statystyki

Powierzchnia salonu nie determinuje zarobków kierownika

autor: Artur Radwan24.07.2018, 19:00
praca, pracownik

Pełnomocnik firmy wniósł więc skargę kasacyjną do Sądu Najwyższegoźródło: ShutterStock

Menedżer sklepu nie może zarabiać kilku tysięcy złotych mniej niż inne osoby zatrudnione na identycznym stanowisku i wykonujące te same zadania, tylko dlatego, że zarządza nieco mniejszą powierzchnią. Tak orzekł Sąd Najwyższy.

Skarżąca była zatrudniona na stałe w wymiarze pełnego etatu, w zadaniowym systemie czasu pracy. Zajmowała stanowisko store managera. Do jej zadań należało m.in.: ustalanie i realizacja po zatwierdzeniu przez zarząd programu działalności salonu oraz jego planu handlowego i finansowego, rozwój sprzedaży przez utrzymanie odpowiedniego asortymentu towarowego, działania marketingowo-promocyjne.

U pracodawcy obowiązywał regulamin ustalający organizację i porządek w procesie pracy oraz związane z tym obowiązki spółki i pracowników. W zakresie wynagradzania pracowników w spółce od 2009 r. obowiązywały regulacje, zgodnie z którymi przedział miesięcznego wynagrodzenia brutto dla stanowiska store manager wynosił od 2,9 tys. do 11 tys. zł .

W lutym 2011 r. spółka wprowadziła podział salonów na kategorie średnie, duże i mega. Także wynagrodzenie pracowników zostało zmienione analogicznie do klasyfikacji salonów. Jednak mimo wprowadzenia nowego systemu wynagradzania kobieta, która pracowała w salonie dużym, bezskutecznie domagała się podwyżki.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane