statystyki

Dodatek motywacyjny: Zachęty dla służb mundurowych uchwalone

autor: Anna Redkiewicz27.07.2020, 09:37; Aktualizacja: 27.07.2020, 10:02
Policja

Policjaźródło: ShutterStock

Dodatek motywacyjny dla funkcjonariuszy ze stażem powyżej 25 lat służby, wyżywienie oraz ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy przewiduje uchwalona w piątek przez Sejm ustawa o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych oraz Służby Więziennej.

Wprowadza ona finansową motywację dla doświadczonych policjantów, strażaków, pograniczników oraz funkcjonariuszy służby ochrony państwa i służby więziennej o wieloletnim stażu do pozostania w służbie pomimo możliwości przejścia na emeryturę. Funkcjonariusz po 25 latach służby otrzyma dodatek w wysokości 1,5 tys. zł brutto miesięcznie, a po 28,5 latach służby – 2,5 tys. zł brutto miesięcznie. Podstawowym argumentem przemawiającym za przyjęciem takiego rozwiązania jest duża liczba wakatów w tych służbach.


Pozostało 35% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (54)

  • Krzysztof M.(2020-07-27 10:50) Zgłoś naruszenie 8314

    Zwłaszcza w biurach gdzie Ci doświadczeni przesiadują.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mati(2020-07-28 10:07) Zgłoś naruszenie 739

    A kto to dostanie.pociotki i dupowłazy

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • An(2020-07-28 09:55) Zgłoś naruszenie 666

    A co z f-szami, którzy mają 15 czy 20 lat. Posiadają doświadczenie, lecz przez podcinanie skrzydeł i dr motywację przełożonych odchodzą na emerytury. To są f-sze, którzy pracują na wysokich obrotach i spokojnie mogliby jeszcze popracować ale nie w takich warunkach jakie są obecnie z brakiem szacunku oraz docenienia przełożonych. Lepiej czepiać się takich niż doceniać.. więc nic dziwnego, że dla świętego spokoju i dla dobra rodziny odchodzą. Natomiast ci co mają 25lat to często przełożeni.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • SG (2020-07-28 10:25) Zgłoś naruszenie 615

    Który z funkcjonariuszy czy to SG czy Policji lub innej służby doczeka tego dodatku pełniąc służbę na pierwszej linii !!!!! Te działania są iluzoryczne, nie mają żadnego przełożenia na życie funkcjonariuszy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan(2020-07-28 09:33) Zgłoś naruszenie 4811

    Rozroznicie policjantów tych którzy siedzę przy biurku od tych którzy pobierają broń i idę w teren. Bo przy biurku to można co najwyżej spać z krzesła i **** zbić. Bez sensu totalny żeby dawać im takie pieniądze.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Hhy(2020-07-28 10:34) Zgłoś naruszenie 3411

    Uważam,że funkcjonariusze powinni strajkować dopóki ten idiotyczny zapis nie wyląduje tam gdzie jego miejsce czyli w śmietniku. To jest czysta dyskryminacja i tyle

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Czytelnik(2020-07-28 09:17) Zgłoś naruszenie 2711

    Patologia i demoralizacja!!! Jeżeli każdy po 25 latach to dostanie to za robienie tego samego a nawet mniej jeszcze więcej zarobi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dmat(2020-07-28 19:53) Zgłoś naruszenie 2210

    a ja myślę że powinni podnieść płace żeby zachęcić do służby młodych a nie trzymać starych i upychać ich po biurach bo na patrole ich nie wyślą

    Odpowiedz
  • Była policjantka(2020-07-28 10:15) Zgłoś naruszenie 183

    Ciekawe kiedy otrzymam wypłatę ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. W lutym podeszłam po 25 latach służby na emeryturę A do tej pory nie otrzymałem wypłaty tego ekwiwalentu. Urlop niewykorzystany z 4 lat A pieniądze leżę na koncie policji i się mnożą. A byłym funkcjonariuszom z procentem nie wypłaca. Ciekawe kiedy w ogóle wyplaca

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ewa(2020-07-28 19:18) Zgłoś naruszenie 155

    Precz że związkami połowę funkcjonariuszy z KWP i KGP na dogi to zobaczymy ile ich zostanie myślę że jakieś 4 ty dodatkowo wolnych etatów

    Odpowiedz
  • Ja(2020-07-28 22:22) Zgłoś naruszenie 151

    A cóż z art. 15a przecież dwa tygodnie mineły panie ministrze i przewodniczący.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Mario2791(2020-07-28 14:32) Zgłoś naruszenie 126

    Jak można kłamać, że jest to zachęta do dalszej służby? Po pierwsze: nie wszyscy dostaną taki dodatek ponieważ jest to uznaniowe. Po drugie: podpadka, będąc na L4 lub urlopie dodatek jest obniżony lub całkowicie zabieeany. Po trzecie: 1500 i 2500 zł brutto nie jest zachętą do dalszej służby ponieważ później w cywilu idąc ro innej pracy dostaje się ponad 2500 zł netto na rękę. Więc jaki jest to dodatek motywacyjny? Kto może to niech odchodzi ze służby i śpiewa "Wesołe jest życie emeryta hoho"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Krzyś(2020-07-28 09:43) Zgłoś naruszenie 83

    Co z moim komentarzem?

    Odpowiedz
  • Krzyś(2020-07-28 11:15) Zgłoś naruszenie 73

    Gdzie są moje komentarze!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Olo(2020-07-28 11:57) Zgłoś naruszenie 61

    A kiedy ten dodatek? na świętego nigdy

    Odpowiedz
  • Solo(2020-07-28 17:48) Zgłoś naruszenie 62

    I teraz tak będą trąbić o tych dodatkach zajmijcie się aferami jakie dzieją się w tym kraju.wielki sukces potem ogłoszą związki zawodowe co to nie one

    Odpowiedz
  • Ewa(2020-07-28 19:20) Zgłoś naruszenie 63

    Precz że związkami połowę funkcjonariuszy z KWP i KGP na dogi to zobaczymy ile ich zostanie myślę że jakieś 4 ty dodatkowo wolnych etatów zenada

    Odpowiedz
  • Klawi(2020-07-28 17:34) Zgłoś naruszenie 41

    Wyszło jak zawsze 😂

    Odpowiedz
  • Karol(2020-07-28 19:21) Zgłoś naruszenie 30

    Trzeba zaprotestować ale niech się związki i panowie oficerowie wykażą jak w ad lczą o swoich funkcj.

    Odpowiedz
  • Już prawie(2020-07-29 21:45) Zgłoś naruszenie 20

    Po co mi taki śmieszny dodatek w kwocie niecałych 1200zl na rękę po 25 latach, skoro jak pójdę ustawiać musztardę na półkach w Biedronce to dostanę dużo więcej, i to bez użerania się że spoleczenstwem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz