statystyki

Ruszają zwolnienia w administracji. Pracę straci nawet co piąty urzędnik

autor: Artur Radwan27.08.2020, 07:51; Aktualizacja: 27.08.2020, 07:55
Zwolnienia obejmą wszystkie jednostki podległe i nadzorowane – zarówno te centralne, jak i te z terenu – mówi DGP osoba, która zapoznała się z projektem uchwały

Zwolnienia obejmą wszystkie jednostki podległe i nadzorowane – zarówno te centralne, jak i te z terenu – mówi DGP osoba, która zapoznała się z projektem uchwałyźródło: ShutterStock

Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, został zobowiązany przez Radę Ministrów do uzgodnienia z poszczególnymi ministerstwami skali redukcji w zarządzanych przez nich resortach oraz podległych im jednostkach.

Taka decyzja została wczoraj przyjęta przez rząd w uchwale dotyczącej wypracowania rozwiązań mających na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom gospodarczym wywołanym przez COVID-19. Z informacji DGP wynika, że skala zwolnień w zależności od urzędu może wynieść od 10 do 20 proc.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (72)

  • brawo pis(2020-08-27 10:17) Zgłoś naruszenie 10634

    Najgorzej nie jest w administracji centralnej, ale w samorządach, należy zlikwidować np. powiaty i razem z nimi pup. W samorządach tam się dopiero dzieje i wszyscy o tym wiedzą, tworzy się stanowiska dla córki radnego, kolegi członka zarządu, starosty po lipnych studiach, aby miała pracę, jedna kancelaria obsługuje gminę i powiat i wszystkie jej spółki, jednostki podległe i to wszystko bez przetargu, bo nie muszą mieć, a dlaczego?, młodzi radcy, adwokaci bez szans na pracę, bo jedna kancelaria kolegi burmistrza, starosty obsługuje wszystko. Konkursy ewentualne to ustawka i to też wszyscy wiedzą, zamówienia publiczne pobodnie, firmy kolegi starosty wygrywają dziwne. Jeżeli się polikwiduje się te zbędne urzędy i odchudzi samorząd, Prezydent, Pierwsza Dama, ministrowie, Premier, i administracja centralna, powinna dostać podwyżki a nie teraz, wiecie ile pieniędzy marnuje się w samorządzie w skali kraju, tam pieniądze leżą na ulicy, tylko pozbyć się powiatów.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • eska2018(2020-08-27 09:35) Zgłoś naruszenie 9410

    Dopiero miały być wysokie podwyżki dla posłów, rządu itd., to jednak mamy kryzys?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Qwerty(2020-08-27 10:23) Zgłoś naruszenie 8517

    Zwalniać, obniżać pensje. W administracji to wielkiego wrażenia nie zrobi, bo i tak wszystkie rządy od kilkunastu lat plują urzędnikom w twarz więc można się było przyzwyczaić.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Były już wyborca PiS i Dudy(2020-08-27 11:41) Zgłoś naruszenie 7614

    A jeszcze kilka dni temu chcieli dać sobie podwyżki,teraz mówią że kryzys finansów publicznych i będą zwalniać zwykłych ludzi.Przed wyborami milczeli jak grób.PiS to kłamcy i oszuści. Następne wybory won!!!

    Odpowiedz
  • jarosław(2020-08-27 08:41) Zgłoś naruszenie 6715

    A w samorządach nadal siedża na stołkach stare pryki jeszcze z czasów PRL czasem po 15-20 lat na dodatek pobierają emeryturę do swojej samorządowej pensji.Ale co ciekawe emeryturę pobierają choć nikt ich nie zwolnił nawet na jeden dzień.A aby otrzymać emeryturę to chyba kandydat składa wniosek o przejściu na emeryturę bo procedury obowiązują innych pracownik przy przejściu na emeryturę z ZUS.A taki przypadek jest w podkarpackim mieście innowacji albo ,,imitacji,, z urzędującym od 22 lat 80 letnim partyjnym działacze PZPR.Ale ,,układ podkarpacki,, jest ostatnio bardzo chroniony i pod specjalnym nadzorem członków Ministerstwa Sprawiedliwości maja chyba ,,podkarpackie psy,,mocne taśmy albo jeszcze inne argumenty do tzw ,,deala..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Huragan Laura(2020-08-27 16:20) Zgłoś naruszenie 674

    Panowie Politycy doszli do wniosku, że skoro nie udało się Narodu wycyckać na kasę przy swoich podwyżkach, to w ramach rewanżu odegrają się na Urzędnikach, którzy wykonują prawo tworzone przez Polityków, za co nienawidzi ich Społeczeństwo. Teraz sobie Politycy zaplusują w Narodzie, zrobią sobie legendę "walczących" z administracją i wszyscy zapomną jak to się połasiło na olbrzymie podwyżki. A Lud, który nie odróżnia administracji rządowej od samorządowej, urzędu skarbowego od urzędu pocztowego, obowiązków nie lubi, podatków płacić nie chce, ale wymaga traktowania jak Pan, szybkiej i sprawnej obsługi oraz oczekuje likwidacji całej administracji, znowu pójdzie na Nich zagłosować, żeby oni mogli dalej swój Chohholi taniec odprawiać.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Wprowadzic maksymalny wiek prawa do pracy(2020-08-27 11:51) Zgłoś naruszenie 536

    Uwazam, ze w Polsce obok wieku emerytalnego powinno sie wprowadzic wzorem szwedzkim maksymalny wiek prawa do pracy np. 70 rok zycia zgodnie z ktorym pracujesz do 70 r. zycia i nie pobierasz emerytury. ------ Zawsze mozna przejsc wczesniej na emeryture i dorobic niewielka limitowana kwote przy niskim swiadczeniu emerytalnym w sektorze prywatnym lub na czesci etatu czy godzinach zleconych przy pracy fizycznej w budzetowce.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • OBYWATEL WRESZCIE (2020-08-27 09:15) Zgłoś naruszenie 46109

    10 20% ? Tylko? przynajmniej 50% to są po ciotki po wujkowie....DARMOZJADY nauczony tylko HAMSTWA ale dobre na początek i 20%...DOBRY KIERUNEK na szparagi do babci merkel🤣🤣🤣🤣🤮🤮🤮🤮

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Batman (2020-08-27 23:27) Zgłoś naruszenie 443

    Sukces budżetowy PIS okazał się katastrofą. Polska zaczyna się walić.

    Odpowiedz
  • *********(2020-08-27 13:51) Zgłoś naruszenie 3513

    A banda kulawego ma się dobrze, wczasuje się.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • likwidator(2020-08-28 08:43) Zgłoś naruszenie 343

    Zwolnienia proponuję rozpocząć od likwidacji departamentu służby cywilnej - za ich "pracę".

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • As(2020-08-27 08:38) Zgłoś naruszenie 3012

    Kolejni przegrają wybory, no nic się nie uczą

    Odpowiedz
  • wyborca(2020-08-28 12:35) Zgłoś naruszenie 271

    naprawdę życzycie ludziom utraty pracy???? naprawdę? jest tyle możliwości oszczędności w tym tragicznie zarządzanym kraju, że nawet na podwyżkę by wystarczyło dla wszystkich, a nie na zwolnienia, ten kraj jest zarządzany TRAGICZNIE !!!

    Odpowiedz
  • :-D(2020-08-27 12:21) Zgłoś naruszenie 2761

    Daj Boże, aby co drugi!

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Na 13 i 14 Emerytom jest Kasa(2020-08-28 09:36) Zgłoś naruszenie 240

    A urzędniczej biedocie żal te nędzne wdowie grosze płacić????

    Odpowiedz
  • Zenek (2020-08-28 06:29) Zgłoś naruszenie 181

    A u Dworczyka zatarcie skazania nastąpiło?

    Odpowiedz
  • Urzednik(2020-08-27 13:13) Zgłoś naruszenie 1819

    Dużo się tylkoowi o zwolnieniach w urzędach nigdy zwolnien nie było i nie będzie a wręcz przeciwnie zatrudnia sie nowych pracowników na stanowiska którzy odeszli na emeryturę np w Urzędzie statystycznym w bydgoszczy wielka ściema.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Minus 270 mld zl (2020-08-28 03:21) Zgłoś naruszenie 170

    Deficyt finansow publicznych - 270 mld zl w tym roku /12% PKB z kwoty 2250 mld zl/. ---- Byly plusy, teraz sa minusy i to potezne.

    Odpowiedz
  • Bert(2020-08-27 18:08) Zgłoś naruszenie 1614

    adwan - czołowy propagandysta DGP grzmoci kijem w klatkę, a małpeczki w środku szaleją. Ludzie, zanim poddacie się wpływowi jakiegokolwiek medium, w tym przypadku radwana w DGP, ruszcie głową i ustalcie czyje reprezentuje interesy i czy aby przypadkiem nie jesteście manipulowani

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz