Władza nie musi wypoczywać? Szefowie urzędów dostają nawet 150 tys. zł ekwiwalentu za niewykorzystany urlop

autor: Artur Radwan19.01.2017, 07:37; Aktualizacja: 19.01.2017, 12:30
Problem z urlopami można byłoby rozwiązać przy okazji zmiany przepisów dotyczących pragmatyk urzędniczych i najważniejszych osób w państwie.

Problem z urlopami można byłoby rozwiązać przy okazji zmiany przepisów dotyczących pragmatyk urzędniczych i najważniejszych osób w państwie.źródło: ShutterStock

Niemal każdy szef urzędu ma zaległy urlop, za który otrzymuje ekwiwalent po odejściu ze stanowiska.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • rozalka(2017-01-19 08:47) Zgłoś naruszenie 352

    tak bardzo mocno pracują, że nie potrzebują wypocząć ?Po prostu wypoczywają w pracy.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-01-19 09:13) Zgłoś naruszenie 243

    .........i To jest dowód na to że instytucja która na piedestale powinna świecić przykładem prawa jest i byla fasadą -karykaturą Praworządności a Ja twierdze że Ci ludzie działali z zamiarem wyłudzenia i celowo nie korzystali z naleznych Im Urlopów. I Oni mieli sprawiedliwie rozstrzygać o wieku emerytalnym czy emeryturach podmostowych? klepnęły Trybunalskie Wykształciuchy Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w tych szkodliwych

    Odpowiedz
  • To NORMA(2017-01-19 09:22) Zgłoś naruszenie 173

    Każdy Kierownik, Dyrektor, Szef, Naczelnik......za punkt Honoru uważa wyciągnięcie minimum 50tys za "zaległy" urlop..... Oczywiście dotyczy to tylko "góry" to taki Przywilej powszechny od NIKu po Urzędy, Sądy czy słynny już TK. Ale jak wszystkim pasuje to czemu to psuć ?????

    Odpowiedz
  • Ciekawa(2017-01-19 11:53) Zgłoś naruszenie 151

    "Od szefów urzędu jest oczekiwanie, że będą pracować intensywnie. " Ja, wolałabym, żeby pracowali mądrze. Szef jest od organizowania pracy. Swojej i innych. Jeśli nie potrafi zorganizować przerwy na odpoczynek, to nie jest dobrym organizatorem. A człowiek przemęczony, taki który nie potrafi odpoczywać, nie jest mądry. Sądzę, że jeszcze jednym z powodów, dla których nie chodzą na urlop jest strach, że ktoś mógłby się zorientować jak pracują i zobaczyć ich błędy. Muszą pilnować, żeby się nie wydało. Wg mnie, wypoczęty szef jest wydajniejszy

    Odpowiedz
  • Są też MISTRZOWIE(2017-01-19 09:29) Zgłoś naruszenie 141

    Miałem takiego Kierownika Odcinka... .Co nawet jak brał Urlop... to na drugi dzień żona przynosiła Zwolnienie Lekarskie mimo że był w tym czasie w Sanatorium to jeszcze otrzymywał od ubezpieczyciela odszkodowanie za każdy dzień "choroby"..... W ten sposób biedaczysko odłożył Solidny Ekwiwalent urlopowy..... ech ludzie to główkują

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Fred(2017-01-19 14:48) Zgłoś naruszenie 141

    W mundurowce taki proceder jest powszechny. Specjalnie nie bierze się urlopu przed emeryturą i z chwilą odejścia bierze się potężną kasę, czyli mówiąc wprost łupi się podatnika. Nie ma takiej sytuacji w mundurowce, żeby ktoś nie mógł wziąć urlopu. To jest celowe działanie. Nie ma nad tym żadnego skutecznego nadzoru. Żadnego audytu, żadnych kontroli NIK. Nic. Żadnych kar dla przełożonych którzy powinni w terminie, zgodnie z planem wysłać funkcjonariusza na urlop. Jest na to ciche przyzwolenie. Doi się budżet ile wlezie. Czas byłoby z tym skończyć, tylko kto to zrobi? Polska rzeczywiście istnieje tylko teoretycznie.

    Odpowiedz
  • Anty(2017-01-19 10:59) Zgłoś naruszenie 131

    Można wprowadzic termin do, którego musi byc urlop wykorzystany.Moze to byc np. koniec roku. Po tym terminie urlop przepada. Takie rozwiazanie funkcjonuje w wielu krajach. I w takim przypadku nie ma żadnych problemów z zaległymi urlopami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czytelnik(2017-01-19 09:29) Zgłoś naruszenie 73

    to przywilej władzy pracownikom się to nie należy, chyba ze się jest sędzią TK

    Odpowiedz
  • Zdzicho Wendzonka z targowiska(2017-01-19 15:17) Zgłoś naruszenie 70

    wystarczy wprowadzic zapis ze niewykorzystany urlop do wrzesnia danego roku za poprzedni rok przepada. I tyle... pracownik sam pilnuje,a jak przegapi to traci urlop...to ma byc wypocznek / regeneracja po pracy, a nie kumulowanie...bo to oznacza ze jak nie korzysta, to nie potrzebuje

    Odpowiedz
  • Obywatele(2017-01-19 12:35) Zgłoś naruszenie 50

    do prokuratury -wnosimy o działanie z Urzędu --tu mamy przykład celowego wyłudzenia.

    Odpowiedz
  • Ciekawa(2017-01-19 11:53) Zgłoś naruszenie 30

    "Od szefów urzędu jest oczekiwanie, że będą pracować intensywnie. " Ja, wolałabym, żeby pracowali mądrze. Szef jest od organizowania pracy. Swojej i innych. Jeśli nie potrafi zorganizować przerwy na odpoczynek, to nie jest dobrym organizatorem. A człowiek przemęczony, taki który nie potrafi odpoczywać, nie jest mądry. Sądzę, że jeszcze jednym z powodów, dla których nie chodzą na urlop jest strach, że ktoś mógłby się zorientować jak pracują i zobaczyć ich błędy. Muszą pilnować, żeby się nie wydało. Wg mnie, wypoczęty szef jest wydajniejszy

    Odpowiedz
  • ASDFG(2017-01-20 17:03) Zgłoś naruszenie 30

    Ale problem. Wystarczy znieść ekwiwalent i po problemie. Wszyscy wykorzystają skrupulatnie każdy dzień urlopu. Zwykli pracownicy, którzy nie " łapią" się na ekwiwalent wykorzystują urlop i w czym problem ? Sztuczny. A właściwie chodzi o nabijanie niektórym kasy i tyle.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Agnieszka(2017-01-20 12:25) Zgłoś naruszenie 00

    Co w sytuacji po nowelizacji ustawy o służbie cywilnej, gdy pracownik chce wykorzystać zaległy urlop, ale pracodawca mu nie pozwala, uzasadniajac to zmianą podstawy nawiązania stosunku pracy (urlopy bezpłatne urzędników, a następnie powołanie na wyższe stanowisko)?

    Odpowiedz