Policjanci uciekają ze służby

autor: Bożena Wiktorowska11.09.2018, 07:32; Aktualizacja: 11.09.2018, 11:36
Z danych Komendy Głównej Policji (stan na 1 lipca br.) wynika, że brakuje już 6276 policjantów.

Z danych Komendy Głównej Policji (stan na 1 lipca br.) wynika, że brakuje już 6276 policjantów.źródło: ShutterStock

W Polsce brakuje 6,3 tys. funkcjonariuszy. W dodatku więcej z nich odchodzi ze służby, niż do niej wstępuje. Z najnowszych danych Komendy Głównej Policji, do których dotarliśmy, wynika, że od stycznia do lipca przyjęto 1804 osoby, a zwolniło się 2822 policjantów. Najgorzej jest w Katowicach, gdzie odeszło 351 mundurowych (przyjęto 175).

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (71)

  • dddww(2018-09-30 20:30) Zgłoś naruszenie 00

    wiadomo mundurowka ma zalete ze sie nie narobisz. porownaj 50 letniego policjanta a idz na budowe albo do fabbryki, ja mam w rodzinie strazaka emeryta to taki wypoczety len ze masakra. nawet mu sie nie chce drzewa przygotowac na zime a i tak nie ma co robic. jakk sie nie ma dobrego cv, jak sie nie chce isc do fabryki/handdlu za 3000 bruttto czy jechac zagranice to tak naprawde tylko mundurowka zostaje jako w miare przyzwoite zajecie.wiadomo kazdy jest inny. jeden bedzie wolal szarpac sie z pijjakami i jezdzic w patrolach drugi bedzie wolal odbebnic 8 godzin na hali i do domu.

    Odpowiedz
  • Ok (2018-09-28 18:28) Zgłoś naruszenie 10

    Wojsko nie ma problemu z brakiem chętnych

    Odpowiedz
  • Burgiba(2018-09-21 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    Zapewne pójdą do pracy w niemieckich mediach a będą pisać na temat Polski tylko prawdę że heeeej !!! Oj Gazeto Prawna gdzie Ty zmierzasz ???

    Odpowiedz
  • Tomek(2018-09-17 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    Słaby nabór do Policji i masowa ucieczka funkcjonariuszy świadczy o ich inteligencji, wiedzą, że za aresztowania polityczne bekną oni a nie ich mocodawcy. Większość moich znajomych policjantów z różnych miast i różnych wydziałów powiedziała jasno, że są w 100% pewni, że za służbę pod rządami PISu będą rozliczani i będą mieli obniżone świadczenia emerytalne. Można by zrozumieć funkcjonariuszy, którzy nabywają uprawnień emerytalnych, że uciekają, ale ucieczka na początku drogi zawodowej jest bardzo wymowna. Sam pracuję trochę w innej branży, ale jeśli sytuacja zawodowa by mnie zmusiła do wyboru zasiłek albo służba w Policji, sorry Panie i Panowie Funkcjonariusze, ale wybiorę na pewno zasiłek, za tych rządów nie przywdzieję niebieskiego umundurowania na 100%, chociażby liczba wakatów wynosiła 99%

    Odpowiedz
  • Roki(2018-09-17 09:38) Zgłoś naruszenie 10

    Coś mi tu śmierdzi. Mam znajomego, który poszedł niedawno do Policji. Kiedy go spotkałem (był przedtem w Straży Miejskiej) powiedział mi, że na wejściu dostał 1000zł więcej na ręke.

    Odpowiedz
  • olek(2018-09-15 14:33) Zgłoś naruszenie 11

    Przywrócić 15 lat służby tj.40% uposażenia + 500 plus i sytuacja w policji ulegnie zmianie

    Odpowiedz
  • 5 koła Emki w wieku 45 lat(2018-09-14 11:26) Zgłoś naruszenie 11

    Czego trzeba więcej ??? Z 40 lat można poodpoczywać od stresu i siermięgi.

    Odpowiedz
  • Jesus(2018-09-14 07:35) Zgłoś naruszenie 10

    a to nie misja????I powołanie?Chłodna kalkulacja. Ostatecznie nie mają na samochodach: To serve and protect. Służyć i ochraniać rząd.

    Odpowiedz
  • Twój dzielnicowy(2018-09-13 23:55) Zgłoś naruszenie 10

    Panie Ciarka, jaka poprzednia ekipa sztucznie utrzymywała puste etaty? Policja jest apolityczna, czyżby przyznał się Pan do czegoś co wie? Jeśli ktoś utrzymywał sztucznie etaty to sam KGP i poszczególni KWP. Ci ludzie wciąż siedzą na stanowiskach więc to oni mając być apolityczni, robili coś przez naciski. Zadać trzeba sobie pytanie kto jest facetem i ma jaja a kto potrafi tylko ślepo wykonywać idiotyczne rozkazy czy polecenia. Pan należał również do poprzedniej ekipy, co od wczoraj Pan pracuje w Policji? Bardzo intryguje mnie Pana scieżka rozwoju w Policji, ciekawe skąd się Pan wziął na tym stanowisku, biorąc pod uwagę poziom przytaczanych przez Pana argumentów to nie powinien Pan zajmować obecnego stanowiska taka jest moja opinia.

    Odpowiedz
  • Będziesz DZIADEM policjancie(2018-09-13 09:58) Zgłoś naruszenie 61

    Po co ryzykować utratą emerytury policyjnej i być za parę lat DZIADEM - w związku ze służbą dla obecnie rządzących - skoro jest tyle innych pięknych zawodów ? Tylko tej formacji kradło emerytury zarówno PO jak i PIS.

    Odpowiedz
  • Jaro(2018-09-13 00:03) Zgłoś naruszenie 31

    Patrząc na to wszystko od środka to nie sądzę, że to jest tylko sześć tysięcy wakatów. Chyba sześciu tysięcy policjantów to brakuje w samym województwie mazowieckim...

    Odpowiedz
  • Marian(2018-09-12 21:17) Zgłoś naruszenie 04

    Trzeba skończyć z tymi różnymi dodatkami i przywilejami powinno być odpowiednie wynagrodzenie a nie jałmużna.

    Odpowiedz
  • I mają rację !(2018-09-12 18:29) Zgłoś naruszenie 13

    .... przynajmniej żaden trep nie mający pojęcia o służbie nie odbierze im bezprawnie emerytury czy renty inwalidzkiej bez udziału komisji lekarskiej tylko decyzją administracyjną. Nawet Hitler tak nie robił.

    Odpowiedz
  • Śledziony Johnny(2018-09-12 17:49) Zgłoś naruszenie 20

    Rzecznik to jest fucha...siedzą na wysokich grupach, złodziei nie widzą, kłamią w twarz i po co mają protestować . Ich pierwszych bym powysyłałem w patrole... darmozjady

    Odpowiedz
  • I mają rację !(2018-09-12 17:27) Zgłoś naruszenie 21

    ... by na stare lata jakieś trepy nie mające pojęcia o służbie zabrały im emerytury i renty inwalidzkie bez komisji lekarskiej a zwykłą decyzją administracyjną niezgodną z prawem i normami etyczno- moralnymi. Tak nie postępował nawet Hitler.

    Odpowiedz
  • I mają rację(2018-09-12 16:48) Zgłoś naruszenie 12

    .... żeby na stare lata dostać jałmużnę w wysokości 878 zł !!! ... przyznaną przez trepów nie mających pojęcia o służbie.

    Odpowiedz
  • Balbina(2018-09-12 12:40) Zgłoś naruszenie 12

    ściema ja przez ten okres otrzymałem 427zł podwyżki, mam paski od 2012r. Nie ładnie, nie ładnie tak oszukiwać suwerena

    Odpowiedz
  • T1000(2018-09-12 11:40) Zgłoś naruszenie 41

    Uwaga, moderacja usuwa krytyczne wobec reżimu opinie, autocenzura działa w GP!

    Odpowiedz
  • Mackii (2018-09-12 10:20) Zgłoś naruszenie 70

    To jest nieprawda że 6 tysięcy!!!!! sztucznie te statystyki są zniżone i to specjalnie!!! Z mojej wiedzy nie ma już ok 12 tysięcy funkcjonariuszy i według mnie są to straty nie do odrobienia przez najbliższe 10 lat!!!! Ciekawy jestem tych co piszą ZOMO i po co takie przywileje jak będą bać się wyjść na ulicę

    Odpowiedz
  • realista(2018-09-12 09:52) Zgłoś naruszenie 202

    Do Roberta : odpowiedż : a co zrobiłeś jak twoim poprzednikom / kolegom/ z resortu zabierali 2 razy emerytury za służbę dla Polski? Co zrobili inni funkcjonariusze dla ludzi którzy zostali upodleni i odbierali sobie życie? Mnie na rękach skonała teściowa ,bo zabrali jej rentę rodzinną a nigdy nie pracowała w MSW , z nazwiskami Błaszczak , Zieliński na ustach!!!!! Protestowaliście ? pomogliście? takim osobom..........................służyliście dla PIS-u!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz