statystyki

Radnego należy przywrócić do pracy

autor: Michał Culepa29.10.2020, 16:00
Sąd Najwyższy rozstrzygnął skargę nadzwyczajną, jaką złożył prokurator generalny w imieniu byłego pracownika miejskiego zakładu gospodarki komunalnej (MZGK).

Sąd Najwyższy rozstrzygnął skargę nadzwyczajną, jaką złożył prokurator generalny w imieniu byłego pracownika miejskiego zakładu gospodarki komunalnej (MZGK).źródło: ShutterStock

Nie można odmówić przywrócenia do pracy pracownikowi – radnemu gminy, gdy pracodawca, zwalniając go, nie skierował obowiązkowego zapytania o zgodę do rady, w której zasiadał. Jest on bowiem szczególnie chroniony.

Sąd Najwyższy rozstrzygnął skargę nadzwyczajną, jaką złożył prokurator generalny w imieniu byłego pracownika miejskiego zakładu gospodarki komunalnej (MZGK). Zmierzała ona do podważenia prawomocnego wyroku miejscowego sądu okręgowego, który zmienił wcześniejsze, korzystne dla mężczyzny orzeczenie, przywracające go do pracy na stanowisku inspektora ds. bhp, i orzekł na jego rzecz odszkodowanie za niezgodne z przepisami wypowiedzenie umowy o pracę.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane