Płace rosną i rynek pracy błyszczy. Ale to brak pracowników może spowodować kryzys

autor: Bartek Godusławski18.01.2018, 07:46; Aktualizacja: 18.01.2018, 10:12
W całym ubiegłym roku płace w sektorze przedsiębiorstw zwiększyły się nominalnie o 5,9 proc.

W całym ubiegłym roku płace w sektorze przedsiębiorstw zwiększyły się nominalnie o 5,9 proc.źródło: ShutterStock

Płace za chwilę mogą rosnąć w dwucyfrowym tempie. Rynek pracy na razie błyszczy, ale to z niego może przyjść impuls do wzrostu cen albo pogorszenia koniunktury, jeśli deficyt pracowniczy się pogłębi.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • Ja(2018-06-02 08:38) Zgłoś naruszenie 10

    Patrzcie stosunek pracy do cen w danym kraju w żadnym kraju Europy nie zezresz posiłku w restauracji za 3 euro tylko za 25 euro patrzcie ile co kosztuje w stosunku do tego co zarabiCie

    Odpowiedz
  • Pppp(2018-01-20 10:46) Zgłoś naruszenie 10

    Przestańcie ******** o podwyżkach.

    Odpowiedz
  • bercik(2018-01-18 15:38) Zgłoś naruszenie 30

    Statystyki-- a jak tak dobrze to czemu wszyscy rzucają się na 10 letnie wraki z Niemiec, panoszą w Biedronce i szpanują wczasami, na które latają rajnerami i łizardami.

    Odpowiedz
  • Lex(2018-01-18 12:59) Zgłoś naruszenie 111

    Praca? Jaka praca? O czym wy mowicie ludzie. To niewolnictwo a nie praca. Od 20 lat mieszkam na zachodzie i Polacy stali sie murzynami Europy. Taka jest niestety smutna prawda, bo jak mozna nazwac praca cos, co daje 4 euro na godzine. Ta tym sie szczyca spolki takie jak Amazon, ktore w Niemczech nie mogly znalesc frajerow do pracy za 10 euro. 30 km dziennie pchania wozka i posilek regeneracyjny za zlotowke. Halo! Ty Europa. A w TV nadal bebnia, ze jak nie sciagniemy nastepnych 3 mln ukraincow co beda pracowac za 1200 PLN/mc to polska gospodarka padnie. Ludzie, o czym wy mowicie? Teraz nawet sciagaja Janusze roboli z Bangladeszu, bo jest mu taniej zatrudnic 10 zeby cegly na budowie na drugie pietro nosili,niz wynajac za 400 PLN (100 EURO!!!!) na godzine dzwic i wrzucic palety. O czym my tutaj mowimy? Jaka gospodarka, to jest feudalizm gdzie Janusze biznesu mowia, ze nie beda inwestowac, bo im zle w PL. W zamian za to dostaja wolna rele w sciaganiu czego popadnie i kiedy popadnie do kraju. Za 15 lat w PL bedzie pozamiatane. Dzielince Wawy beda jak brick lane w Londynie. Masakra sie szykuje. Najgorsze jest to, ze nikt tego nie widzi, bo pewnie nigdy nie byl w Luton czy Birmingham. Powodzenia Polsko!

    Odpowiedz
  • Szkoda że nie jesteśmy Krajem Nędzarzy.....(2018-01-18 11:35) Zgłoś naruszenie 50

    Bo gdyby Wszyscy potencjalni pracownicy chcieli pracować za Miskę Ryżu. I kupować Wszystko po cenach UE. Ech ci Polacy. Dostają tysiaka wypłaty i chcą więcej

    Odpowiedz
  • Borowski - Niska wydajność pracy????(2018-01-18 11:02) Zgłoś naruszenie 70

    Powiedz to pracownikowi Toyoty lub innego miedzynarodowego koncernu w Polsce.... wydajność Ich pracy jest często wyższa niż w kraju producenta. A Pensje 5 razy niższe. Nawet gdyby 100% Pracowników w Polsce miało wydajność taką jak na Zachodzie - to ich pensje Nigdy nie będą takie same

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mediana to 1500zł na rękę....(2018-01-18 10:58) Zgłoś naruszenie 71

    Rosną płace...tak ale te stanowiące obowiązkowe minimum krajowe. Płace rosną ale w Chinach - oni na niskich płacach zbudowali potęgę gospodarczą - My co najwyżej biedę i chęć emigracji.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • x(2018-01-18 10:41) Zgłoś naruszenie 31

    To jej wina zastraszania ludzi obcokrajowcami ,tak dalej będzie to Polska zostanie z reką w nocniku i wzrost gospodarczy będzie 0

    Odpowiedz