Najniższa krajowa 2019. ILE WYNOSI PŁACA MINIMALNA

15.03.2019, 10:54; Aktualizacja: 15.03.2019, 11:00
Kwota netto minimalnego wynagrodzenia za pracę po odliczeniu składek na obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne i zaliczek na podatek dochodowy wynosi ok. 1634 zł.

Kwota netto minimalnego wynagrodzenia za pracę po odliczeniu składek na obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne i zaliczek na podatek dochodowy wynosi ok. 1634 zł.źródło: ShutterStock

Od 1 stycznia 2019 roku nastąpiła podwyżka płacy minimalnej. Najniższa krajowa w 2019 roku wzrosła o 150 zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Zobacz, ile w 2019 r. wynosi minimalne wynagrodzenie za pracę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • A(2019-03-15 12:55) Zgłoś naruszenie 140

    No to faktycznie można poszaleć..... pracujesz i jesteś jednocześnie biedakiem

    Odpowiedz
  • Placa...(2019-03-15 12:09) Zgłoś naruszenie 110

    Placa minimalna w Polsce powinna stanowic 50% sredniego wynagrodzenia krajowego, a kwota wolna od podatku polowe placy minmalnej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pracująca biedota(2019-03-15 16:03) Zgłoś naruszenie 81

    41 lat pracy, powiatowy sanepid i wynagrodzenie zasadnicze 2250 zł.

    Odpowiedz
  • Obnizyc roznice w wynagrodzeniach(2019-03-15 12:14) Zgłoś naruszenie 31

    W Belgii Mediana plac stanowi 90 % sredniej krajowej pensji, a w Polsce zaledwie 70%. ------ Przy sredniej placy w wysokosci 5000 zl Mediana wedlug relacji belgijskich powinna wynosci 4500zl. ----- Przy Medianie 3500 zl srednia pensja to 4000 zl.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • as(2019-03-15 16:00) Zgłoś naruszenie 32

    kto i na jakiej podstawie liczył te bzdury?!!!!!!!!!!!!!!Pytam poważnie, w przeciwnym razie uznam, że te wielkości dotyczące zarobków wzięte zostały z sufitu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Może by tak Gazeta Prawna zajęła się obliczeniem rzeczywistego koszyka potrzeb, a nie tylko podaje fikcyjne dane.

    Odpowiedz
  • realista(2019-03-16 17:24) Zgłoś naruszenie 39

    Bzdury podajecie - zarabiają o wiele więcej - wystarczy spojrzeć na ulice sklepy , ośrodki wypoczynkowe - samochodów , każdy ma nawet więcej niż dwa samochody ośrodki wczasowe pełne, w sklepach aż roi się od zakupów !! i Tylko emeryci głodują .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Damian (2019-10-09 17:44) Zgłoś naruszenie 10

    A co jeśli ktoś zarabia mniej niż najniższa krajowa?

    Odpowiedz
  • aniolek(2019-07-31 16:35) Zgłoś naruszenie 10

    a sa tacy co zarabiaja mniej .np pracodawcy umieszczaja oferte pracy gdzie widnieje 2.700 brutto a na miejscu ten sam pracodawca mowi ze jest praca za 2.200 wybaczcie ale jak tu zawalu niedostac

    Odpowiedz