statystyki

Na pracowników z lekkim schorzeniem narządu wzroku nie ma wyższego dofinansowania

autor: Adam Hadław16.03.2017, 09:28; Aktualizacja: 20.03.2017, 07:14
Niewidomy

Nie istnieje ustawowa definicja osoby niewidomej, więc pracodawcy mają problem z ustaleniem, których niepełnosprawnych pracowników mogą zaliczyć do osób niewidomychźródło: ShutterStock

Nasz zakład zatrudnia 15 pracowników. W ubiegłym miesiącu przyjęliśmy do pracy pierwszą osobę niepełnosprawną w stopniu lekkim, z symbolem niepełnosprawności 04-0. W jakiej wysokości będzie nam przysługiwało miesięczne dofinansowanie do jej wynagrodzenia, jeżeli pracuje w pełnym wymiarze czasu pracy? Czy to prawda, że do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników ze schorzeniem narządu wzroku dofinansowanie jest podwyższone?

Pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne bardzo chętnie korzystają z instrumentu wparcia, jakim są dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych. Wśród uprawnionych do ubiegania się o dofinansowanie są również firmy zatrudniające poniżej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy.

Na podstawie art. 26a ust 1. ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (dalej ustawa o rehabilitacji) pracodawca ma prawo do miesięcznego dofinansowania wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego ze środków PFRON, o ile pracownik ten został ujęty w ewidencji zatrudnionych osób niepełnosprawnych, o której mowa w art. 26b ust. 1 ustawy o rehabilitacji (...). Miesięczne dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego przysługuje w kwocie:


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane