Niepokój w KAS: Każdy może stracić etat. Dobór do zwolnień uznaniowy

autor: Zofia Jóźwiak10.03.2017, 07:11; Aktualizacja: 10.03.2017, 07:25
kontrola, praca

kontrola, pracaźródło: ShutterStock

Przed zatrudnionymi w Krajowej Administracji Skarbowej jeszcze ponad dwa nerwowe miesiące – albo dostaną szanse dalszego zatrudnienia, albo będą musieli odejść. Wilczy bilet może dostać każdy, bo w obliczu potencjalnych zwolnień nikt nie jest chroniony prawem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • as(2017-03-10 08:09) Zgłoś naruszenie 4911

    pisowcy oszukają jak zwykle

    Odpowiedz
  • mała firma(2017-03-10 09:05) Zgłoś naruszenie 1238

    By wasze dzieci robiły za niewolników u szwabów,jak dzieci właścicieli firm które przez was poupadały zdrajcy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wnóczek(2017-03-10 09:21) Zgłoś naruszenie 1012

    Tak mawiał mój dziadek cyt"Kto służy władzy wiernie to ta władza za to służenie ci na koniec"PIERNIE".

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Alojzy(2017-03-10 10:16) Zgłoś naruszenie 818

    Spokojnie, etatów państwowych nigdy nie zabraknie. W końcu to Europa. Tutaj połowa żyje z pracy innych.

    Odpowiedz
  • realista(2017-03-10 10:28) Zgłoś naruszenie 527

    I to sa wlasnie rządy PIS - nie obowiazuje zadne prawo !! Jest bezprawie i uznaniowośc !!!!

    Odpowiedz
  • Polak(2017-03-10 11:17) Zgłoś naruszenie 393

    Ale za to górnikom da władza.

    Odpowiedz
  • "reformy" nie mogą być chaotyczne(2017-03-10 11:29) Zgłoś naruszenie 753

    Nie ma bardziej demoralizującej administrację rzeczy, jak te tzw. reformy administracji. W każdym cywilizowanym kraju, pewność zatrudnienia w administracji jest przywilejem zapewniającym "wierność" władzy. Bez tego pracownicy zawsze będą się oglądać za inną pracą i co więcej będą uprawiać "politykę" umożliwiającą ewakuację do prywatnych firm. Czy ktoś, kto być może jutro będzie musiał żebrać o prace u tych, których kontroluje, będzie dobrym kontrolerem??? Takie chaotyczne ruchy demoralizują nie tylko urząd "reformowany", ale też inne urzędy, który widzą, że ich praca nie jest pewna.

    Odpowiedz
  • llll(2017-03-10 12:26) Zgłoś naruszenie 5335

    nikt nie wyrzadzil tyle zla co celnicy dla nich prawo nie istnieje nie jedenemu przedsiębiorcy zniszczyli zycie teraz Panowie Kapica powinien wam dac prace

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • poo(2017-03-10 14:02) Zgłoś naruszenie 303

    I to oczyista oczywistośc BEZPRAWIA PISu , a nazwa parti Prawo i Sparwiedliwosc ? - jedno zaprzecza drugiemu - po prostu OBLUDA i BEZPRAWIE

    Odpowiedz
  • Iw(2017-03-10 14:06) Zgłoś naruszenie 158

    Ja pracuje 20 lat w cle i przepisy u nas to rzecz swieta

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • We(2017-03-10 14:08) Zgłoś naruszenie 4824

    nikt nie wyrzadzil tyle zla co celnicy dla nich prawo nie istnieje nie jedenemu przedsiębiorcy zniszczyli zycie teraz Panowie Kapica powinien wam dac prace

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • adam(2017-03-10 15:49) Zgłoś naruszenie 42

    Polecam ciekawe artykuły: http://poleccosdobrego.blogspot.com/

    Odpowiedz
  • Zawiedziona (2017-03-10 18:13) Zgłoś naruszenie 152

    Niby PiS tak chce chronić życie poczete ale kobiet w ciąży nie chroni... Masakra ciekawe co Pan Jarosław powie tym maluda że zwolnił mamusie ale mamusia dostała 500+...

    Odpowiedz
  • gość(2017-03-10 20:12) Zgłoś naruszenie 200

    Pracownik korpusu służby cywilnej lada moment osiągnie wiek emerytalny. Z tego artykułu wynika jedno,że można z pracownikiem zrobić wszystko, nawet jeśli jest już pod ochroną - zwolnić, obniżyć wynagrodzenie , przesunąć na gorsze stanowisko mimo posiadanych kwalifikacji i doświadczenia. We wczorajszej "Rzeczpospolitej" jest duży artykuł pt. " Ochrona nie ustanie z osiągnięciem wieku emerytalnego" w którym autor przywołuje art.39 Kodeksu pracy. Jak to może być,że przepisy Kodeksu pracy nie obowiązują pracownika, którego stosunek pracy zawiązany został na postawie przepisów prawa pracy ? I drugie kuriozum , jak można mówić o likwidacji instytucji kiedy zaprzecza to zapis art.Art. 160 ustawy wprowadzające KAS:” Izbę administracji skarbowej łączy się z, mającymi siedzibę w tym samym województwie, izbą celną i urzędem kontroli skarbowej. 5. Izba administracji skarbowej wstępuje we wszelkie prawa i obowiązki łączonych jednostek, bez względu na charakter stosunku prawnego, z którego te prawa i obowiązki wynikają. Z powyższego zapisu wynika,że nie jest to likwidacja ale przekształcenie. Który prawnik jest w stanie to wszystko ogarnąć , a cóż dopiero pracownik ?

    Odpowiedz
  • Szczęśliwy ☺ człowiek(2017-03-11 14:18) Zgłoś naruszenie 221

    Dlatego ja pracownik Izby Administracji Skarbowej złożyłem wypowiedzenie już 07 marca. W tej chwili w całej KAS panuje totalny bajzel. Mnie już potraktowano jak psa, więc postanowiłem że nie będę czekać. I jestem w tej chwili szczęśliwym człowiekiem 😄

    Odpowiedz
  • Tola(2017-03-11 14:57) Zgłoś naruszenie 193

    Największe zdumienie budzi fakt, że ktoś (mam na myśli szeregowych pracowników) chce w tym syfie (trudno znaleźć bardziej pasujące określenie) jeszcze pracować.

    Odpowiedz
  • Skarbowiec(2017-03-11 16:18) Zgłoś naruszenie 170

    Odeszłam z US 7 lutego na emeryturę i też jestem szczęśliwa. W moim urzędzie kto miał uprawnienia, odchodził. Nie mam pojęcia, jak to będzie wyglądało po tej reformie, ale czarno to widzę.

    Odpowiedz
  • sara(2017-03-11 17:35) Zgłoś naruszenie 70

    pracowałam już drugą umowę na zastępstwo, mimo, ze pare osób odeszło na emeryturę etatu brak, zaszłam w ciąże i zostałam z niczym, bo nawet macierzyńskiego nie będzie bo do porodu jeszcze dwa miesiące a zastępstwo skończyło się jak gdyby nigdy nic

    Odpowiedz
  • pracownik US(2017-03-11 18:14) Zgłoś naruszenie 52

    Nam mówiono na Śląsku, że jeśli do końca lutego nie dostaniemy umów (dotyczących przeniesienia do innego Urzędu) to pracę w obecnym miejscu TEORETYCZNIE mamy pewną. Mamy marzec więc TEORETYCZNIE każdy urzędnik powinien żyć spokojnie o miejsce pracy. Ale jak widać w KAS praktyka i teoria to dwie inne bajki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan(2017-03-12 03:53) Zgłoś naruszenie 317

    Pozwalniać urzędników - na co nam taka wielka armia ! Uprościć przepisy i przestaną być potrzebni. Niech teraz szukają pracy i płacą podatki jakich wymagali od kowalskiego.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz