statystyki

Bez podwyżek nie będzie komu walczyć z ASF? Związkowcy popierają weterynarzy

autor: Paulina Szewioła23.05.2018, 19:00
pieniądze, kasa, banknot

Bez podwyżek nie będzie komu walczyć z ASF?źródło: ShutterStock

Blisko 70 proc. pracowników Inspekcji Weterynaryjnej złożyło na ręce przełożonych wnioski o podwyżki. To efekt oddolnej inicjatywy osób zatrudnionych w tej instytucji, o której informowaliśmy jako pierwsi. Przyczyną są rażąco niskie pensje, które wpływają też na odpływ pracowników merytorycznych (głównie lekarzy weterynarii).

Niedawno ich starania o poprawę sytuacji wsparł Związek Powiatów Polskich. Teraz, w oficjalnym piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego, za osobami zatrudnionymi w IW ujęli się związkowcy i przedstawiciele samorządu zawodowego.

Zwrócili oni uwagę, że fatalna sytuacja finansowo-kadrowa stanowi zagrożenie nie tylko dla realizacji bieżących zadań inspekcji, takich jak nadzór nad bezpieczeństwem zdrowotnym żywności, zwalczanie i monitorowanie chorób zakaźnych, ale przede wszystkim stawia pod znakiem zapytania możliwość przeprowadzenia kontroli gospodarstw pod kątem wprowadzenia obowiązkowych zasad bioasekuracji na terenie całego kraju, w celu zwalczania afrykańskiego pomoru świń.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane