statystyki

Praca u dziadka doliczona do stażu policyjnego

autor: Bożena Wiktorowska14.08.2017, 19:00
Policjant skierował sprawę do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

Policjant skierował sprawę do wojewódzkiego sądu administracyjnego.źródło: ShutterStock

Policjant będzie mógł doliczyć do stażu pracowniczego okresy pracy w gospodarstwie rolnym. W ten sposób po wieloletniej batalii uzyska wyższe uposażenie zasadnicze.

W 2011 r. funkcjonariusz zwrócił się do komendanta głównego policji o zaliczenie do stażu mającego wpływ na wysokość pensji okresów pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym dziadków w charakterze domownika. Chciał skorzystać z prawa do zmiany wysługi lat w związku z zaliczeniem dotychczas nieudokumentowanych okresów. Może mieć to miejsce w sytuacji, gdy przy przyjęciu do służby funkcjonariusz nie dysponował dokumentami potwierdzającymi takie okresy. Na tej podstawie funkcjonariusz chciał doliczyć do stażu pracę na roli w latach 1989–1993 oraz 4 miesiące z lat 1995–1996.

Do wniosku dołączono zaświadczenie ze starostwa powiatowego, że dziadkowie mundurowego posiadają gospodarstwo. Potwierdzały to również zeznania dwóch świadków. Natomiast wójt gminy wydał postanowienie o odmowie wydania zaświadczenia w sprawie potwierdzenia okresów pracy w gospodarstwie. Po analizie przedstawionych dokumentów komendant w 2012 r. odmówił zwiększenia stażu pracowniczego o okresy pracy na roli.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • no tak(2017-08-21 10:17) Zgłoś naruszenie 50

  Niech was wszystkich krew zaleje polskie niedorozwoje !

  Odpowiedz
 • A u Wuja na budowie(2017-08-15 21:14) Zgłoś naruszenie 51

  Czy Ciotki w warzywniaku??? Bo Chłop potęgą jest i basta !!!!

  Odpowiedz
 • Valdemort(2017-08-15 23:05) Zgłoś naruszenie 51

  a ja grałem w bidgea z dziadkiem, proszę o zaliczenie tego w poczet emerytury

  Odpowiedz
 • i to jest ************ rządzi prawobezsprawiedliw(2017-08-16 11:32) Zgłoś naruszenie 51

  Tusk: Policji i wojsku -czytaj także byłym SBkom _nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych. Razem z POLitycznymi pomagierami okradł spracowanych robotników wstecznie Ustawą POmostową dzieląc na tych co są ur z przed rocznika 1958 i poźniejszych (25 lat pracy ogólnej na koniec 1998r) nawet jeżeli Ci młodsi mieli wówczas więcej lat pracy w tych warunkach. Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" ...Były Minister Budka o czym poinformował w Sejmie obecny minister Ziobro wziął sobie te słowa zapewne do serca i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. patrz także Dz.U. 2015 poz. 1800Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat.. A teraz PiS

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane