statystyki

Zwolniony ze świadczenia pracy ma prawo do udziału w napiwkach

autor: Artur Radwan28.11.2019, 07:40; Aktualizacja: 28.11.2019, 08:07
Sąd Najwyższy uznał, że umowa o pracę, tak jak każda czynność prawna, wywołuje skutki nie tylko w niej wyrażone, lecz także te, które wynikają z ustawy, zasad współżycia społecznego i zwyczajów.

Sąd Najwyższy uznał, że umowa o pracę, tak jak każda czynność prawna, wywołuje skutki nie tylko w niej wyrażone, lecz także te, które wynikają z ustawy, zasad współżycia społecznego i zwyczajów.źródło: ShutterStock

Umowa o pracę, tak jak każda czynność prawna, wywołuje skutki nie tylko w niej wyrażone, lecz także te, które wynikają z ustawy, z zasad współżycia społecznego i z ustalonych zwyczajów – orzekł Sąd Najwyższy.

K obieta była zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. W listopadzie 2014 r. pracodawca wypowiedział jej umowę ze skutkiem na 28 lutego 2015 r. W okresie wypowiedzenia zwolnił ją z obowiązku świadczenia pracy. Pracownica nie wyraziła na to zgody, argumentując, że pozbawi to jej udziału w funduszu napiwków w tym okresie. Pracodawca nie uwzględnił jej stanowiska i wypłacił jej tylko wynagrodzenie wynikające z umowy.


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane