Urzędnicy chcą powrotu konkursów w administracji

autor: Artur Radwan11.09.2019, 09:00; Aktualizacja: 11.09.2019, 09:12
119 tys. osób jest w korpusie służby cywilnej

119 tys. osób jest w korpusie służby cywilnejźródło: ShutterStock

Absolwenci KSAP przygotowują projekt rekomendacji zmian w służbie cywilnej. Chcą m.in. dwuetapowego konkursu na stanowiska kierownicze

Koalicja Obywatelska (KO) zapowiada, że jeśli wygra wybory, skupi się na odkręcaniu tego, co wprowadził PiS. – Chcemy, aby służba cywilna ponownie stała się neutralna politycznie i profesjonalna. W tym celu zlikwidujemy powołania, które dają możliwość zatrudnienia osób z klucza partyjnego. Przywrócimy konkursy i będziemy się starali, aby nabory był maksymalnie przejrzyste i uproszczone – zapowiada Mariusz Witczak, poseł PO i były członek Rady Służby Cywilnej, a także osoba namaszczana na szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dodaje, że KO opracuje też jednolite zasady zatrudnienia i wynagradzania dla całej administracji.

Doraźne cele rządzących


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • T1000(2019-09-15 11:00) Zgłoś naruszenie 31

    Bezpowrotnie ewakuowałem się z tzw. Służby Cywilnej i wszystkim odważnym to samo zalecam. Życie ma się tylko jedno!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • .(2019-09-14 08:29) Zgłoś naruszenie 42

    To moze absolwenci ksap beda starotwac w egzaminach na urzednka sluzby cywilnej. Teraz im sie to zalicza z automwatu. A zakres egzaminy odbiega od tego czego ucza w KSAP. Wezmy test umiejetnosci. zakresu tego testu nie ucza na tej uczelni...

    Odpowiedz
  • yoda(2019-09-13 10:30) Zgłoś naruszenie 30

    Czy kwota bazowa dla SC od nowego roku nie powinna wynosić równowartość minimalnego wynagrodzenia?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Urzędnik to hamulcowy koniecznych zmian w Kraju(2019-09-13 08:26) Zgłoś naruszenie 08

    Bez polityków na stanowisku kierowniczym nie da się dokonać właściwych przemian strukturalnych

    Odpowiedz
  • As(2019-09-12 07:44) Zgłoś naruszenie 31

    Czy konkurs czy powołanie dyrektorzy w urzędach ci sami, dobra zmiana do urzędów nie dotarła

    Odpowiedz
  • m(2019-09-11 19:54) Zgłoś naruszenie 50

    to chyba żarty

    Odpowiedz
  • A po co????(2019-09-11 18:41) Zgłoś naruszenie 21

    Nie lepszy kompetentny Polityk?

    Odpowiedz
  • janek(2019-09-11 18:34) Zgłoś naruszenie 111

    Niestety ale KSAP to przeżytek w dzisiejszych czasach.

    Odpowiedz
  • Pwvlo(2019-09-11 16:14) Zgłoś naruszenie 135

    co absolwenci KSAP wiedzą o pracy w terenie?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • A(2019-09-11 15:02) Zgłoś naruszenie 253

    od 2008 r. nie było podwyżek i totalne zamrożenie, gdzie wtedy byli obrońcy administracji?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • koper(2019-09-11 12:44) Zgłoś naruszenie 2912

    Koalicja Obywatelska lepiej niech się już służbą cywilną nie zajmuje. W ciągu 8 lat rządów rozwalili służbę cywilną zamrażając pensje i grożąc zwolnieniami (słynne 10%). Ludzie zaczęli odchodzić z urzędów, wakaty coraz ciężej było zapełniać. Co zniszczyli tego się szybko nie odbuduje. SC wymaga reform, ale KO w tym zakresie utraciła całkowicie wiarygodność.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz