Firmy chcą łatwiej zatrudniać cudzoziemców spoza Unii Europejskiej

autor: Michalina Topolewska14.03.2019, 19:00
Wreszcie Lewiatan proponuje odejście od konieczności przechodzenia pełnej procedury uzyskiwania wspomnianych zezwoleń, gdy cudzoziemiec miałby zmienić stanowisko pracy w ramach struktury firmy.

Wreszcie Lewiatan proponuje odejście od konieczności przechodzenia pełnej procedury uzyskiwania wspomnianych zezwoleń, gdy cudzoziemiec miałby zmienić stanowisko pracy w ramach struktury firmy.źródło: ShutterStock

Konfederacja Lewiatan proponuje wydłużenie okresu, na jaki rejestrowane jest oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy obcokrajowcowi. Jest to jeden z postulatów zgłoszonych przez organizację do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS).

Ich zasadniczym celem ma być usprawnienie postępowań związanych z legalizacją zatrudnienia osób spoza UE w Polsce oraz spowodowanie, że będziemy dla nich atrakcyjnym rynkiem pracy.

– W obecnej sytuacji polskie firmy muszą konkurować o pracowników z zagranicy z przedsiębiorcami z innych państw – mówi Robert Lisicki, dyrektor departamentu pracy Konfederacji Lewiatan.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane