Policjanci szykują się do najazdu na Warszawę. Czy dojdzie do porozumienia z funkcjonariuszami?

autor: Bożena Wiktorowska26.09.2018, 07:42; Aktualizacja: 26.09.2018, 09:41
W marcu związkowcy przedstawili szefowi MSWiA ultimatum. Albo rząd spełni ich postulaty (główne to podwyżki), albo rozpoczną akcję protestacyjną.

W marcu związkowcy przedstawili szefowi MSWiA ultimatum. Albo rząd spełni ich postulaty (główne to podwyżki), albo rozpoczną akcję protestacyjną.źródło: ShutterStock

 Dzisiaj Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ma przekazać protestującym funkcjonariuszom ostateczną wersję porozumienia. Rząd jest gotowy do rozmów ze związkowcami.

– Ostatnie propozycje ministra są dla nas niewystarczające. Na chwilę obecną mogę powiedzieć tylko tyle, że nie zamierzamy odwoływać manifestacji zaplanowanej na 2 października w Warszawie – mówi Andrzej Szary, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Na czym polega spór? W marcu związkowcy przedstawili szefowi MSWiA ultimatum. Albo rząd spełni ich postulaty (główne to podwyżki), albo rozpoczną akcję protestacyjną. Dopiero jednak groźba przyjazdu do Warszawy około 30 tys. funkcjonariuszy spowodowała, że 21 września minister Joachim Brudziński na specjalnie zwołanym spotkaniu zaakceptował część warunków protestujących. Jeśli dojdzie do ich realizacji, policjanci będą mogli liczyć na wzrost płac w przyszłym roku. Ale mniejszy niż oczekiwane 650 zł i podzielony na etapy.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • zawsze pracę można zmienić jak mawiał ówczesny (2018-09-26 08:40) Zgłoś naruszenie 28

    prezydent.Nikt nikogo siłą nie trzyma.Pałę trzymać,każdy potrafi bez przywilei.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Policja(2018-09-26 17:17) Zgłoś naruszenie 35

    Mam nadzieje że związki się nie zgodzą bo to żadne podwyżki a co z resztą doliczanie lat z cywila miało powrócić nic nie słychać co za pracę w nocy i nadgodziny powinni do wybrania i do zapłaty a nie oddawanie godz. Za godz .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lola(2018-09-26 20:47) Zgłoś naruszenie 62

    DZIENNIE POLSKA POLICJA WYSTAWIA MANDATY NA KWOTĘ 2 MILIONY A W ROKU NA KWOTĘ 800 MILIONOW.I TEN UROBEK JEST JUZ ZAPISANY W BUDZECIE.TO JEST FORMACJA WYRABIAJACA LIMITY BUDZETOWE A NIE MA NIC WSPOLNEGO Z TYM ZE MA BRONIĆ I CHRONIĆ OBYWATELI.ICH SLUZBA NIC NIE MA SPOLNEGO ZE SLUZBA DLA POLAKOM.TYPOWA SLUZBA REPRESJI NA OBYWATELU.

    Odpowiedz
  • Jolant(2018-09-27 07:48) Zgłoś naruszenie 45

    Podwyżki dla wszystkich funkcjonariuszy. Żadni liniowi, żadne średnie. Tylko konkret.

    Odpowiedz
  • najazd(2018-09-27 10:10) Zgłoś naruszenie 13

    ZNOWU NAJEŻDŻAJĄ NA STOLICĘ. !? Nie znudziły się im 8-letnie najazdy " 10-cio miesięcznicowe " na Krakowskie Przedmieście ?

    Odpowiedz
  • adc(2018-09-27 11:41) Zgłoś naruszenie 18

    Skomlenie PSÓW o podwyżki ?

    Odpowiedz
  • Ze złodziejami(2018-09-28 18:28) Zgłoś naruszenie 20

    się nie gada , złodziei się zamyka.

    Odpowiedz
  • pies,który nieposłuszny jest swojemu panu.........(2018-10-02 09:13) Zgłoś naruszenie 10

    zawsze ma uszczuploną michę.

    Odpowiedz
  • tadi(2018-10-02 20:50) Zgłoś naruszenie 20

    Ciągle walka o przywileje i płace wypłacane z naszych wypracowanych podatków . To nieuczciwe by pracownik pracował 40 i więcej lat do 65 lat tzw. wieku emerytalnego by uzyskać emeryturę , którą będzie pobierał przez krótki okres swojego życia , a policjant po 25 latach pracy czyli już w wieku ok.45 lat jest na godziwej emeryturze i dodatkowo pracuje sobie np. jako ochroniarz zabierając stanowisko pracy młodym bezrobotnym itd . Czas skończyć z jakimikolwiek socjalistycznymi przywilejami .

    Odpowiedz