Świadczenia przysługujące w związku z rozwiązaniem stosunku pracy

26.12.2019, 15:00
zwolnienie, praca

Rozwiązanie umowy z pracownikiem powoduje, że pracodawca musi się rozliczyć z podwładnym. Z tego powodu zatrudniający ma obowiązek wypłaty m.in. ewentualnego ekwiwalentu za urlop, odprawy czy odszkodowania.źródło: ShutterStock

Rozwiązanie umowy z pracownikiem powoduje, że pracodawca musi się rozliczyć z podwładnym. Z tego powodu zatrudniający ma obowiązek wypłaty m.in. ewentualnego ekwiwalentu za urlop, odprawy czy odszkodowania.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • ja JA(2019-12-28 12:26) Zgłoś naruszenie 00

  Policja zapewne udziela urlopu przed zakończeniem umowy. Czytaj ze zrozumieniem. To jest OK.Dzięki temu masz dłuższy, jasne , że uprzywilejowany, staż jako funkcjonariusz.I wynagrodzenie za urlop. A gdy wciąż pracujesz urlop jest obowiązkowy. Nie możesz się go zrzec na rzecz ekwiwalentu.

  Odpowiedz
 • ja JA(2019-12-28 12:25) Zgłoś naruszenie 00

  Policja zapewne udziela urlopu przed zakończeniem umowy. Czytaj ze zrozumieniem. To jest OK> Dzięki temu masz dłuższy, jasne , że uprzywilejowany, staż jako funkcjonariusz.I wynagrodzenie za urlop. Urlop jest obowiązkowy. Nie możesz się jego zrzec na rzecz ekwiwalentu.

  Odpowiedz
 • Godność Człowieka(2019-12-27 14:43) Zgłoś naruszenie 00

  Już od ponad roku czasu nie jest wypłacany ekwiwalent za urlop wypoczynkowy, dodatkowy, wszystkim fszom policji odchodzącym na emerytury! I zapowiada się, że w następnym roku również nie będzie wypłacany!! Komuna po całości!! A najciemniej pod tzw. Latarnią!!! Nie płacą i już bo nie ma przelicznika w Ustawie o Policji! A wyroki Sądów nie są respektowane!! Państwo w państwie! Władza kłóci się z Sądami a zwykli obywatele tracą!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane