Napisał o upadłości Poczty i stracił pracę

autor: Elżbieta Rutkowska21.10.2019, 08:58; Aktualizacja: 21.10.2019, 08:58
Na początku roku największy pracodawca w kraju ostrzegał przed konsekwencjami pisania o firmie w mediach społecznościowych. Teraz sięgnął po dyscyplinarkę.

Na początku roku największy pracodawca w kraju ostrzegał przed konsekwencjami pisania o firmie w mediach społecznościowych. Teraz sięgnął po dyscyplinarkę.źródło: ShutterStock

Na początku roku największy pracodawca w kraju ostrzegał przed konsekwencjami pisania o firmie w mediach społecznościowych. Teraz sięgnął po dyscyplinarkę.

„Według informacji, jakie do mnie docierają od kilku dni, według doniesień ćwierkających wiewiórek, po wyborach parlamentarnych pod koniec br. lub z początkiem 2020 r. ma być złożony wniosek do sądu o upadłość Poczty Polskiej. Biorąc pod uwagę szereg okoliczności, aktualną sytuację w firmie, osobiście tego bym nie wykluczał” – napisał na swoim face bookowym profilu 9 września Piotr Moniuszko, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty (WZZPP).

Kilka miesięcy wcześniej Poczta upominała pracowników w wewnętrznym komunikacie, że pisanie w internecie o stosunkach panujących w pracy, projektach firmy czy komentowanie decyzji przełożonych może doprowadzić do zwolnienia. Szef WZZPP jest pierwszą osobą, wobec której sięgnięto po ten środek. Miesiąc po swoim wpisie został dyscyplinarnie zwolniony „z powodu ciężkiego naruszenia” obowiązków pracowniczych, które według Poczty polegało na „bezprawnym i zawinionym” działaniu na jej szkodę przez podanie „nieprawdziwej informacji” o rzekomej upadłości, co „uderza w renomę i wiarygodność spółki jako przedsiębiorcy”.

– Nie stwierdziłem, że upadłość jest pewna. Napisałem tylko, że to możliwe, że być może będzie złożony wniosek o upadłość – zaznacza Piotr Moniuszko. – Umieściłem ten wpis z uwagi na powszechną wiedzę na temat sytuacji finansowej spółki – dodaje. Jak mówi Moniuszko, pracownicy i społeczeństwo mają prawo wiedzieć, że istnieje takie ryzyko, tym bardziej że Poczta Polska jest własnością Skarbu Państwa.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Ta Firma nie umie się unowocześnić....(2019-10-21 12:47) Zgłoś naruszenie 41

  Powinni stworzyć Superaplikację do adresowania, opłacania i kontroli przesyłek. Tak by każdy mógł założyć sobie konto i drukować etykiety nadawcze listów czy paczek. Opłacać to przez internet. A w okienku szybko nadać lub odebrać swoją przesyłkę..... To co jest teraz to KURIOZUM. Paniusia z urzędu z dziesiątkami listów wpisuje do Księgi Nadanej Korespondencji wzór 1950r. A paniusia na Poczcie Wpisuje do Zestawienia Przyjętych Przesyłek Wzór 1940r...... I to trwa, trwa i trwa.....Potem kleją Znaczki i je liżą i lepią. Wcześniej ważą i każda koperta wymaga innych nominałów Znaczków więc dobierają komplety do Sumy i Lepią.....Potem Paniusia kupuje komplety Znaczków każdego z nominałów.... Olga Tokarczuk z tego mogła by napisać Epopeję Narodową. Ludzie zaraz 2020r i loty na Marsa ,a Poczta tkwi w marazmie. Przecież to można usprawnić i zarabiać KASĘ jak cholera ale trzeba chcieć !!!!!!

  Odpowiedz
 • Dobrze zarabiający Nauczyciel.(2019-10-21 16:10) Zgłoś naruszenie 40

  Upadłość czego Rady Nadzorczej ,tam się zarabia pieniądze i ma się realne wpływy na gospodarkę .Ujawnić majątki ludzi i ich rodzin zatrudnionych w Radach Nadzorczych desygnowanych przez Skarb Państwa czyli nas podatników .

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • 126p(2019-10-22 08:35) Zgłoś naruszenie 00

  Jestem przeciwny karaniem za coś takiego,jednak bez sensu jest pisanie o czymś w taki sposób.Bo to że coś jest ,,możliwe,, czy nie jest ,,możliwe,,może dotyczyć każdej sprawy na każdy temat.

  Odpowiedz
 • Dobrze zarabiający Nauczyciel.(2019-10-22 18:59) Zgłoś naruszenie 00

  Wlad da możesz wierzyć.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane