statystyki

Dodatek dla policjantów nie wystarcza na gorącą herbatę

autor: Piotr Szymaniak12.11.2019, 08:28; Aktualizacja: 12.11.2019, 08:29
Policjantom pełniącym służbę w okresie zimowym pod gołym niebem (przynajmniej cztery godziny dziennie) przysługuje wyżywienie lub równoważnik pieniężny.

Policjantom pełniącym służbę w okresie zimowym pod gołym niebem (przynajmniej cztery godziny dziennie) przysługuje wyżywienie lub równoważnik pieniężny.źródło: ShutterStock

Policjantom pełniącym służbę w okresie zimowym pod gołym niebem (przynajmniej cztery godziny dziennie) przysługuje wyżywienie lub równoważnik pieniężny.

Kłopot w tym, że jego wysokość określa rozporządzenie w sprawie przypadków otrzymywania przez policjanta równoważnika pieniężnego w zamian za wyżywienie oraz wysokości tego równoważnika (Dz.U. z 2002 r. nr 166, poz. 1367), którego w tym zakresie nie zmieniono od 17 lat. W rezultacie policjantowi w okresie zimowym, czyli od 1 listopada do 31 marca, za pracę w terenie przysługuje dodatek w wysokości 2,71 zł.

Na co wystarcza? – Na kebaba, jeśli zrzucą się cztery osoby, choć patrole są zazwyczaj dwuosobowe – nie kryje irytacji Rafał Jabłoński, przewodniczący NSZZ Policjantów. – To, że w ogóle musimy o tym rozmawiać, jest równie żenujące jak wysokość ekwiwalentu. Zwłaszcza że już dwa lata temu, w 2017 r., w odpowiedzi na nasze oficjalne wystąpienie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji obiecywało, że zajmie się sprawą – dodaje.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • cc(2019-11-12 09:39) Zgłoś naruszenie 61

    Panie związkowcu a czemu za PO Pan siedział cicho ,4 lata temu nie było to żenująco niskie ?

    Odpowiedz
  • John(2019-11-12 21:30) Zgłoś naruszenie 40

    F I R M A Droga siostro, drogi bracie Chcesz niebieskie nosić gacie Mieć pistolet i kajdanki W pracy spędzać wszystkie ranki Na wypłatę mieć jałmużnę Obowiązki bardzo różne Dla przykładu dwudziestego Do kościoła marsz kolego Jedenasty gdy przychodzi Na nowennę czas nadchodzi Świątki, piątki i niedziele Będziesz spędzał wciąż w kościele To zadania podstawowe One są obowiązkowe Policjantem będziesz z nazwy To już zawód nie tak ważny Społeczeństwo z nas się śmieje Resort nie wie co się dzieje Związki pisma wysyłają Na odpowiedź wciąż czekają Do premiera się udają Lecz go w pracy nie zastają Starzy mają dość wszystkiego Także przychodź ty kolego Testy zdać ci pomożemy Do Policji cię przyjmiemy Jeśli księdza w rodzie masz Świetnie sobie radę dasz Dzisiaj będziesz kierownikiem A za tydzień naczelnikiem… Ciemno wszędzie, głucho wszędzie Co to będzie, jak to będzie Gdy starszyzny już nie będzie… Nad tą trumną zapłaczemy Gdy Policję pogrzebiemy… • Powyższy tekst jest wymysłem autora i nie ma żadnego związku z ewentualnymi wydarzeniami rzeczywistymi

    Odpowiedz
  • Xxx(2019-11-12 19:09) Zgłoś naruszenie 22

    Urzędnicy administracji rządowej za delegację (podróż służbowa trwająca powyżej 8h), jesli nie było zapewnione wyżywienie, dostają 30 zł, z czego 7.5 zł to śniadanie, 15 zł obiad i 7.5 zł kolacja. To jest śmieszna stawka, nawet kawy za to nie można kupić na mieście, a co dopiero coś zjeść.

    Odpowiedz
  • pytanie(2019-11-12 13:37) Zgłoś naruszenie 00

    Na gorącą nie starcza. A na mrożonego liptona starczy?

    Odpowiedz
  • PUTIN(2019-11-17 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    NA PIWO STARCZY

    Odpowiedz
  • Godność Człowieka stawka niewolnicza(2019-11-12 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    W 2016 roku aspirant sztabowy Jacek naruszył moje Dobra Osobiste poprzez ingerowanie w moje leczenie w szpitalu. Uczynił to bez mojej zgody. Ale podobno dla Dobra Służby. Nie sporządził z tego zdarzenia żadnej dokumentacji służbowej a przecież próbował wymusić na moim lekarzu wystawiania zwolnień lekarskich do przodu. Lek przypisany po tej wizycie biorę do dnia dzisiejszego a aspirant sztabowy zapewne bierze emeryturę większą od pensji, która pobierał w Policji. Jego działanie w szpitalu odebrałem jako atak ******a Psychicznego bo niejednokrotnie męczył mnie w służbie jak np. łapiąc z nienacka za kroczę. Faktycznie bardzo duża ta szkodą dla policjanta pobierającego dodatek 2 zł 70 groszy....A co ja mam powiedzieć?!

    Odpowiedz
  • Godność Człowieka stawka niewolnicza(2019-11-12 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    Dodatek 2 zł 70 groszy pobierałem już w latach 2000 w górę patrolując pieszo podkreślam pieszo ulice Miasta Warszawy i nikt o tym nie trąbił jak by odkrył Afrykę! Było niekiedy Bardzo zimno ale zaciskało się zęby i patrolowało dla tzw. Dobra Służby. Stawki niewolnicze istniały i dalej będą wykazywane przez dziennikarzy tylko o kilkanaście lat za późno! I gdzie Ci związkowcy byli do tej pory? Ano brzuszki zapuszczali i buzie pęczniały i awansowali! Gdzie byli Radcy KGP i oficerowie, że takie Głodowe Stawki w Rozporządzenia powpisywali?! To chyba dla tzw. Dobra Służby.....

    Odpowiedz