statystyki

Guza: Gdzie są i co robią instytucje, które mają dbać o świat pracy? Ministerstwo Pracy skapitulowało, PIP udaje, że jej nie ma

autor: Łukasz Guza06.05.2020, 07:40; Aktualizacja: 06.05.2020, 11:12
Łukasz Guza

Łukasz Guzaźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Górski

Dwaj panowie o tym samym nazwisku podpisali 5 maja umowę programową. Prezydent Andrzej Duda zobowiązał się do działań propracowniczych, a w zamian przewodniczący Solidarności Piotr Duda ogłosił poparcie związku dla kandydatury tego pierwszego w zbliżających się wyborach. To żadne zaskoczenie – Solidarność od lat wspiera Prawo i Sprawiedliwość i ostro krytykuje opozycję.

Pytanie, czy to właściwy moment na tego typu deklaracje. Czy świat pracy, który reprezentuje największa centrala związkowa, tego właśnie obecnie oczekuje?


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Inspektor Pracy(2020-05-08 13:04) Zgłoś naruszenie 30

    do Solidarności ....a jednak nic się nie zmieniło. Nawet pracownicy po 45 latach pracy z sobotami i świętami czy po 40 latach pracy i 15 w szkodliwych i niebezp warunkach pracy - bez dni zamiennie wolnych jak to za komuny bywało ,bez wakacji i ferii ,zatrudniani nawet przy źródłach Izotopowych ,rtęci i jej opar ,wysok i nieb ciśnienia ,temp ,napięcia ,pylach i gazach truj czy wybuch --nie mogą nawet teraz za PISu iść na emerytury. gdy tylu młodych nie ma pracy. Co do ustawy POmostowej (zresztą od poczatku jej wprowadzenia wstecznie nieKonstytucyjnej (calkowicie) PiP juz nic nie kontroluje -wszystko to jeden wielki orzekret.

    Odpowiedz
  • rfre(2020-05-09 23:45) Zgłoś naruszenie 01

    MP i PIP to tylko stanowiska dla partyjnych aparatczyków. Papiery przekładać, kasę zbierać i udawać że się jest w grze.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane