statystyki

Samolotowa przesiadka na własne ryzyko

autor: Patryk Słowik11.09.2017, 08:05; Aktualizacja: 11.09.2017, 09:09
samolot, lotnisko

Sąd niemiecki nie wiedział, czy przyznać kobietom po 250 euro, czy podwyższoną kwotę.źródło: ShutterStock

Nie ma powodu, aby pasażerów podróżujących z jednego miejsca w drugie z przesiadką traktować lepiej niż tych, którzy odbywają bezpośredni lot. Uznał Trybunał Sprawiedliwości UE.

Sprawa powstała na kanwie sytuacji, która przydarzyła się trzem kobietom. Udały się one w podróż z Rzymu do Hamburga, ale przez Brukselę. Dotarły nad Łabę z opóźnieniem wynoszącym 3 godziny 50 minut. Wystąpiły więc z powództwem odszkodowawczym. Zgodnie bowiem z rozporządzeniem nr 261/2004 ustanawiającym wspólne zasady odszkodowania i pomocy dla pasażerów w przypadku odmowy przyjęcia na pokład albo odwołania lub dużego opóźnienie lotów w razie opóźnienia wynoszącego ponad 3 godziny pasażerowie otrzymują odszkodowanie w wysokości 250 euro w przypadku lotów o długości do 1500 km oraz 400 euro w przypadku lotów wewnątrzwspólnotowych dłuższych niż 1500 km.

I powstała wątpliwość. Odległość pomiędzy Rzymem a Hamburgiem wynosi 1326 km. Zaś ta liczona pomiędzy Rzymem i Brukselą, a następnie między Brukselą i Hamburgiem łącznie 1656 km.


Pozostało jeszcze 50% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Poradnik konsumenta

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane