statystyki

Praca u dziadka doliczona do stażu policyjnego

autor: Bożena Wiktorowska14.08.2017, 19:00
Policjant skierował sprawę do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

Policjant skierował sprawę do wojewódzkiego sądu administracyjnego.źródło: ShutterStock

Policjant będzie mógł doliczyć do stażu pracowniczego okresy pracy w gospodarstwie rolnym. W ten sposób po wieloletniej batalii uzyska wyższe uposażenie zasadnicze.

W 2011 r. funkcjonariusz zwrócił się do komendanta głównego policji o zaliczenie do stażu mającego wpływ na wysokość pensji okresów pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym dziadków w charakterze domownika. Chciał skorzystać z prawa do zmiany wysługi lat w związku z zaliczeniem dotychczas nieudokumentowanych okresów. Może mieć to miejsce w sytuacji, gdy przy przyjęciu do służby funkcjonariusz nie dysponował dokumentami potwierdzającymi takie okresy. Na tej podstawie funkcjonariusz chciał doliczyć do stażu pracę na roli w latach 1989–1993 oraz 4 miesiące z lat 1995–1996.

Do wniosku dołączono zaświadczenie ze starostwa powiatowego, że dziadkowie mundurowego posiadają gospodarstwo. Potwierdzały to również zeznania dwóch świadków. Natomiast wójt gminy wydał postanowienie o odmowie wydania zaświadczenia w sprawie potwierdzenia okresów pracy w gospodarstwie. Po analizie przedstawionych dokumentów komendant w 2012 r. odmówił zwiększenia stażu pracowniczego o okresy pracy na roli.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • no tak(2017-08-21 10:17) Zgłoś naruszenie 50

  Niech was wszystkich krew zaleje polskie niedorozwoje !

  Odpowiedz
 • A u Wuja na budowie(2017-08-15 21:14) Zgłoś naruszenie 51

  Czy Ciotki w warzywniaku??? Bo Chłop potęgą jest i basta !!!!

  Odpowiedz
 • Valdemort(2017-08-15 23:05) Zgłoś naruszenie 51

  a ja grałem w bidgea z dziadkiem, proszę o zaliczenie tego w poczet emerytury

  Odpowiedz
 • i to jest ************ rządzi prawobezsprawiedliw(2017-08-16 11:32) Zgłoś naruszenie 51

  Tusk: Policji i wojsku -czytaj także byłym SBkom _nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych. Razem z POLitycznymi pomagierami okradł spracowanych robotników wstecznie Ustawą POmostową dzieląc na tych co są ur z przed rocznika 1958 i poźniejszych (25 lat pracy ogólnej na koniec 1998r) nawet jeżeli Ci młodsi mieli wówczas więcej lat pracy w tych warunkach. Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" ...Były Minister Budka o czym poinformował w Sejmie obecny minister Ziobro wziął sobie te słowa zapewne do serca i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. patrz także Dz.U. 2015 poz. 1800Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat.. A teraz PiS

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane