W Polsce przybywa cudzoziemców

autor: Katarzyna Nocuń17.04.2019, 07:58
Najwięcej pozwoleń udzielono na pobyt czasowy, czyli maksymalnie do trzech lat – 7,8 tys. oraz na pobyt stały – 2,3 tys.

Najwięcej pozwoleń udzielono na pobyt czasowy, czyli maksymalnie do trzech lat – 7,8 tys. oraz na pobyt stały – 2,3 tys.źródło: ShutterStock

Z danych urzędów wojewódzkich wynika, że na początku kwietnia pozwolenia na pobyt miało 383 tys. obcokrajowców (w styczniu 372 tys.). Najwięcej otrzymali obywatele Ukrainy – 7,6 tys. (jest ich obecnie 186,5 tys.). W tym czasie zalegalizowało swój pobyt 1,3 tys. Białorusinów (w sumie 21,5 tys.), 500 Gruzinów (3,4 tys.), 300 obywateli Indii (ponad 9 tys.) i 200 Nepalu (blisko 2 tys.).

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • stop kaczej propagandzie(2019-04-17 13:49) Zgłoś naruszenie 10

    PIS nie wypełniając rządowych zobowiązań choćby przyjmując jeden tysiąc uchodźców (choćby chrześcijan kurdyjskich z Syrii) i konfliktując się Unią (bo tak naszczuł Polaków na uchodźców i nakłamał o "pierwotniakach" prezia np, aby ugrać głosy ciemnego ludu , mówiąc przy okazji, że to emigranci a nie uchodźcy ( pewnie w części prawda). Teraz okazuje się, że przyjmuje PO CICHU KILKAKROTNIE więcej emigrantów zarobkowych też z Azji i jakoś prezio już się "pierwotniaków" nie boi? A ja stawiam tezę, że to jest po prostu PROPAGANDOWY KŁAMCA i mitoman równocześnie, nie mający nic wspólnego z przyzwoitością i moralnością o dbałości o przyszłość państwa i Polaków , to nawet nie ma co wspominać. Temu człowieczkowi zależy tylko na WŁADZY, dominacji nad innymi, którzy są o niebo od niego lepsi, bardziej kompetentni, zdolni i uczciwi. Zwykła miernota bez jakichkolwiek ZASŁUG dla kraju, chyba, że zasługą jest skłócenie Polaków, oczernianie, haki, propagowanie fałszywej historii, tolerowanie wazeliniarskich miernot. Szkoda mojej ojczyzny.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane