statystyki

Delegowanie dzieli UE. Polska zyskuje coraz większe poparcie

autor: Urszula Mirowska-Łoskot24.10.2017, 07:09; Aktualizacja: 24.10.2017, 07:46
Zdecydowanie opowiedziała się również za wyłączeniem transportu (w tym kabotażu i tranzytu) z dyrektywy o delegowaniu pracowników.

Zdecydowanie opowiedziała się również za wyłączeniem transportu (w tym kabotażu i tranzytu) z dyrektywy o delegowaniu pracowników.źródło: ShutterStock

Polska zdecydowanie opowiada się za wyłączeniem z dyrektywy o delegowaniu pracowników transportu, a także domaga się dłuższego okresu przejściowego na przystosowanie się do nowych przepisów.

Wczoraj rada UE ds. zatrudnienia, polityki społecznej, zdrowia i ochrony konsumentów pracowała nad projektem zmian w dyrektywie o delegowaniu pracowników. Przewiduje on wprowadzenie m.in. zasady równiej płacy za tę samą pracę w tym samym miejscu. Obecnie dyrektywa gwarantuje pracownikom oddelegowanym jedynie minimalną pensję.

Projekt zmian w dyrektywie został skrytykowany przez polski rząd, a także wiele innych państw członkowskich.

– Zależy nam na jasności i pewności prawnej tak, aby przyjęte rozwiązania były zrozumiałe i możliwe do stosowania dla przedsiębiorców wysyłających pracowników za granicę. Dlatego zabiegamy o pięcioletni okres przejściowy, w którym nowe przepisy nie będą stosowane. W tym czasie firmy będą miały czas zapoznać się z nowymi rozwiązaniami – wskazywała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Domagała się też utrzymania 24-miesięcznego okresu delegowania.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • yyy(2017-10-24 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    Nie mogliście mądrale znaleźć jeszcze starszego samochodu? Może trzeba było pokazać rydwan? Kto tam u was siedzi w tej redakcji...ręce opadają.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane