statystyki

Brak przełomu w sprawie minimalnego wynagrodzenia

autor: Łukasz Guza06.08.2020, 09:03; Aktualizacja: 06.08.2020, 09:03
pieniądze, pensja, wynagrodzenie

OPZZ i Forum Związków Zawodowych podtrzymały swoją propozycję wzrostu minimalnej płacy do 3,1 tys. zł, a pracodawcy – z uwagi na kryzys i nieprzewidywalną sytuację gospodarczą – opowiadają się za wzrostem jedynie o ustawowe minimum (do 2716 zł).źródło: ShutterStock

Szanse na uzgodnienie wysokości najniższego wynagrodzenia w porozumieniu z partnerami społecznymi są minimalne. Wczorajsze konsultacje założeń przyszłorocznego budżetu w Radzie Dialogu Społecznego nie przyniosły przełomu.

OPZZ i Forum Związków Zawodowych podtrzymały swoją propozycję wzrostu minimalnej płacy do 3,1 tys. zł, a pracodawcy – z uwagi na kryzys i nieprzewidywalną sytuację gospodarczą – opowiadają się za wzrostem jedynie o ustawowe minimum (do 2716 zł). Dwie organizacje – Solidarność i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców – już wcześniej zasugerowały poparcie dla kwoty zaproponowanej przez rząd, czyli 2,8 tys. zł. Wszystko wskazuje, że właśnie tyle ostatecznie wyniesie płaca minimalna.


Pozostało 46% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • abc(2020-08-07 01:31) Zgłoś naruszenie 14

    W takich czasach podnosić pensję minimalną? Brak słów, z tą propozycją 3,1 tys. zł to totalny odjazd nastąpił w OPZZ i Forum Związków Zawodowych.

    Odpowiedz
  • Mały przedsiębiorca (2020-08-12 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Konsultacje społeczne to jakaś fikcja , kto się pyta tych małych podmiotów gospodarczych co oni o tym myślą ? Konsultacje są dla dużych graczy z pominięciem małych - ważne by dla nich było dobrze , a reszta niech plajtuje.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane