SN: Odczytanie skargi nie jest naruszeniem dóbr osobistych. Nawet jesli była spreparowana

autor: Artur Radwan20.06.2018, 05:52; Aktualizacja: 20.06.2018, 06:18
paragrafy

Sądy I i II instancji oddaliły pozew związku. Z kolei Sąd Najwyższy zdecydował o ponownym rozpatrzeniu sprawy przez sąd II instancji.źródło: ShutterStock

Dyrektor szkoły nie musi wypłacać odszkodowania za odczytanie skargi na nauczyciela podczas rady pedagogicznej, nawet jeśli była ona spreparowana. Tak uznał Sąd Najwyższy.

Nauczyciel matematyki był zatrudniony w gimnazjum, do którego wpłynęło podanie z prośbą o zmianę nauczyciela matematyki w klasie 3c. Wniosek został podpisany przez ojca ucznia. Dyrektor uznał, że treść pisma wskazywała na problem wychowawczy oraz błąd w komunikacji pomiędzy nauczycielem i jego uczniami. Postanowił przedstawić sprawę na najbliższej radzie pedagogicznej. W międzyczasie wpłynęło pismo innego rodzica z wnioskiem o zmianę nauczyciela, a także podobna prośba grupy uczniów klasy 3c. Rada większością głosów oceniła, że wystąpił problem wychowawczy i komunikacyjny i postanowiła, że pedagodzy spotkają się z uczniami, a jeżeli nie uda się dojść do porozumienia, odbędzie się spotkanie z rodzicami. Rzecznik dyscyplinarny dla nauczycieli przy wojewodzie zażądał przekazania akt osobowych nauczyciela oraz nagrań z monitoringu szkolnego, na którym utrwalono jego niewłaściwe zachowanie wobec uczniów. Pedagog został zawieszony w obowiązkach w klasie 3c. Przydzielono innego nauczyciela matematyki, dlatego do konfliktu nie wracano i nie podejmowano dalszych działań.

Odsunięty nauczyciel domagał się jednak od dyrekcji skreślenia jednego z podopiecznych z listy uczniów. Zarzucił mu, że spreparował dokumenty i sfałszował podpis ojca. Napisał skargę do kuratorium, zarzucając dyrektorowi, że nie dołożył wystarczających starań przy wyjaśnieniu sprawy.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

  • Publiczna Skarga(2018-06-21 07:55) Zgłoś naruszenie 181

    Dlaczego Ona ma mieć emeryture w wieku 60 lat i zaglądać z okna jak biedaczek - On, jak w wieku 61 po stracie pracy chodzi po śmietnikach szukając na coś do życia. Uprzejmości to w kawiarni -rozumiem ,wskazane -"Pani przodem", ale nie przy obliczaniu Emerytur-wydatku za prace! ........Czyż nie pamiętacie co obiecali DUDowie - 40 lat pracy i finisz! czym się rożni ta co ma 60 lat i prawo do emerytury od tego który ma 61-63 lata ,pracował od 15 r życia w soboty i święta ponadustawowo bez dni zamiennie wolnych jak to za Komuny bywało i czego byłem swiadkiem , w szkodliwych i nieb warunkach pracy jak promieniowanie izotopowe , rtęć, kwasy , nieb napięcia , pył i gazy wybuchowe ,wysokość ,hałas, wysok temp i ciśnienia itp itp i nie ma jeszcze prawa do emerytury a stracił prace –biedą.! Oto prawdziwa podłość ,oszustwo i złodziejstwo. "każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )-- bez renty ani emerytury -gdzie się Ci spracowani ludzie mają podziać?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • DZIADEK 50LAT PRACY ALE DZIAD(2018-06-23 18:36) Zgłoś naruszenie 30

    ..TO ZALEGLOSCI OD27 LAT TAK TRAKTOWANO WTEDY NARUD A TERAZ WYMAGA SIE OD RZODZOCYCH DAJCIE NAM KASE W CZESNIEJ ZA PO BYLO KRUTKO TUSK MOWIL JAK WAM DAMY TO INNYM NIE DAMY.KROILI NAS JAK TYLKO SIE DALO TERAZ SO TEGO SKUTKI A WYCHODZI SCHETYNA I POWTARZA PO CZASKOWSKIM ZE BEDO ZAMRORZONE PIENIODZE NA CZAS JAK ONI WYGRAJO.JAK ZLODZIEJE SIE NIE WSTYDZO OKRADALI8 LATSWOJ NAROD SWOJ KRAJ I UDAJO POLACY NIC SIE NIE STALO.HAMSTWO TYCH LUDZI NIE ZNA GRANIC ONI MYSLO ZE NARUD JEST GLUPI.KONIEC Z PO PSL IJESZCZE Z SLD I NOWOCZESNO.BO KTO NARUD SZKALUJE SAM SOBIE NA TWARZ I RODZINIE PLUJE.MOZE WASZA RODZINNA NIE PAMIETA TO TRZEBA PRZYPOMNIEC130 MILIJARDOW Z OFE 240 MILIJARDOW Z WATU WSZYSTKIE AFERY AMBER-GOLD-ZLODZIEJSKA REPRYWATYZACJA W WARSZAWIE.PONAD40 TYSIECY LUDZI MAFJA WYRZUCILA NA BRUK.TASMY PRAWDY POKAZALY JAK BAWILI SIE BOSOWIE Z PO A KASA WYCIEKALA.ONI JESZCZE PO TYM WSZYSTKIM ZWRACAJO RZODZOCYM UWAGIE I STRASZO TO JEST HANBA!!! DLA TYCH WSZYSTKICH JUDASZY.JAK WYCHODZI CZLOWIEK CO NISZCZYL POLSKIE I NARUD I MOWI ZE ZAGRORZONA JEST DEMOKRACJA TO KIM ON JESTCZLOWIEKIEM PUTYNA CZY MURZYNA.LUDZIE KTORZY WALCZYLI MOWIO KRUTKO TO NIE JEST RZOD KTORY UZDROWI BO PO PSL TO KARYJEROWICZE LICZY SIE TYLKO KASA CZY TO NA LEWO CZY NAPRAWO.ZLIKWIDUJEMY PO PSL SLD NOWOCZESNO I TO WKRUTCE. TO ZALEGLOSCI OD27 LAT TAK TRAKTOWANO WTEDY NARUD A TERAZ WYMAGA SIE OD RZODZOCYCH DAJCIE NAM KASE W CZESNIEJ ZA PO BYLO KRUTKO TUSK MOWIL JAK WAM DAMY TO INNYM NIE DAMY.KROILI NAS JAK TYLKO SIE DALO TERAZ SO TEGO SKUTKI A WYCHODZI SCHETYNA I POWTARZA PO CZASKOWSKIM ZE BEDO ZAMRORZONE PIENIODZE NA CZAS JAK ONI WYGRAJO.JAK ZLODZIEJE SIE NIE WSTYDZO OKRADALI8 LATSWOJ NAROD SWOJ KRAJ I UDAJO POLACY NIC SIE NIE STALO.HAMSTWO TYCH LUDZI NIE ZNA GRANIC ONI MYSLO ZE NARUD JEST GLUPI.KONIEC Z PO PSL IJESZCZE Z SLD I NOWOCZESNO.BO KTO NARUD SZKALUJE SAM SOBIE NA TWARZ I RODZINIE PLUJE.MOZE WASZA RODZINNA NIE PAMIETA TO TRZEBA PRZYPOMNIEC130 MILIJARDOW Z OFE 240 MILIJARDOW Z WATU WSZYSTKIE AFERY AMBER-GOLD-ZLODZIEJSKA REPRYWATYZACJA W WARSZAWIE.PONAD40 TYSIECY LUDZI MAFJA WYRZUCILA NA BRUK.TASMY PRAWDY POKAZALY JAK BAWILI SIE BOSOWIE Z PO A KASA WYCIEKALA.ONI JESZCZE PO TYM WSZYSTKIM ZWRACAJO RZODZOCYM UWAGIE I STRASZO TO JEST HANBA!!! DLA TYCH WSZYSTKICH JUDASZY.JAK WYCHODZI CZLOWIEK CO NISZCZYL POLSKIE I NARUD I MOWI ZE ZAGRORZONA JEST DEMOKRACJA TO KIM ON JESTCZLOWIEKIEM PUTYNA CZY MURZYNA.LUDZIE KTORZY WALCZYLI MOWIO KRUTKO TO NIE JEST RZOD KTORY UZDROWI BO PO PSL TO KARYJEROWICZE LICZY SIE TYLKO KASA CZY TO NA LEWO CZY NAPRAWO.ZLIKWIDUJEMY PO PSL SLD NOWOCZESNO I TO WKRUTCE.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane