Koniec z dorabianiem przez nauczycieli. MEN wprowadza nakaz zatrudniana na etacie

autor: Artur Radwan06.06.2017, 07:53; Aktualizacja: 06.06.2017, 08:15
nauczyciel, tablica

Do tej pory nie było przeszkód, aby pedagog który miał działalność gospodarczą, mógł wystawiać faktury i uczyć w szkole prowadzonej przez inny podmiot niż jednostki samorządu terytorialnegoźródło: ShutterStock

Koniec swobodnego dorabiania w niepublicznych szkołach i przedszkolach. Nakaz zatrudniania na etacie nauczycieli pozbawi ich dodatkowych pieniędzy. Zdaniem MEN nie będzie też możliwe przechodzenie na samozatrudnienie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (72)

  • xxxx(2017-06-06 14:16) Zgłoś naruszenie 1672

    To teraz czekamy aż lekarze będą mogli pracować tylko na jednym etacie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zofia(2017-06-07 04:41) Zgłoś naruszenie 8115

    Problem jest w tym, że zarobki nauczycieli są poniżej średniej krajowej. Wszelka zmiana w oświacie powinna rozpocząć się od zmiany wynagrodzenia nauczycieli. Nie 400 zł przez 3 lata. Tylko 3 lata po minimum 400 zł w każdym roku. Wówczas nauczyciele nie będą musieli dorabiać na część etatu. Zwolnią się miejsca tych, którzy zrezygnują z dodatkowych godzin, zwiększy się szacunek społeczny do tego zawodu, rozpocznie się proces wyboru najlepszych itd.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • A.B.(2017-06-06 23:16) Zgłoś naruszenie 7617

    Zmieńcie zawòd co niektòrzy i miejcie te wspaniałe przywileje jako nauczyciel, zobaczymy jakie wòwczas będzie Wasze zdanie . Wydaje mi sie że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. ;-)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • do User(2017-06-06 12:03) Zgłoś naruszenie 5119

    User! Bądź jak nauczyciel czy dyrektor szkoły i też zostań nauczycielem czy dyrektorem szkoły a przy okazji radnym i bierz podwójną kasę. Co ci szkodzi? Czemu też tak nie możesz?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • user(2017-06-06 10:47) Zgłoś naruszenie 36113

    Bidulki sa ci nauczyciele tacy pokrzywdzeni przez los ale jak nauczyciel czy dyrektor szkoly jest radnym gminnym lub powiatowym z okreslonej partii i jak bierze podwojna kase za prace w szkole i odbyta sesje lub udzial w komisji w godzinach pracy to wolno mu i wszystko jest OK.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • kilkasłów(2017-06-06 14:43) Zgłoś naruszenie 3210

    w praktyce jest dużo przypadków, gdzie jeden nauczyciel jest zatrudniony w 3 różnych szkołach i czuje się poszkodowany finansowo, a inny nauczyciel w ogóle nie ma pracy. tam gdzie są związki zawodowe, tam będą panować układy

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • laczek(2017-06-06 11:37) Zgłoś naruszenie 2914

    User ale z ciebie ciastolina !

    Odpowiedz
  • ol(2017-06-06 13:21) Zgłoś naruszenie 252

    ale w gazecie prawnej przyda się kilku polonistów do poprawiania błędów redaktorów---np Koniec z dorabianiem przez nauczycieli. MEN wprowadza nakaz ????ZATRUDNIANA??? na etacie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obserwator.(2017-06-06 13:41) Zgłoś naruszenie 2114

    Czytając ten nagłówek zastanawiam się czy ktoś znowu nie zgłupiał w tym rządzie parlamęcie ?! , czy znowu rząd będzie decydował o wszystkim , całej gospodarce również i panom pięcioletnim lub większym , zakazy pomału wszystkiego cofamy się do PRL-u ,a może i wcześniej do ery kamienia łupanego , wracamy do ciemnoty zabobonu i czkanie na cud . Czy wszystko potrafimy my Polacy zepsuci i z ******** ,od 1989 roku do dziś tj.2017 rok ?!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dobrze zarabiający Nauczyciel(2017-06-07 18:47) Zgłoś naruszenie 212

    Na subwencję oświatową składamy się wszyscy z naszych podatków.Trudno akceptować taką sytuację,w której pieniądze dla Nauczycieli są premią dla zarządu fundacji,która zarządza szkoła i okradając Nauczycieli(pozbawiając ich należytych uprawnień wynikających z K.N.)sama żyje jak przysłowiowy lord.Sezon ogórkowy u redaktora Radwana trwa zawsze począwszy od mitycznych 5000 zł,a skończywszy na wspieraniu nie uczciwych metod zarabiania.

    Odpowiedz
  • mat99(2017-06-07 21:22) Zgłoś naruszenie 2011

    Po przeczytanieu tego artykułu jeszce bardziej chce mi się krzyknąć, "Precz z piss-komuną!"

    Odpowiedz
  • psps(2017-06-06 19:23) Zgłoś naruszenie 1947

    Państwo płaci to Państwo ustala zasady. Nie rozumiem dlaczego niektórzy uważają że mogą ssać Państwo i nie ponosić kosztów. Jak prywatna szkoła zatrudni nauczyciela to przecież może on zrezygnować z marnego pensum w szkole publicznej. Tylko czy nauczyciel zrezygnuje z wielu przywilejów, których nie ma w Polsce nikt inny oprócz nauczycieli. Każdy by chciał mieć pensyjkę co miesiąc, także w wakacje gdy nie pracuje, trzy lata dodatkowego płatnego 100% urlopu zdrowotnego, wolne na ferie, wszystkie soboty i niedziele wolne, świeta i dni związane wolne... ludzieeee!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Logopeda(2017-06-07 13:51) Zgłoś naruszenie 163

    Niech ten przepis obowiązuje nauczycieli, ale nie specjalistów takich jak ********* czy psychologowie. Jak inaczej utrzymać się z prywatnej praktyki, mając pacjentów tylko popołudniami? Absurd. Mam nadzieje, że nie wejdzie to w życie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ZOFIA(2017-06-07 04:33) Zgłoś naruszenie 151

    Szkoły państwowe zatrudniają nauczycieli w tym roku tylko do 23 czerwca. Zero urlopu itd. To jest finansowa oszczędność dla szkoły, bardzo niekorzystne dla nauczycieli. Może warto siętemu przyjrzeć i zlikwidować przepis, że zatrudniając nauczyciela w ciągu roku szkolnego umowę podpisuje się do końca zajęć edukacyjnych - bez wakacji. Mam nadzieję, że ustawodawca o to zadba. OBECNE PROPONOWANE ZMIANY MAJĄ NA CELU POPRAWĘ WIZERUNKU WŁADZY W ZAKRESIE ZMIAN W OŚWIACIE - ZMNIEJSZENIE ZWOLNIEŃ W PAŃSTWOWYCH SZKOŁĄCH PONIEWAŻ CZĘŚĆ UMÓW WYGASA PRZED WAKACJAMI. I CO Z TYMI LUDŹMI???TEORETYCZNIE NIE SĄ ZWOLNIENI. ALE PRACY OD WRZEŚNIA NIE MAJĄ.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tolek(2017-06-08 21:15) Zgłoś naruszenie 132

    Głupota ma się w Polsce znakomicie. Ja proponuje aby ustawy sejmowy pisali nam Niemcy.

    Odpowiedz
  • j(2017-06-07 19:28) Zgłoś naruszenie 1027

    bardzo dobrze bo tak nauczyciel pracowal na kilku to meczy i nie ma placone za wakacje dobry pomysl PiS ja go chwale

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • iop(2017-06-06 22:19) Zgłoś naruszenie 928

    studia podyplomowe nie sa forma wyższego wykształcenia wiec bez lanserki tutaj

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jasioo(2017-07-05 11:05) Zgłoś naruszenie 80

    A co z tymi co nie dorabiają tylko prowadzą działalność gospodarczą (nie są nigdzie na etacie i usługę wykonują osobiście nie jako pośrednik.) np rytmika czy nauka języków itp. Rozumiem, że tracą pracę bo pomimo, że są nauczycielami specjalistami (wymóg) to na umowę zlecenie korzystające z WOLNOŚCI GOSPODARCZEJ prywatne placówki nie będą mogły ich zatrudnić, mimo, że umowy są ozusowane czyli nie śmieciówki. Już ich wykopano z publicznych przedszkoli np Warszawa. To PO. Teraz z prywatnych To PIS. Następne w kolejce są prywatne szkoły i przedszkola. Socjalizm wraca.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • x(2017-06-08 09:47) Zgłoś naruszenie 726

    Za to mają czas na rajcowanie i korepetycje bez podatku. Pomijam już fakt, że robotę w szkole dostają tylko ci z nadania burmistrza/starosty. Jak wam źle, to idźcie do prywaciarza.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ola(2017-06-08 07:38) Zgłoś naruszenie 65

    Okres mi się spóźnia

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz