statystyki

Nagrody dla urzędników z wakatów i chorobowego

autor: Artur Radwan24.09.2020, 08:48; Aktualizacja: 24.09.2020, 08:49
Będą one mogły być przyznawane w ramach posiadanych wolnych środków na wynagrodzenia, np. z tytułu oszczędności w związku z nieobsadzeniem wszystkich etatów w wyniku procedury naboru czy nieobecnością pracowników przebywających na zwolnieniach lekarskich lub urlopach wychowawczych.

Będą one mogły być przyznawane w ramach posiadanych wolnych środków na wynagrodzenia, np. z tytułu oszczędności w związku z nieobsadzeniem wszystkich etatów w wyniku procedury naboru czy nieobecnością pracowników przebywających na zwolnieniach lekarskich lub urlopach wychowawczych.źródło: ShutterStock

W przyszłym roku budżet funduszu wynagrodzeń w korpusie służby cywilnej, mimo zamrożenia płac i obcięcia w każdym urzędzie 3 proc. na nagrody, wciąż będzie wyższy od tegorocznego o ponad 88 mln zł i ma wynieść 9 mld i 951,2 mln zł. Tak wynika z projektu ustawy budżetowej.

Na tę nadwyżkę wpłynęła głównie wysokość zaplanowanych środków na trzynastkę, która wskutek tegorocznych 6 proc. podwyżek wzrośnie w 2021 r. o 62 mln zł i wyniesie łącznie aż 754,4 mln zł.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • ewa(2020-09-25 07:54) Zgłoś naruszenie 318

    To jest s.....o zamrożenie płac a oni sobie przyznają po cichu nagrody premie , ciche awanse TO JUŻ TAK ZROBIŁO SIĘ JAK ZA CZASÓW RZĄDÓW PO I PSL !!! PIS teraz robi to samo !! A co z emeryturami ? dlaczego nie podwyższacie tak jak budżetówce !!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane