Młodzi nie chcą do policji. Pod koniec roku może brakować nawet 6 tys. funkcjonariuszy

autor: Bożena Wiktorowska19.07.2018, 07:48; Aktualizacja: 19.07.2018, 07:57
Eksperci nie mają wątpliwości, że nabór do służb mundurowych zależy od sytuacji na rynku pracy

Eksperci nie mają wątpliwości, że nabór do służb mundurowych zależy od sytuacji na rynku pracyźródło: ShutterStock

Do końca roku służba zamierza przyjąć ok. 2,5 tys. osób. W ten sposób chce zlikwidować istniejące wakaty. Związkowcy mają wątpliwości, czy przy obecnych warunkach znajdą się chętni.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (57)

  • Wiesiek13(2019-07-06 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Kto spełni teraz te "ważne" progi satysfakcji,mnożniki,wypełni słupki statystyk!?:)Więcej kontrolnych,nadzoru-jeden patrol;pięciu kontrolnych !!!Kto chętny do pracowania na telefon,ciągłe zmiany w grafiku,wolne weekendy to marzenie!!!No i ci bardzo "mądrzy" przełożeni,którzy są wiecznie obrażeni na podwładnych-bo zagrażają ich karierom-czytaj wysokim premiom i dodatkom!!!Firma to dno!!!!

    Odpowiedz
  • paweł(2018-09-13 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    ja miałem zamiar pracować w Policji , ale znajomi policjanci mi odradzali mówiąc, że zarobki niskie, biurokracja nieziemska , szanse na podwyżki nikłe , a być może za jakiś czas odbiorą emeryturę czyli praca niepewna. Teraz pracują gdzie indziej może i za podobne pieniądze ale bez strachu o przyszłość

    Odpowiedz
  • Letnie Spodnie Policjantów(2018-07-30 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    Upał 40 stopni..... w 3 warstwowych wodoszczelnych i nie oddychajacych do kostek czarnych gaciach.... plus buciory bojowe. To jest to o czym kazdy marzy.. Klimat się zmienia chyba już czas na pradziwie letnie mundury

    Odpowiedz
  • Najwięcej brakuje w Drogówce.(2018-07-28 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    20 lat temu i dzisiaj mamy tyle samo Policjantów w Drogówce. .....Tyle że teraz jest 20 Milionów Aut więcej na drogach !!!!! (co roku mamy ponad 1 mln aut wiecej) Tym z Drogówki wypada tylko współczuć....ledwo obrabiają zdarzenia drogowe. A kiedy czas na prewencję, kontrole czy eliminowanie z dróg pijanych lub piratów drogowych ????? ...I kto to ma robić ?????

    Odpowiedz
  • Frank(2018-07-26 16:33) Zgłoś naruszenie 01

    Do policji większość ludzi idzie dla przywilejów emerytalnych. ( 35-45 lat) i emeryturka większa średnio o 1590 zł niż z ZUS-u po 45 latach pracy . A komu służą i dlaczego to jest tym ludziom obojętne .

    Odpowiedz
  • naszczescieniepolicjant(2018-07-24 12:51) Zgłoś naruszenie 10

    Rekrutacja to żenada i śmiech na sali. Po pierwsze: Psycholog Cię przepuści to psychiatra uwali za byle powód (często pytają która to już rekrutacja? Jeśli powiesz że pierwsza to masz pozamiatane :) ) bo jak to tak może być żeby psycholog lepiej wiedział od psychiatry? to działa w obie strony niestety. Jak już jakimś cudem przejdziesz tych oszołomów co myślą że po kilkuminutowej rozmowie (jeśli testy zaliczyłeś) rozgryźli Cię od A do Z to znowu na komisji lekarskiej uwalają za naprawdę śmieszne powody, przykładowo kolega się nie dostał bo kiedyś miał złamaną nogę! :D Nie sposób wymienić tu wszystkich absurdalnych powodów przez które komisja odrzuca, ale jak już policjant jest w służbie i ma depresje idzie na L4 i z niego wraca to jest wszystko w porządku. Złamana noga w przeszłości a depresja policjanta na służbie jak widać jest gorsza, więc niech płaczą że są braki :D wcale mi ich nie żal. W tym kraju zawsze było jest i będzie ,,dziadostwo".

    Odpowiedz
  • 666zibi(2018-07-24 09:37) Zgłoś naruszenie 21

    pytań jest kilka: czy My ,czyli społeczeństwo ,potrzebujemy tylu policjantów ???? może to władza ich potrzebuje ??? kto ma pracować na ich przywileje emerytalne???

    Odpowiedz
  • jamtu(2018-07-24 08:46) Zgłoś naruszenie 20

    w prlu było 80 tys milicjantow dzisiaj jest 150 tys a 10 milionow obywateli wyjechalo to mi ktoś powie jak to brakuje... natychmiast trzeba zwolnic polowe policjantow i odejść od UBeckiego zamordyzmu

    Odpowiedz
  • Krystian imie prawdziwe(2018-07-22 22:13) Zgłoś naruszenie 02

    JA chlopaczku, a ile trupow widziales, ile sekcji zwlok przezyles,chocby dzieci?Masz pewbie z rok sluzbytemu i wiesz tyle co postawictam sie starszym Policjantom. Pracuje 18 lat i takich dramatycznych leni jak Wy mlodzina Ludzie niei widzialem i roszczeniowych, Wam sie nalezynie, a roznica miedzy tzw. Starym , a Mlodym 300 zl, przez pierwszych 5lat pracy ani nie jeklemnapiszesz wszystkie swietaprawa i. Sylwestry w pracytym. Pod tel obecnie kazdy weekend, popracuj chlopcze i porozmawiamy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kos(2018-07-22 08:01) Zgłoś naruszenie 30

    Nie sposób pojąć jakimi motywami kierują się ludzie zaciągający się do policji w tym kraju ? Przecież z dużym prawdopodobieństwem można przewidzieć, że w przyszłości podziękują im za służbę jakąś ustawą represyjną, podobnie jak potraktowano tych co służyli po 1989r. Przy otwartym europejskim rynku pracy można bez problemu wybrać normalną pracę w normalnych warunkach za godziwe wynagrodzenie. P.S. "...Gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego..." - Jaroslav Hašek

    Odpowiedz
  • Wylewny(2018-07-21 14:38) Zgłoś naruszenie 13

    Zamieńcie połowe wakatow kierowniczych, z-cow naczelnikow na stanowiska ekspertow, specjalistow koordynatorow , zwiekszcie kompetencje kwp zamiast zlecac ich w glownej , przeorganizujcie kgp do funkcji analitycznej, zlikwidujcie straz miejska, straz ochrony kolei , lotnisk , włączcie ich pod msw, wprowadzcie oplaty za eskorte i ochrone przejazdow kibicow , wprowadzcie sluzbie prewencji i RD wylacznie 12 godzinne zmiany zwiekszcie współpracę prewnecji z SG, ŻW a pieniadze na podwyzki sie znajdą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jey(2018-07-21 08:56) Zgłoś naruszenie 113

    Zagranicą płacą kilka razy więcej i stać mnie żeby z dziewczyną codziennie pójść do restauracji. Tutaj mógłbym najwyżej raz w miesiącu wyskoczyć do wesołego miasteczka.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • To dobra Trampolina Emerytalna....(2018-07-20 16:33) Zgłoś naruszenie 13

    Idziesz na 1 miesiąc na naczelnika przed Emką.....i ciagniesz Emkę Naczelnikowską... Dlatego w Policji nie kończące się karuzele stołkow i średnia tzw. Naczelnikowania to góra 10 mcy

    Odpowiedz
  • Żbik(2018-07-20 08:13) Zgłoś naruszenie 205

    Odchodzą bo są wykorzystywani przeciwko społeczeństwu a nie dla niego, partii w to graj, bo młodym łatwiej wyprać mózgi , szczególnie,że poziom szkoleniowy od wielu lat jest na dnie ( po wieloetapowych szkołach zostały kursiki).

    Odpowiedz
  • Ok(2018-07-19 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    Hhfhd hjkd

    Odpowiedz
  • Ok(2018-07-19 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    Hhf

    Odpowiedz
  • dd.(2018-07-19 16:56) Zgłoś naruszenie 181

    System szkolenia jest rodem z lat. 50.- 60. XX w. Nie te czasy. Kiedyś chłopak kończył szkołę średnią i szedł na rok szkolenia. Kiedyś pracowało się w jednej-trzech firmach przez całe życie. Teraz? Ludzie, który mają rodziny, dzieci, mieszkania (30-50 latkowie) mają dać się na rok zamknąć w koszarach? Bądzmy poważni! Policja nie jest poważną propozycją dla takich ludzi. Stąd wakaty, bo o policji mogą poważnie mysleć jedynie ludzie świeżo po szkole, najlepiej jeszcze bez rodziny, wchodzący na rynek pracy. To trzebaby było zreformować. System szkolenia, a nie rekrutacji. Ale w tym państwie teraz nikt się na to nie odważy.

    Odpowiedz
  • gość(2018-07-19 16:25) Zgłoś naruszenie 182

    Tutaj nie chodzi o zarobki i emerytury. Psycholodzy odrzucają 60% kandydatów. Chetnych więc nie brakuje.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • prezez_z_pisu_ekspert(2018-07-19 15:03) Zgłoś naruszenie 126

    Do policji ida dewianci i jego wariacje. Widocznie rodzi sie coraz wiecej zdrowych dzieci.

    Odpowiedz
  • Jaa(2018-07-19 14:43) Zgłoś naruszenie 1111

    Jak to jest możliwe, że jeden policjant ma przywileje emerytalne + pensja a drugi ma tylko pensję. Musi być zróżnicowanie. Brak przywilejów = wyższa pensja.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz