statystyki

Dodatki dla funkcjonariuszy opóźnione

autor: Paulina Szewioła28.07.2020, 07:50; Aktualizacja: 28.07.2020, 08:13
W pierwotnej wersji projektu przygotowanej przez resort spraw wewnętrznych miał to być lipiec, ale w tej przyjętej przez rząd pojawiła się już data sierpniowa. Po uchwaleniu ustawy przez Sejm realny jest dopiero październik, co wynika z kalendarza prac Senatu. Prezydent też musi mieć czas na podpisanie ustawy.

W pierwotnej wersji projektu przygotowanej przez resort spraw wewnętrznych miał to być lipiec, ale w tej przyjętej przez rząd pojawiła się już data sierpniowa. Po uchwaleniu ustawy przez Sejm realny jest dopiero październik, co wynika z kalendarza prac Senatu. Prezydent też musi mieć czas na podpisanie ustawy.źródło: ShutterStock

Najwcześniej od października funkcjonariusze z najdłuższym stażem będą mogli liczyć na atrakcyjne dopłaty, jeżeli zamiast przechodzić na emeryturę, zostaną w służbie. Przewiduje je ustawa o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw, którą w ubiegłym tygodniu przyjął Sejm.

Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy nowe przepisy mogłyby wejść w życie. W pierwotnej wersji projektu przygotowanej przez resort spraw wewnętrznych miał to być lipiec, ale w tej przyjętej przez rząd pojawiła się już data sierpniowa. Po uchwaleniu ustawy przez Sejm realny jest dopiero październik, co wynika z kalendarza prac Senatu. Prezydent też musi mieć czas na podpisanie ustawy.

– Zależy nam, żeby te przepisy weszły w życie jak najszybciej. Zwiększy to szanse, że w służbie zostanie więcej doświadczonych funkcjonariuszy – mówi Andrzej Szary z NSZZ Policjantów.


Pozostało 46% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • J.G.(2020-07-29 03:12) Zgłoś naruszenie 131

  art. 15a - TRZYMAMY LINIĘ KOLEDZY

  Odpowiedz
 • Venom(2020-07-28 21:46) Zgłoś naruszenie 123

  No tak dajcie pieniądze tym, którzy już mają wysokie pensje a Ci na dole nadal niech klepią biedę. Przecież wiadomo, że Ci z najdłuższym stażem to związkowcy i cała rzesza przełożonych, którzy już widzą tą kasę na koncie, pozdrawiam niebieskich braci

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • rgb(2020-07-29 17:46) Zgłoś naruszenie 70

  Gdzie wyrównanie ekwiwalentu za niewykorzystany urlop? Ile jeszcze będą ciągnąć tą szopkę? Dziadostwo

  Odpowiedz
 • Ccolo(2020-07-28 12:36) Zgłoś naruszenie 52

  Wejdą w życie na świętego nigdy, już po wyborach i mają nas gdzieś.Chyba dla.ze dla swoich

  Odpowiedz
 • dd(2020-07-29 10:41) Zgłoś naruszenie 31

  ja najszybciej? :) :) miał być lipiec a teraz październik a moze styczen 21 jak wszyscy odejdą

  Odpowiedz
 • Piotr(2020-07-29 21:16) Zgłoś naruszenie 30

  Mam 21 z wojskiem i już uciekam szkoda zdrowia mojego i mojej rodziny dla jasności czwarta grupa kontroler. Ps z palcem wiecie gdzie 2500 sobie dorobię bez weekendów nocek i wiecznej niestabilności.

  Odpowiedz
 • Boletus(2020-07-29 16:41) Zgłoś naruszenie 10

  Min.Wąsik stwierdził , że dodatek będzie się "samofinansował". Oznacza to, że wszyscy którzy w służbie pozostaną i będą należeć do grupy szczęśliwych otrzymujących dodatek nominalnie otrzymają mniej niż w sytuacji gdy będą pobierali 75 % emeryturę.Zapewnienia Kamińskiego o dostąpieniu szczęścia z tytułu dalszego pozostawania w służbie są tylko pustosłowiem. Kolejna hipokryzja.Ekwiwalent za niewykorzystany urlop będzie przysługiwał w wysokości 1/21 (zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego) ale zgodnie z interpretacją MSW tylko tym którzy odeszli na emeryturę po ogłoszeniu wyroku. Analfabeci widzą, że przepis był niezgodny z konstytucją od chwili uchwalenia a nie od chwili wyroku TK. Kolejna obłuda. Art 15a pozostaje w pseudozainteresowaniu "mynystra" od dwóch lat.Brudziński obiecał abyśmy przerwali strajk.Porozumienie na papierze nie znaczy nic(!). Kto ponosi odpowiedzialność za nie wywiązywanie się z podpisanego Porozumienia?. Wąsik deklarował Jankowskiemu ponad miesiąc temu, że w ciągu dwóch tygodni przedstawi propozycję rozwiązania problemu art. 15a . Żadnych informacji nie ma do dzisiaj. Serdecznie współczuję ( i to szczerze) wszystkim którzy służyć jeszcze muszą. Będzie atrakcyjniej niż dotychczas. Policjanci będą wykorzystywani do pilnowania aby korona wirus nie rozprzestrzeniał się na weselach.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane