Wspólna palarnia dla pracowników palących papierosy tradycyjne i elektroniczne. Czy to zgodne z prawem?

autor: Maciej Ambroziewicz13.10.2018, 11:30
Przepisy nie przewidują obowiązku rozdzielenia palarni dla osób palących tradycyjne wyroby tytoniowe, nowatorskie wyroby tytoniowe i papierosy elektroniczne.

Przepisy nie przewidują obowiązku rozdzielenia palarni dla osób palących tradycyjne wyroby tytoniowe, nowatorskie wyroby tytoniowe i papierosy elektroniczne.źródło: ShutterStock

Pracodawca wyznaczył jedną palarnię dla pracowników palących papierosy tradycyjne i elektroniczne. Czy jego działanie jest zgodne z prawem?

W pomieszczeniach zakładów pracy zabronione jest palenie nie tylko wyrobów tytoniowych, lecz także papierosów elektronicznych. Właściciel lub zarządzający danym obiektem może jednak wyznaczyć palarnię, a więc pomieszczenie wyodrębnione konstrukcyjnie od innych pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych, odpowiednio oznaczone, które będzie służyć wyłącznie do palenia wyrobów tytoniowych lub papierosów elektronicznych. Musi ono być zaopatrzone w wywiewną wentylację mechaniczną lub system filtracyjny w taki sposób, aby dym tytoniowy, para z papierosów elektronicznych lub substancje uwalniane za pomocą nowatorskiego wyrobu tytoniowego nie przenikały do innych pomieszczeń. Takiej możliwości nie ma jednak m.in. w obiektach, w których są udzielane świadczenia zdrowotne czy w jednostkach organizacyjnych systemu oświaty (szkoły, przedszkola), na terenie takich placówek palenie tytoniu jest bowiem bezwzględnie zakazane.


Pozostało 45% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane