statystyki

Poczta płaci mało, ale chętnych do pracy jakoś udaje się jej znaleźć

autor: Elżbieta Rutkowska07.08.2019, 07:33; Aktualizacja: 07.08.2019, 07:58
poczta-polska

Poczta Polska podkreśla, że „faktyczne wynagrodzenia” nie są aż tak zróżnicowane, jak w przykładzie przytoczonym przez związkowców.źródło: Materiały Prasowe

W lipcu udało się zatrudnić 1400 pracowników. Związkowcy domagają się podwyżek i sprawiedliwych wynagrodzeń.

Ponad 20 tys. osób zgłosiło się do pracy w Poczcie Polskiej w ramach wakacyjnej rekrutacji rozpoczętej w końcu czerwca. Operator – z zatrudnieniem ok. 81 tys. i tak będący już największym pracodawcą w kraju – w ciągu miesiąca na umowy o pracę przyjął 1400 kolejnych osób. Większość nowo zatrudnionych – ok. 800 osób – to listonosze miejscy i wiejscy. Pozostali pracują na stanowiskach obsługi klienta i na zapleczu. Najwięcej pracowników zatrudniono w województwach: mazowieckim, wielkopolskim, śląskim i dolnośląskim. Nie wiadomo jeszcze, jaka część nowo przyjętych, którzy dostają takie propozycje, zdecyduje się zostać w firmie po wakacjach.

Załogę Poczty zasiliły też ostatnio osoby przyjęte na umowy-zlecenia – podpisano ich w lipcu 664, najwięcej w wymienionych czterech województwach oraz w Zachodniopomorskiem. Pracują głownie w sortowniach, jako kierowcy i listonosze miejscy. Operator wciąż szuka ponad 200 pracowników do sortowni i poczt w woj. mazowieckim, łódzkim, śląskim i wielkopolskim oraz kierowców w woj. mazowieckim, dolnośląskim i wielkopolskim.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Adi(2019-08-07 16:22) Zgłoś naruszenie 31

    Od wielu lat to wielki problem,jeśli chodzi o pracowników poczty szczególnie listonoszy.Nikt nie chce przyjść do pracy w tym zawodzie za taką marną pensję przy tak ciężkiej pracy w każdych warunkach pogodowych i tak odpowiedzialnej.Przychodzą do pracy nowi owszem ale nie zdają sobie sprawy w co się pakują i rezygnują.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane