Od 2018 zakaz handlu w niedzielę. Łatwo go będzie ominąć

autor: Łukasz Guza27.11.2017, 07:09; Aktualizacja: 27.11.2017, 07:19
Dni w których będzie obowiązywał zakaz handlu

Dni w których będzie obowiązywał zakaz handluźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Od marca 2018 r. stopniowo będą wprowadzane ograniczenia sprzedaży w niedziele. Posłowie uszczelnili przepisy, ale będzie je można łatwo omijać.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (42)

  • agnes(2018-04-15 11:27) Zgłoś naruszenie 130

    Piotr,popieram to jest faktyczna prawda,tylko lesery i kombinatorzy popierają ten rząd i zakaz handlu w niedziele,,,a może ten zakaz by obejmowal kompletnie wszystkich bez wyjątku,,,policje ,szpitale itd.,to przecież tez praca,a rząd niech obetnie swoje pensje ,również te z pod stolu i przekazy wszystkim potrzebującym,,,komuna powrocila to prawda,ubecy ,kapusie sa teraz wszedzie

    Odpowiedz
  • piotr(2018-04-15 11:07) Zgłoś naruszenie 121

    NIECH PODZIELA POLSKE NA 2 CZESCI TYCH Z PIS I NIBY MODLACYCH SIE DLA POKAZU ,OMAMIL WAS TYMI SLOWAMI ,TEN RZAD NIE DOCZEKA SIE KOLEJNYCH NIEDZIEL BEZ HANDLU, CZEKAMY NA WIELKI POWROT PO ,POZBAWILI TYSIACE LUDZI BEZ PRACY I DODATKOWYCH PENSJI, A SREDNIE KRAJOWE LICZA PENSJE POSLOW /PRZEZ DEWELOPEROW A PRAWDA JEST TAKA ZE SREDNIA W POLSCE JES 500ZL A 50%MA KOMORNIKOW I MAJA H,, W KIESZENI ,NAIWNI CI CO WIERZA ZE TE NIEDZIELE WOLNE TO TAK FAJNIE ,POCZEKAJ NIECH CI ZABRAKNIE KASY BEDZIESZ ZEBRAL POD GALERIA ZEBY OTWORZYLI Z CZAPKA

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sprzedawca(2018-03-16 11:19) Zgłoś naruszenie 10

    Pracuję w handlu od 30 lat, praca w niedzielę owocuje w 80% pracą przez 14 dni bez przerwy. Spróbujcie proszę mądrzy ludzie, którzy pracują do piątku do 15 czy nawet 17 chociaż raz tak popracować. Jeśli nawet odbieram dzień wolny w tygodniu to żona pracuje, dziecko w szkole a ja siedzę sam w domu. Teotetyzujecie na temat, kompletnie wam obcy, w różny sposób ukrywacie egoizm. Często bywam w Niemczech. Wolne niedziele u ciągle stawianych nam za przykład sąsiadów są respektowane, nikt nie siedzi w marketach do rana a mali przedsiębiorcy otwierają swoje Geschäfte ok 10 rano, pijąc kawę z sąsiadami, to jest czas dla nich. Luz, spokój i zadowolenie. Nikt się nie napina nie oburza bo i za co?

    Odpowiedz
  • carla(2018-01-11 16:35) Zgłoś naruszenie 77

    ja do kościoła na pewno nie pójdę, i myślę że nie ja jedna :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kwjk(2017-12-28 20:11) Zgłoś naruszenie 88

    Bawi mnie to przerażenie wśród osób wychowanych w galeriach w niedzielę i wypowiadających się na temat, o którym nie mają pojęcia. Tylko galeria, tylko sklepy i zakupy w niedzielę, hehe...o jeny, jakie to straszne, co ja teraz będę robić w niedziele...hehe. A wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię, jako plan B.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Pachoł miejski(2017-12-07 18:49) Zgłoś naruszenie 51

    Wszystkie niedziele z kilkoma wyjątkami tak właśnie tworzy się niechlujne prawo , zawsze jest jakieś ale które daje pole do interpretacji i tak jest ze wszystkim począwszy od konstytucji a na vat skonczywszy interpretacje do VAT-u licza 1,5 miliona stron !!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • anonim(2017-12-02 10:50) Zgłoś naruszenie 89

    a co jeszcze nam zakaże solidarność i kk w ramach [ demokracji }

    Odpowiedz
  • rt(2017-11-28 02:42) Zgłoś naruszenie 76

    te związki zawodowe solidarnosc to zdrajscy

    Odpowiedz
  • ivonn(2017-11-27 19:09) Zgłoś naruszenie 86

    Chodziło głównie o hipermarkety i inne markety. I te zakazu raczej nie ominą.

    Odpowiedz
  • kamillo(2017-11-27 19:03) Zgłoś naruszenie 117

    Zakaz handlu w niedziele powinien obowiązywać wyłącznie do godziny 14.30. Po tej godzinie - jak się wydaje - interes związków zawodowych nie będzie już naruszany :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ustawa dla PO(2017-11-27 17:04) Zgłoś naruszenie 3023

    Jeśli PO przed wyborami przyrzeknie ludziom ze po wygranych wyborach przywróci handel w niedzielę, to myślę ze tym sposobem zyska bardzo bardzo duże poparcie społeczeństwa, co przyczyni się do wygranych wyborów.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • smieszne(2017-11-27 16:53) Zgłoś naruszenie 66

    wyobraźcie sobie ... wszystkie biedry, lidi, kauf.. cerf.. itp itd przenoszą handel w niedziele na miejscowy dworzec oto wyzwanie logistyczne. Ale 3 miesiące na przemodelowanie systemu pracy oraz terminarzy dostaw. to BARDZO MAŁO według autora Łukasza

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zx(2017-11-27 16:50) Zgłoś naruszenie 367

    Warto zauważyć że wcale nie wprowadzono zakazu pracy w marketach a tylko zakaz handlu.I tak pracodawcy mogą bez żadnych problemow wykorzystać pracowników w niedzielę do :prac porządkowych, inwentaryzacji czy wykładania towaru.W tym samym momencie odrzucono propozycję wprowadzenia w kodeksie pracy obowiązkowych 2 dni w miesiącu wolnych czy też podwyżki stawek za pracę w niedziele. Sprawa jest jasna to ma być nie dla dobra pracownika a dla dobra kościoła który liczy że Polacy po zamknięciu marketów zaczną masowo szturmować świątynie

    Odpowiedz
  • BOZA(2017-11-27 16:31) Zgłoś naruszenie 810

    niedziela YES,, BOZA,,

    Odpowiedz
  • Naczelny Inspektor Pracy Kraju Nadwiślańskiego(2017-11-27 16:24) Zgłoś naruszenie 385

    A czemu (1) nie wprowadzić obowiązku udzielenia każdemu pracownikowi dwóch niedziel w miesiącu i (2) nie podnieść wynagrodzenia za godzinę pracy w niedzielę do 400% stawki? Będzie zadowolony pracownik handlu, że ma wolne w co drugą niedzielę, a w pozostałe niedziele pracuje za wyższą kasę. Będzie zadowolone też społeczeństwo, że sklepy są otwarte w każdą niedzielę (trzeba tylko dobrze rozpisać harmonogram dla pracowników).

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • finiet(2017-11-27 16:23) Zgłoś naruszenie 3038

    Przyzwyczaimy się, Niemcy mogli się przyzwyczaić to dlaczego my nie?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • xero(2017-11-27 16:14) Zgłoś naruszenie 1413

    Na ustawie orócz pracowników supermarketów skorzystają wszystkie małe osiedlowe sklepy, co jest pożyteczne, bo grozi im zniknięcie z rynku

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • gacek(2017-11-27 15:59) Zgłoś naruszenie 137

    Jestem umiarkowanym zwolennikiem tej ustawy, myślę, że prawne regulacje sa potrzebne, ale też wiem, że supermarkety wykorzystają każdy sposób aby odbić sobie niedzielny zakaz

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawnik(2017-11-27 12:48) Zgłoś naruszenie 4525

    Prawda jest taka, że nikt tego zakazu nie chce. Udowodniły to "bratnie" Węgry. Zakaz ten ma na celu li tylko tworzenie "nowego człowieka" - a w zasadzie powrót do człowieka sprzed lat. To nie ma sensu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • mat99(2017-11-27 12:30) Zgłoś naruszenie 912

    Za wcześnie na takie artykuły. Ustawa jeszcze nie była w Senacie, a tam może być różnie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz