Podwyżki, pełnopłatne nadgodziny, zmiany w emeryturach. Jest porozumienie MSWiA ze związkami

08.11.2018, 23:38; Aktualizacja: 09.11.2018, 08:01
MSWiA zaproponowało, że zostaną przygotowane rozwiązania umożliwiające przyznawanie dodatkowych należności pieniężnych dla doświadczonych funkcjonariuszy. Dotyczyłoby to osób, które nabyły prawa do emerytury i posiadają co najmniej 25 lat służby.

MSWiA zaproponowało, że zostaną przygotowane rozwiązania umożliwiające przyznawanie dodatkowych należności pieniężnych dla doświadczonych funkcjonariuszy. Dotyczyłoby to osób, które nabyły prawa do emerytury i posiadają co najmniej 25 lat służby.źródło: ShutterStock

Podwyżka o 655 zł brutto w 2019 r. oraz o 500 zł brutto w 2020 r, pełnopłatne nadgodziny dla funkcjonariuszy, rezygnacja z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę - to szczegóły porozumienia MSWiA i związków zawodowych, o których poinformował w komunikacie resort.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • Zenon(2018-11-10 07:42) Zgłoś naruszenie 30

    Kulsony żebyście się nie zdziwili jak coś dostaniecie od tych zakłamanych pisuarów!!Kłamali,kłamią i będą kłamać!!

    Odpowiedz
  • mundurowy(2018-11-09 21:19) Zgłoś naruszenie 74

    Nas mundurowych wszyscy się boją i dlatego dostajemy najwyższe podwyżki z grupy budżetowej. Mamy przy przejściu na zaopatrzenie emerytalne w roku 2018 średnia około 5000 zł przy przejściu na zaopatrzenie od ROKU 2019 OKOŁO 6000 ZŁ Lepiej ma tylko kasta sędziowska i prokuratorska. ale i tych przegonimy. Jeszcze dwa razy zachorujemy w roku 2019 i będziemy mistrzami.

    Odpowiedz
  • gość(2018-11-09 18:58) Zgłoś naruszenie 00

    GDZIE JEST PROKURATURA, KTO ODPOWIE ZA KORUPCJĘ W SPRAWIE ZWOLNIEŃ LEKARSKICH FUNKCJONARIUSZY POLICJI, czy mamy popierać przestępców w mundurach!!!

    Odpowiedz
  • smok(2018-11-09 18:57) Zgłoś naruszenie 31

    Funkcjonariusza, który przejdzie emeryturę w styczniu lub w lutym roku 2019 będą mieli podwyżkę 650 zł plus wysługę 25 procent plus 50 procent dodatek służbowy plus waloryzację emerytalna w wysokości 3 procent w miesiącu marzec. Średnio wyższa emerytura o 941 zł. przy pełnej wysłudze. W ROKU 2018 ŚREDNIA EMERYTURA funkcjonariusza przechodzącego na emeryturę wynosiła około 5000 zł. W roku 2019 Średnia emeryta policyjna będzie wynosić około 5900 zł. Gratuluje !!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kobieta(2018-11-09 18:08) Zgłoś naruszenie 00

    tak sa zmęczeni że zaraz ida do innej pracy.Szlag mnie trafiał jak 48letni sąsiad poszedł na emeryture a mi dowalono rok /61 lat/ 41 lat pracy

    Odpowiedz
  • dd(2018-11-09 18:05) Zgłoś naruszenie 21

    Ja maszynista,kierowca,kanalarz,pielęgniarka psychiatryczna, murarz, energetyk, brukarz itd CHCEMY PRACOWAC 25 lat

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pic na wodę (2018-11-09 15:31) Zgłoś naruszenie 51

    ... fotomontaż ! Projekt ustawy dezubekizacyjnej też był zupełnie inny. Po pseudokonsultacjach i tak został zmieniony nocą jednym okrzykiem w sali kolumnowej : "Zero procent za rok służby !!!" I w ten haniebny sposób bezprawnie ogołocono z emerytur i rent ok. 40 tysięcy obywateli, którzy zawarli z państwem umowę na służbę. Nie wolno wierzyć władzy !

    Odpowiedz
  • gosc(2018-11-09 15:16) Zgłoś naruszenie 111

    no tak 45 emeryci, do tego 500+, emerytura+ dla matek a ja ********** już 40 lat o najniższej krajowej, by szlag trafił tych rządzących od lat

    Odpowiedz
  • JAN(2018-11-09 14:39) Zgłoś naruszenie 112

    WŁADZA SIĘ BOI SUWERENA I DLATEGO ZNALAZŁA SIĘ KASA DLA POLICJI ,ALE TA POLICJA TO JUŻ INNI LUDZIE I W CHWILI ZAGROŻENIA SYSTEMU DADZĄ NOGĘ .

    Odpowiedz
  • Przywileje PIS.(2018-11-09 13:58) Zgłoś naruszenie 112

    Miał być normalnie a jest jak za KOMUNY.

    Odpowiedz
  • ******** podatnik(2018-11-09 13:34) Zgłoś naruszenie 103

    Czyli znowu będziemy mieli 45-letnich emerytów młodzieżowych. Państwo teoretyczne niech trafi szlag!

    Odpowiedz
  • PO radziło sobie w tych kwestiach lepiej(2018-11-09 11:50) Zgłoś naruszenie 105

    Vincent jako dobry zarządzający finansami ogłaszał że gotówki brak ewentualnie robiono przetasowanie w służbach lub jakąś reorganizację i wszystko cichło....Snucie opowieści o Nadwyżkach Budżetowych ma jeden skutek - każdy coś chce wyrwać bo kołdra krótka i ostatnim nic nie zostanie.

    Odpowiedz
  • Ariel(2018-11-09 11:37) Zgłoś naruszenie 53

    Inspekcja transtoprtu drogowego też dostanie podwyżki w nowym roku

    Odpowiedz
  • Zuśnik(2018-11-09 11:32) Zgłoś naruszenie 395

    Ciekaw jestem co zrobią umiłowani rządzący jak na ulice wyjdą pracownicy budowlani razem z pracownikami marketów lub pracownicy medyczni z żądaniami przywilejów emerytalnych; wypuszczą na nich uprzywilejowaną policję?

    Odpowiedz
  • segregator(2018-11-09 11:18) Zgłoś naruszenie 434

    Przywileje emerytalne licznych grup obciążają system coraz bardziej, co skutkuje podnoszeniem opłat i podatków coraz mnie licznej grupie płacących składki - grupy nie płacące do systemu żadnych lub częściowe składki a pobierających wysokie apanaże po krótkim okresie pracy - demoralizujący system świadczeń chorobowych skłaniający wysokopłacanych pracowników resortowych, budżetowych i przedsiębiorców do oszustw i wyłudzania zwolnień lekarskich oraz wielomiesięczne przebywanie na fikcyjnych zwolnieniach. Uprawnieni do szybszych emerytur, przechodzą na emerytury powiększając krąg emerytów w sposób nieproporcjonalny do ilości wchodzących na rynek, zwiekszając obciązenia coraz mniejszej grupy pracujacych czytaj. płacacych składki. Co powoduje, że ci ktorzy nie mają przywilejów musza płacić coraz większe składki, coraz dłuższy okres. Taki system zachęca prowadzących firmy do przenoszenia się Polaków - firm do systemów niedeficytowych, co oczywiście spowoduje zmniejszanie się wpływu składek do systemu

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Voxveritas(2018-11-09 11:03) Zgłoś naruszenie 506

    "ministerstwo i strona społeczna zgodziły się na rezygnację z wymogu ukończenia 55 lat. Oznacza to pozostawienie tylko jednego wymogu do przejścia na emeryturę, czyli co najmniej 25 lat służby" - tego rodzaju przywilej rażąco narusza art. 32 Konstytucji w brzmieniu "ministerstwo i strona społeczna zgodziły się na rezygnację z wymogu ukończenia 55 lat. Oznacza to pozostawienie tylko jednego wymogu do przejścia na emeryturę, czyli co najmniej 25 lat służby" - tego rodzaju przywilej rażąco narusza art. 32 Konstytucji RP; 1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. Dlaczego dyskryminujecie 16,5 miliona płacących składki na tzw. ZUS i mający obowiązek pracować bez limitu lat do 60 i 65 r. życia? To prawdziwe łamanie praworządności, własnej konstytucji, dzielące społeczeństwo na lepszych i gorszych, tworzące kasty zasłużonych "towarzyszy", których nie obowiązują powszechne normy prawne. To dalsza degradacja systemu emerytalno-chorobowego, która objawi się próbą dalszego dymania "hołoty" płacącej składki i przymuszonej do długiej pracy. Taka delikt będzie skutkował narastającym buntem społecznym i przenoszeniem firm za granicę polski. Ciekaw jestem co zrobią umiłowani rządzący jak na ulice wyjdą pracownicy budowlani razem z pracownikami marketów, wypuszczą na nich uprzywilejowaną policje?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Oczywista pozoracja(2018-11-09 09:57) Zgłoś naruszenie 145

    Bardzo sceptycznie podchodzę do tych "porozumień" by nie powiedzieć,że nie wierzę.Nie wierzę bo nie ufam "polityce" i politykom-szczególnie wyjątkowo tym z pisu.Udowodnili że mówią jedno,robią drugie kompletnie nie licząc się z danym wcześniej słowem.Ta dramatyczna sytuacja w Policji i MSWiA nie trwa od roku dwóch,to trwa latami.Nikt nawet palcem nie kiwnął aby wdrożyć prawdziwy a nie pozorowany program naprawczy,lub zbudować od podstaw na solidnych fundamentach tę instytucję.Jest to najgorzej zarządzana państwowa instytucja w Polsce,która tylko z każdym rokiem pogrąża się w kryzysie a próby udawania że coś się w niej zmienia są tylko pozoracją i pobożnym życzeniem polityków nieudolnie zresztą nią kierujących.

    Odpowiedz
  • Krzysztof M.(2018-11-09 09:52) Zgłoś naruszenie 185

    W kolejnych wyborach głosuję za przywróceniem granic z 1914. KONGRESÓWKA niech decyduje czy do PUTINA czy MITTELEUROPA.

    Odpowiedz
  • Kuba(2018-11-09 09:33) Zgłoś naruszenie 426

    Zawiadamiam o przestępstwie wyłudzania i wydawania l-4 -wszyscy do weryfikacji . I tacy maja scigać innych przestepcow?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2018-11-09 09:31) Zgłoś naruszenie 143

    .właśnie wierni wyborcy PiSu sa wściekli na ślepe rozdawnictwo . Powiedzcie sami politycy ---Ci z każdej opcji –Sprawiedliwej też ! Jakimi BARBARZYŃCAMI trzeba być aby robotnikom mającym po 45 lat składkowych pracy , nie udzielić emerytur bez wzgledu na wiek. To Oni wypracowali te srodki. To Oni zostali zdradzeni.

    Odpowiedz