Niepełnosprawni: nie każdy chce krócej pracować

autor: Tomasz Zalewski, Michalina Topolewska14.02.2012, 07:32; Aktualizacja: 14.02.2012, 10:10

Od półtora miesiąca osoby zaliczone do znacznego i umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie mogą już automatycznie korzystać ze skróconego czasu pracy. Aby zachować to uprawnienie, muszą uzyskać zaświadczenie lekarskie, które im to umożliwi. Wydłużenie czasu pracy chwalą pracodawcy, którym łatwiej jest organizować pracę w zakładzie. Są jednak i tacy, którzy próbują zmusić niepełnosprawnych do krótszej pracy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • aza(2012-07-17 18:50) Zgłoś naruszenie 00

  pracuję po 10 godz. w zakładzie pracy chronionej. Mam 2 gr..Tak jest przyjęte a jak nie to zwalniają.

  Odpowiedz
 • niespokojna(2012-02-16 18:20) Zgłoś naruszenie 00

  To co się dzieje z osobami niepełnosprawnymi to porażka. Ja dowiedziałam się że należy mi się 10-cio dniowy urlop zdrowotny, więc się zapytałam pracodawcy czy to prawda a pracodawca zaczął krzyczeć powiedział że pierwsze słyszy i zagroził że jak bedę kombinować to się pożegnamy z pracom i takie są prawa, których nie ma!!!

  Odpowiedz
 • eja(2012-02-15 20:27) Zgłoś naruszenie 00

  To ,co sie dzieje w zakladach pracy chronionej wola o pomste do nieba! Niepelnosprawni,nawet ci ze znacznym stopniem pracuja na trzy zmiany -w tym w nocy,choc to niezgodne z prawem.Zarabiaja minimalne pieniadze,bo zaklad musi zarobic na doplatach.Przyjmuja jako pracownika biurowego i "na gebe" oddelegowuja na produkcje,,gdzie tyraja ponizej swoich kwalifikacji...Oczekuja,zeby pracowali tak,jak pelnosprawni.Zabranie im jeszcze tych marnych przywilejow to juz calkowite swinstwo...

  Odpowiedz
 • j-23(2012-02-15 06:41) Zgłoś naruszenie 01

  BANDA TUSKO- MATOŁKÓW.ZABIERAJĄ WSZYSTKIE PRZYWILEJE KALEKOM.KRETYŃSTWO,PYCHA I ZAROZUMIAŁOŚĆ RZĄDZĄCYCH ORAZ ZACHŁANNOŚĆ I SKNERSTWO PSEŁDO PRACODAWCÓW W ZPCH.

  Odpowiedz
 • niepokorna(2012-02-14 22:37) Zgłoś naruszenie 00

  A co mają zrobić Ci, którzy byli zmuszeni do podpisania oświadczenia o tym, że wyrażają zgodę na 8 godzinny dzień pracy? Zaświadczenie w kosz i długopis w rękę! Tylko po to by utrzymać pracę za obecnie 1100 złotych netto!

  Odpowiedz
 • autor(2012-02-14 12:50) Zgłoś naruszenie 00

  najlepiej zatrudniac niepełnosprawnych ale zeby pracowali jak komandosi

  Odpowiedz
 • Kasia(2012-02-14 12:22) Zgłoś naruszenie 00

  Osoby bedące za zmianą tych zapisów raczej nie chcieli wiedzieć o tym, że w naszym państwie po tych zmianach większość pracowników niepełnosprawnych zostanie poszkodowana.
  Po pierwsze... pomimo, że w ustawie był zapis, że skrócony czas pracy nie powinien wnikać na wynagrodzenie to jednak tak było. Niepełnosprawni pracujący krócej o godzinę, dostawali mniejsze pensje niż ich pełnosprawni współpracownicy. PO zmianach... pracują dłużej, ale za te same pieniądze.
  Większość pracodawców (w małych miastach to widać) ma układy z lekarzami medycyny pracy i nie tylko, więc tak naprawdę mają wpływ na to, czy lekarz da takie zaświadczenie czy nie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane