statystyki

Firmy chcą łatwiej zatrudniać cudzoziemców spoza Unii Europejskiej

autor: Michalina Topolewska14.03.2019, 19:00
Wreszcie Lewiatan proponuje odejście od konieczności przechodzenia pełnej procedury uzyskiwania wspomnianych zezwoleń, gdy cudzoziemiec miałby zmienić stanowisko pracy w ramach struktury firmy.

Wreszcie Lewiatan proponuje odejście od konieczności przechodzenia pełnej procedury uzyskiwania wspomnianych zezwoleń, gdy cudzoziemiec miałby zmienić stanowisko pracy w ramach struktury firmy.źródło: ShutterStock

Konfederacja Lewiatan proponuje wydłużenie okresu, na jaki rejestrowane jest oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy obcokrajowcowi. Jest to jeden z postulatów zgłoszonych przez organizację do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS).

Ich zasadniczym celem ma być usprawnienie postępowań związanych z legalizacją zatrudnienia osób spoza UE w Polsce oraz spowodowanie, że będziemy dla nich atrakcyjnym rynkiem pracy.

– W obecnej sytuacji polskie firmy muszą konkurować o pracowników z zagranicy z przedsiębiorcami z innych państw – mówi Robert Lisicki, dyrektor departamentu pracy Konfederacji Lewiatan.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane