pierwszej grupy "samodzielnych". Nie można oferować czegoś czego nie ma. Na co zmieniać kwalifikacje jak nie ma pracy. Bezrobotni już maja pliki zaświadczeń o szkoleniach. A jak przywrócić na rynek pracy, na którym nie ma pracy. Zmieniać to trzeba gospodarkę, rozwijać usługi opiekuńcze, edukacyjne, przemysł a nie urzędy pracy. Jest przyzwolenie państwa na pracę na czarno, na pracę za minimalną (reszta pod stołem), na życie na zasiłkach.

    Odpowiedz
  • LECH(2013-02-22 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    czemu tak debilne osoby pracuja w urzedach???po co tyle urzedow !!pozyczka chyba na glowe upadł ten co to wymyslił!!bezrobotny pozycze a potemkomornik i bal urzedasow dalej trwa!!takich ludzi co takie glupoty wymuslaja to tylko PIŁSUDZKIEGO TRZEBA ZEBY Z NIMI PORZADEK ZROBIŁ!!

    Odpowiedz
  • Nomad72(2013-02-21 18:02) Zgłoś naruszenie 00

    No i koniec biznesu w Polsce.

    Odpowiedz
  • ddddddiiiiiiiii(2013-11-26 19:13) Zgłoś naruszenie 00

    Dotacje z UP były w takiej wysokości, ze starczały tylko na interes, który nie miał szansy przetrwać. Jeżeli pożyczki były by sensowne to może ktoś otworzy coś co zadziała, bo za 21000 to nie ma co otworzyć. Tylko, że ludziom trzeba umożliwić prowadzenie firmy - ja zastanawiam się nad zamknięciem. Nie prosiłam UP o pieniądze, miałam własne, ale Państwo ze mnie tak doi, że ledwo przędę i chyba skończę na zasiłku, skoro Państwo chce mnie utrzymywać to bardzo proszę.

    Odpowiedz
  • mar(2014-01-28 17:26) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego rodzice nie mogą żyrować dziecku, w dotacji
    z UP na działalność gospodarczą.
    Czyj to wymysł? Czy to nie zawiść urzędnicza.
    Obcy człowiek może, następny absurd.

    Odpowiedz
  • Jarek(2015-03-19 22:45) Zgłoś naruszenie 00

    Jakiś czas temu czytałem o klastrach biznesowych, które niezwykle pomagają w działaniach. Promowanie idei tworzenia powiązań kooperacyjnych opartych na współpracy, a nie na konkurencji :) "Proinnowacyjny Klaster Biznesu jest instytucją opartą na transferze wiedzy i doświadczenia, która wypracowywać będzie innowacyjne rozwiązania organizacyjne i technologiczne w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem zmierzające do optymalizacji procesów biznesowych zarówno członków klastra, jak i podmiotów zewnętrznych" ciekawe..

    Odpowiedz
  • Robert Antony(2018-09-26 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    W JAKI SPOSÓB ZOSTAŁEM MOJĄ POŻYCZĄ XMAS.

    Odpowiedz