statystyki

Bez podwyżek nie będzie komu walczyć z ASF? Związkowcy popierają weterynarzy

autor: Paulina Szewioła23.05.2018, 19:00
pieniądze, kasa, banknot

Bez podwyżek nie będzie komu walczyć z ASF?źródło: ShutterStock

Blisko 70 proc. pracowników Inspekcji Weterynaryjnej złożyło na ręce przełożonych wnioski o podwyżki. To efekt oddolnej inicjatywy osób zatrudnionych w tej instytucji, o której informowaliśmy jako pierwsi. Przyczyną są rażąco niskie pensje, które wpływają też na odpływ pracowników merytorycznych (głównie lekarzy weterynarii).

Niedawno ich starania o poprawę sytuacji wsparł Związek Powiatów Polskich. Teraz, w oficjalnym piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego, za osobami zatrudnionymi w IW ujęli się związkowcy i przedstawiciele samorządu zawodowego.

Zwrócili oni uwagę, że fatalna sytuacja finansowo-kadrowa stanowi zagrożenie nie tylko dla realizacji bieżących zadań inspekcji, takich jak nadzór nad bezpieczeństwem zdrowotnym żywności, zwalczanie i monitorowanie chorób zakaźnych, ale przede wszystkim stawia pod znakiem zapytania możliwość przeprowadzenia kontroli gospodarstw pod kątem wprowadzenia obowiązkowych zasad bioasekuracji na terenie całego kraju, w celu zwalczania afrykańskiego pomoru świń.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane