statystyki

Rodzice bez krótszej dniówki. Sejm odrzucił godzinę dla rodziny

autor: Łukasz Guza29.05.2017, 08:00; Aktualizacja: 29.05.2017, 09:00
czas, zegar

Propozycje posłów PSL nie zyskały też akceptacji rządu, który podkreślał przede wszystkim brak oceny skutków ich wdrożenia.źródło: ShutterStock

Opiekunowie dzieci do lat 10 nadal będą pracować po osiem godzin na dobę. Sejm odrzucił poselski projekt w sprawie tzw. godziny dla rodziny. Zakładał on, że dniówka wspomnianych pracowników zostałaby skrócona do siedmiu godzin z zachowaniem prawa do wynagrodzenia za pełny, ośmiogodzinny wymiar.

Dodatkowe wolne 60 minut miały ułatwić zatrudnionym godzenie obowiązków zawodowych i rodzicielskich (w tym np. ograniczyć czas przebywania dzieci w przedszkolach i żłobkach). O przyjęcie projektu apelowali wnioskodawcy, czyli posłowie PSL.

– Polacy są jedną z najbardziej zapracowanych nacji w Europie. Ten projekt jest merytoryczny i potrzebny. Powinniśmy dyskutować na temat czasu pracy i dalszych inicjatyw na rzecz rodziców – podkreślała Urszula Pasławska, posłanka PSL.

Pomysł skrócenia czasu pracy części opiekunów negatywnie oceniły jednak kluby PiS i Nowoczesnej. Ten pierwszy złożył wniosek o odrzucenie projektu.


Pozostało jeszcze 50% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane