Podwyżek w 2018 nie będzie. Urzędnicy masowo odejdą z pracy?

autor: Artur Radwan13.12.2017, 07:35; Aktualizacja: 13.12.2017, 08:36
Tak wynika z sondy DGP przeprowadzonej w kilkudziesięciu samorządach.

Tak wynika z sondy DGP przeprowadzonej w kilkudziesięciu samorządach.źródło: ShutterStock

W nadchodzącym roku wyborczym wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast nie będą przyznawać podwyżek swoim pracownikom. To, w połączeniu z niskim bezrobociem w regionach, może oznaczać jeszcze poważniejszy drenaż w zasobach kadrowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (58)

  • Urzędnicy się nie liczą.....(2017-12-13 10:18) Zgłoś naruszenie 573

    Ważne by Piastujący Stanowiska mieli podwyżki..... urzędnik to tylko podłe indywiduum nie warte uwagi. Piastujący Stanowiska sami będą obsługiwać obywateli....bo za kilka lat odejdą na emerytury ostatni idioci pracujący w urzędach za grosze....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Realista(2017-12-13 09:05) Zgłoś naruszenie 539

    W samorządach to nie problem bo tam pensje są jeszcze w miare zblizone do rynkowych, gorzej w adm.rzadowej zespolonej: inspekcje handlowe, budowlane, sanitarne - mysle ze w 2018r. bedzie kompletny paraliz tych instytucji, bo kto bedzie robil za 2100 zł brutto?

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • hehe(2017-12-13 09:18) Zgłoś naruszenie 441

    Tak się mści umiejętność zarządzania oparta na strachu przed bezrobociem. :)))

    Odpowiedz
  • Raritt(2017-12-13 14:55) Zgłoś naruszenie 372

    Pracuję w urzędzie. Ostatnia podwyżkę miałam w 2007 roku. 10 lat temu. Dogania mnie już najniższa krajowa. W tym roku odchodzę. Zatrudnijcie młodą siksę na moje miejsce, skoro na urzędnika z kilkunastoletnim doświadczeniem szkoda kasy. Na pewno urząd na tym zyska...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • uszi(2017-12-13 09:24) Zgłoś naruszenie 2744

    Za dużo urzędników. Czas na zmniejszenie biurokracji a wtedy będą i podwyżki.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • 2 kolezanki(2017-12-13 10:33) Zgłoś naruszenie 269

    Nauczyciele też. Zwalniamy się juz w styczniu, jako kontraktowi mamy 1650zł/mc netto. Nie będziemy robić awansów, aby za 5 lat mieć 2000zł.

    Odpowiedz
  • Gek(2017-12-13 09:49) Zgłoś naruszenie 2545

    Miejsca na kasie w Biedronce czekają. Jest tyle instytucji od niczego że jak ubędzie urzędników nikt się nie zmartwi

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polska Kraj Płac MINIMALNYCH(2017-12-13 11:06) Zgłoś naruszenie 212

    80% ludzi jest zatrudnianych za GROSZE..... A prasa pieje z radości - tytuł Podwyżki w Przemyśle w 2018r. !!!!!! (A chodzi o to że rożnie pensja minimalna no i podnoszą o te kilka zł)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • rząd znajdzie rozwiązanie(2017-12-13 17:39) Zgłoś naruszenie 180

    Ukraińców się zatrudni w administracji. Albo Wietnamczyków.

    Odpowiedz
  • Ayo(2017-12-13 13:18) Zgłoś naruszenie 170

    Te kwoty to chyba podane z uwzględnieniem kadry kierowniczej.

    Odpowiedz
  • T1000(2017-12-13 11:09) Zgłoś naruszenie 178

    Ale władza sobie odprawy wzięła jak wywalili Szydło!!! Tak samo jak poprzednia folwark z administracji publicznej robią!!!

    Odpowiedz
  • alfa78(2017-12-13 12:40) Zgłoś naruszenie 166

    Nie wiem jak jest w dużych miastach ale znam bardzo dobrze sytuację w kilku małych bądź średnich miastach w mojej okolicy. Dostać się do pracy w tamtejszych urzędach z tzw. "ulicy" graniczy z cudem ( oczywiście kandydaci spełniają określone warunki). Więc sadzę,że zatrudnieni już tam na pewno nie odejdą.Ciekawe dlaczego ??? Aha i jeszcze jedno bezrobocie u nas słabiutkie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • JacEk(2017-12-13 21:24) Zgłoś naruszenie 140

    70 % naszego wynagrodzenia zabiera państwo (blisko ,50% składki i podatek od wynagrodzeń) a pozostałą część oddajemy w podatkach gdy robimy zakupy. Powinniśmy otworzyć oczy i jako społeczeństwo sprzeciwić się takiej grabierzy

    Odpowiedz
  • prawnik(2017-12-13 14:41) Zgłoś naruszenie 140

    Nie. Nie odejdą. Nie tak łatwo podjąć decyzję. Odejdą Ci, którzy mieli odejść. Problem tkwi w tym, że na miejsce normalnego ubytku trudno będzie znaleźć równoważne zastępstwo.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • error(2017-12-13 10:32) Zgłoś naruszenie 116

    W dużej firmie energetycznej o nazwie ...ron podwyżki płac to marzenie wszystkich pracowników. Dwa lata temu jak podwyższyli płace to pracownicy otrzymali po kilka zł podwyżki. Teraz wszelkie regulacje płac są wstrzymane na kilka lat. I co maja zrobić pracownicy skoro miejsca na kasie w Biedronce już są zajęte a Tesco mało placi.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • młodzi(2017-12-13 21:56) Zgłoś naruszenie 108

    Urzędnicy rusza szturmem do pracy u prywatnych pracodawców.dopiero wtedy docenią co stracili.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Just(2017-12-13 12:21) Zgłoś naruszenie 90

    Urzędnicy zatrudnieni w oświacie, ostatnia podwyżka 70 zł brutto (2015) = 2080 brutto. Miasto >500 tys. mieszkańców. PIS określił minimalne wynagrodzenie pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie umowy ( zatrudniony na takim samym stanowisku w Urzędzie Miasta, ma wynagrodzenie zasadnicze = 3500 zł brutto ). W urzędach miast pracuje kasta uprzywilejowana . PIS dla pozostałych urzędników (z powołania i wyboru) określił maksymalne stawki, czyli faktycznie każdy z nich je otrzymuje. Jest dobra zmiana, dla swoich.

    Odpowiedz
  • były(2017-12-13 20:39) Zgłoś naruszenie 914

    Niestety ale w administracji bardzo często pracują ludzie po studiach humanistycznych które nie dają żadnej konkretnej umiejętności - po politologii, socjologii, etnologii, administracji. W większości nie znają języków, choć wszyscy wpisują sobie w CV angielski, bo niby w szkole się uczyli. Więc do żadnej innej pracy się nie nadają tylko do przyuczenia w urzędzie. A w urzędzie płacą słabo bo na całym swiecie budżetówka jest słabo opłacana. .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polak(2017-12-13 19:25) Zgłoś naruszenie 66

    Korporacje potrzebują, przedsiębiorstwa prywatne też. Zapraszamy. Sprawdzajcie ogłoszenia, bo ich sporo. A przypominam tam potrzeba ludzi zzapałem do pracy i motywacja oceniana.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Warsz1417(2017-12-13 11:37) Zgłoś naruszenie 636

    Podwyżka 450 zł dwa lata temu i jeszcze źle?! To paszli do prywatnych firm (jeżeli pasożytów tam wezmą) i zarobicie "fachowcy" krętacze dziesiątki tysięcy miesięcznie!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz