statystyki

SN: Praca podczas zwolnienia lekarskiego czasem jest możliwa

autor: Artur Radwan26.04.2017, 17:00
Sąd II instancji zmienił zaskarżony wyrok i oddalił odwołanie pracownika od zwolnienia dyscyplinarnego.

Sąd II instancji zmienił zaskarżony wyrok i oddalił odwołanie pracownika od zwolnienia dyscyplinarnego.źródło: ShutterStock

Jeśli sąd uważa, że pracownik naruszył podstawowe obowiązki, wykonując swoją pracę w czasie choroby, powinien to najpierw udowodnić – stwierdził Sąd Najwyższy.

Chory urzędnik, który zataił przed pracodawcą zwolnienie lekarskie i przychodził do pracy, nie musi narazić się z tego powodu na zarzuty łamania przepisów. Tak orzekł SN.

Urząd miasta zatrudniał na czas nieokreślony komendanta straży miejskiej. Do burmistrza 18 listopada 2014 r. wpłynęła informacja z policji, że komendant przekroczył uprawnienia służbowe i naraził urząd na straty rzędu 70 zł (chodziło o nieuprawniony przejazd samochodem).

W grudniu, w związku z przeziębieniem, mężczyzna poszedł na 3-dniowe zwolnienie lekarskie (od 10 do 12), ze wskazaniem, by nie wychodził z domu.

Jednak przez te trzy dni stawiał się do pracy i wykonywał powierzone mu obowiązki. 12 grudnia został wezwany do burmistrza, gdzie wręczono mu wypowiedzenie umowy o pracę z uwagi na brak zaufania w związku z uzyskaniem informacji o wszczęciu przez prokuratora postępowania karnego ściganego z oskarżenia publicznego.


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Często trzeba dla Pracodawcy...(2017-04-26 20:27) Zgłoś naruszenie 10

    ano bo Kontrola albo inne ważne sprawy i dzwonią każą wpaść na chwilę.... znaczy kilka dni

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane